robert812

Przyczepy Metal-fach

Polecane posty

daizor    23

Ja jestem zdania, że jeśli mówimy tutaj o przyczepie, która przede wszystkim ma za zadanie transport w obrębie gospodarstwa tzn. z pola do zbiornika itp. a nie jest do dłuższych tras typu sprzedaż zboża do elewatora oddalonego o parędziesiąt kilometrów to według mnie czy to metalfach czy wielton. I ta i ta będzie długo służyć. Wiadomo wykonanie końcowe może się różnić ( i zazwyczaj się różni); mam na myśli takie "drobnostki" jak ciężko domykające się zatrzaski czy też inne perełki. Sam jestem posiadaczem metalfachu 12 tonowej, a także mam sąsiada, który posiada wieltona 10 tonowego. Obydwoje używamy przyczepy w tych samych celach i podobnym stopniu intensywności.

Edytowano przez daizor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

no i jestem po żniwach. Przyczepa SPisała się doskonale, bardzo przydatne okazało sie tylne okno wysypowe z rynienką. Zboże trafiało prosto do dmuchawy. Po bizonie wchodzi na nią 4 zbiorniki zboża ale z ostrym czubem :P znajomy ma też Metal fach 6 tonową ale na oponach 11,5, nie polecam tyn opon-grzeją się, lepiej wybrać takie jakie ja wziołem 12,5 i jest spokój nawet przy transporcie żwiru o masie 9 ton i opony zimne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

Dzisiaj byłem u dilera i Pronar wychodził dużo takiej od Metal Fach-u. Ale może koledzy kupiliście jeszcze przed podwyżką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

zgadza się, burty są jako opcja,kosztują cos koło 3600zł, dzis zamówiłem metal facha 8ton z tymi burtami, zsypem tylnim i zaczepem, ale sztywnym,kołami 12,5" cena katalogowo 42 tys :blink: zeszli na 39 tys. :D chciałem Pronara 6 ton, miałem nawet w ofercie na PROW pronara 6t ale: pronar jest węższy i droższy w porównaniu z metal fachem, pronar 6 ton kosztuje tyle samo co MF 8t ;)

Kolego ja przed żniwami brałem przyczepę Pronara 8T i cena była 38000 zł więc nie wiem jakie oni Ci tam ceny podali. Również jestem bardzo zadowolony z zakupu - Pronar ma fajniejsze kapcie... i jest niższy co jest dużym atutem - te argumenty u mnie przeważyły na rzecz Pronara.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/299239-pronar-t672/

Edytowano przez zbych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

zbych

w MF mam opony 12,5" nieznanej marki ale felgi produkci PRONAR B) czyli takie jakie piszesz, sa wystarczające nasypałem 10ton żwiru jechałem 10km i opony tylko ciepłe(upał też dawał ostro w sierpniu) nie gorące :D za pROnara 8ton z burtami 60+50 zaczepem kołąmi 12,5" chcieli coś koło 45tysi brutto dokłądnie nie pamietam, a ty kupiłeś za 38 tysi brutto?? ;[ tanio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Tak kolego - tylko, że kapcie w Pronarze mają szerokość 400mm a Twoje w MF 12,5 cala mają szerokość 317,5mm więc jest to spora różnica na polu czy łące zwłaszcza w tak mokrym roku jak ten ;) Co do ceny to na koniec z tych 38000 jeszcze chyba z 300 zł wytargowałem (oczywiście cena brutto) :D Z tym, że ja mam burty 50 + 50 i nie bardzo wiem czemu Ty piszesz o burtach 60 + 50 bo ani Pronar 8T, ani MF 8T nie posiada takich burt - są tylko 50 + 50.

Edytowano przez zbych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

a no widzisz, w MF 8t jest standardowo burty 600mm, a dodatkowo drugie za opcją 500mm czyli 60 +50 :) wchodzi 4 zbiorniki zboża po bizonie, tak to wyglądało u dilera ;) ale kurcze zazdroszcze ci tej z Pronaru, Pronar u ciebie jaką ma szerokość w środku? bo u mnie 213mm bele co prawda wchodzą u mnie...

tu jest identyko jak moja

http://allegro.pl/przyczepa-metal-fach-t710-2-8-ton-kup-i-wygraj-i1759186875.html

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Moja ma trapez celem lepszego opróżniania szer. 2190/2240mm - długość 4440 mm. Wchodzi do niej po bizonie 5,5 zbiornika zboża (ale takie pełne zbiorniki, że klapa zbiornika do góry się podnosi). Najarałem się nawet na ten model MF 711/1 (paletówka) ale jest strasznie wysoka - gość chciał za nią 40000 zł

 

No fakt - rzeczywiście MF 8T ma burty 600mm ;)

Edytowano przez zbych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Nom, paletówka to juz jest coś B) 2400mm w środku ma szerokosci ;) piękna była bo widziałem na placu u dilera ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

No tak, ale do słomy i tak lepiej zdjąć jedną stronę burt co by nie poobijać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus11    57

W moim przypadku Pronar 6t na szerokich kapciach był 500zł tańszy od MF na wąskich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buuz40    5

wielton jest tańszy niż MT... ;) cenniki u dela sobie przeglądałem....

 

 

:) Tak.....o 100pln :)

 

Zastanów sie nad MT. maja tam kółka 315tki na 22,2' fajnie sie prezentuje i takie kółko wytrzymuje 4 tony nacisku...x 4 to daje cyfrę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

witam ktos wie cokolwiek na temat przyczep MF 14 ton dwuosiowej.z góry dziekuje za odpoiwedź :)

http://www.agrofoto.pl/index.php/premiery-2010/1232-nowe-przyczepy-rolnicze-w-ofercie-metal-fach

Edytowano przez lukasz27

sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj