walkol

Perkins czy Iveco ?

Polecane posty

milanreal1    319

Ale koledze z tematu nie chodzi o Perkinsy kroju 3p tylko te większe, nowsze :) Kolega za studiów ma McCormicka ok 150km z silnikiem iveco i złego słowa na niego powiedzieć nie może. Mówił że przy lekkiej nodze to jest oszczędny, ale cisnąć mu po 2200obr to spalanie gigantycznie wzrasta.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zacznijmy od tego że u większości pomi9ar spalania odbywa się za pomoca wiadra lub czegoś podobnego plus orientacyjny czasa pracy i coś tam wychodziło. Co do perkinsa to czy to mf 255 czy nowszy to zasada taka sama jak się jeździ prowadzi lekkie prace to faktycznie pali mało nawet można się zdziwić. Jak się pożądnie obciąży to spalanie wzrasta normalka. Na twojm miejscu bardziej zwrócił bym uwagę na to jak cały ciągnik będzie spełniał wymagania gospodarstwa niz to jaki w nim będzie silnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Jednak padło na Iveco a okaże się w "praniu" co to potrafi


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Okey temat trochę stary ale może napiszę coś o silniku IVECO.

 

W Case jx posiadamy silnik Iveco 4,5 pojemność 95 km. Co do spalania to tak w lekkich pracach spalanie jest bardzo małe. W orce wychodzi 9-12 litrów. Wiadomo że jak czasami jest taka potrzeba i da mu się np w transporcie gaz do podłogi to swoje spali ale nie uwierzę że znajdzie się jakiś ciągnik który przy max obrotach będzie szedł sobie na oparach. Co do samej pracy silnika jestem bardzo zadowolony. Nawet gdy zaczyna go mulić to potrafi się zebrać bez problemów bez redukcji biegu więc jak najbardziej polecam. Co do perkinsa to je tylko z kombajnów i nie mają dobrej opinii bo często się przegrzewają, i strasznie kopcą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C385Owner    5

Jednak padło na Iveco a okaże się w "praniu" co to potrafi

No i jakie sa Twoje opinie o silniku Iveco po 6 latach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj