ktos

Jaką wybrąc skrzynie i rewers do R2/Agroplus/Dorado

Polecane posty

ktos    0

Czy do ww. traktorów o mocy 67 KM warto brac rewers elektrohydrauliczny i skrzynię 45/45?

O ile wzrośnie spalanie w tak malym ciągniku z powodu tych dwóch "gadzetów"

Zastanawia mnie również strata mocy na tej skrzyni i rewersie w porównaniu do typowych mech. rozwiązań.

Ciągnik u mnie będzie tylko do opryskiwacza i rozsiewacza oraz przyczepy.

A może wybrać tylko rewesr el. przy skrzyni 30/15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groszek    0

zastanów sie czy warto pakować kase w te zabawki skoro nie bedziesz nim duzo jezdził, no chyba ze masz za duzo kasy to bierz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

W agroplusie mam skszynie 45/45 z mech. rewersem o stratach na mocy nie ma mowy a 3 biegi pod obciążeniem na pewno zwiększają mozliwosci ciągnnika jesli chodzi o uciąg.

Rocznik mojego to 2005 kupiony nowy w 2007 przebieg 1800 h i nie działa najwolniejszy bieg załączany pod obiązeniem ( slimak ) serwis stwierdził że elektrozawur działa bieg się załącza a ciagnik stoi w miejscu. Ale i tak to mnie nie zraza do tej skrzyni i na twoim miejscu bym ją wybrał i podaj różnice w cenie w tych skrzyniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Nie wiem jaka jest różnica w cenie, bo zakup będzie ok. czerwca

Rewersu el. nie chciałeś? Jak porównasz hałas w Agroplusie do K100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel373    5

Ciągnik stał na placu w bardzo dobrej cenie więc wyboru nie miąłem odnośnie wyposażenia

A odnosnie hałasu to w jednym i drugim przyjemnie się pracuje ale w K420 na pewno jest ciszej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

warto brac rewers elektrohydrauliczny i skrzynię 45/45? O ile wzrośnie spalanie w tak malym ciągniku z powodu tych dwóch "gadzetów"Zastanawia mnie również strata mocy na tej skrzyni i rewersie w porównaniu do typowych mech. rozwiązań.

 

Z powodu skrzyni z duża ilością przełożeń raczej spalanie się ograniczy a nie wzrośnie, a także moc bedzie lepiej wykorzystana.

 

Ale jeżeli ma chodzić tylko w oporyskiwaczu, rozsiewaczu i w transporcie to spokojnie starczy mu 5 biegów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1
Napisano (edytowany)

Z powodu skrzyni z duża ilością przełożeń raczej spalanie się ograniczy a nie wzrośnie, a także moc bedzie lepiej wykorzystana.

 

Ale jeżeli ma chodzić tylko w oporyskiwaczu, rozsiewaczu i w transporcie to spokojnie starczy mu 5 biegów...

 

JA bym polemizował i nie przesadzał z wychwalaniem 45/45.

W swoim agroplusie 320 mam tą skrzynię - dealer i ludzie na AF mnie namówili, a w sumie nic specjalnego. Traktor generalnie OK po za tym wadliwym rewrsem w agroplusach

Był kiedyś test w profi top agrar podobnego modelu r2 tylko z większym silnikiem,

tam ktoś ciekawie podsumował że użytecznych biegów nie ma wcale tak dużo.

najniższych 15 przełożeń się nie używa ( przynajmniej mi nigdy nie były potrzebne)

Na najwyższych przełożeniach też za często nie poszalejesz...

no ale akurat to jest dobre , bo czasami poprostu oszczędniej można jechać rozpędzonym traktorem.

Samo przekładanie biegów to też tak średnio , ( zakresy dość dobrze). Półbiegi niby OK ale bez przesadyzmu , jak już brać rozbudowaną skrzynię to wydaje mi sie że opcja zmiany automatycznej półbiegu podczas zmiany biegu jest przydatna . ale to dopiero w wyższych modelach jest dostępne w sdf

Z tą oszczędnością to naprawdę nie przesadzajcie w małym traktorze ( wprawdzie sama dopłata za skrzynie nie była znaczna) ale wcale nie będzie oszczędniej. To jest udowodnione że mechaniczne przekładnie maja najniższe straty.

wiadomo że przy bezstopniówce w zmiennych warunkach obciążeniowych to będzie oszczędnie. Np jak dużym ciągnikiem robisz w transporcie albo podczepiasz mniejsze maszyny.

wracajac do wychwalanej 45/45 - domyślam sie że taka skrzynia byłaby idealna w sadach , ogrodnictwie itp

prosta skrzynia 20/10 sensownie rozplanowana i dobrze zsynchronizowana byłaby optymalnym, wygodnym i przenoszącym niedużą moc wyjsciem

Edytowano przez Marek46ha
  • Like 1

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz_142
      Witam. Kupiłem lamborghini r7.210 2008r. 
      Mam problem z przełączeniem dźwigni tw. biegi szosowe-polowe. Nie da się przełączyć. 
      Wie ktoś co jest przyczyną? Albo jak powinno się to przełączać? 
    • Przez edek37
      Witam szanowne grono mam problem w moim deutz fahrze 5110g, a mianowicie wariuje licznik tzn. raz działa raz nie(kotki do licznika sprawdzone) czasem przerywa jakby coś nie łączyło lub działają kontrolki samych awaryjek mimo ze ich nie uruchamiam. Dodatkowo gdy dzieje sie to co podane wyżej ciągnik także potrafi zgasnąć. Jakby coś odcinało, a czasem wszystko działa jak powinno. Może ktoś z was miał taki przypadek. Bezpieczniki sprawdzone itd. Ktoś doradzi jakieś opinie co to może być?
    • Przez gogo500
      Witam posiadam ciągnik Same laser 90 i nagle znikneły mi chamulce niewiem czo mam wlac prosze o pomoc
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
    • Przez Grzenio
      Wie ktoś może co oznacza błąd nr 85 w DF agrotronie z 2008 r.
      Może ktoś już spotkał się z tym błędem?
      Z góry dzieki za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj