Zaloguj się, aby obserwować  
DamianCase014

agregat uprawno siewny do ciagnika o mocy 80-90km

Polecane posty

kris14    267

Moja sąsiadka ma zestaw Famarolu z wałem gumowym i pracuje z Pronar'em 82A. W Profi miałem test tego zestawu i cenę, tylko że pożyczyłem go koledze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja sąsiadka ma zestaw Famarolu z wałem gumowym i pracuje z Pronar'em 82A. W Profi miałem test tego zestawu i cenę, tylko że pożyczyłem go koledze :P

dobrze ten agregat sie sprawuje z tym pronrakiem


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Przód musi dobrze dociążyć bo odrywa się od podłoża.

A tak to ciągnk idzie (zapotrzebowanie od 80KM- pronar ma 82KM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Może ma aktywny agregat uprawowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a może coś takiego jak ja mam http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=15073

ładnie sieje i ciągnik 80 koni spokojnie daje radę. ja ciągam go u 1224 ale muj znajomy ma takiego samego i 934 spokojnie go ciąga. inny mój znajomy taki zestaw z 80 konną proximą sprzęga ale musi dodatkowe obciążniki na przód zakładać.

pozdrawiam

no wlasnie o cos takiego mi chodzi a wiakiej cenie taki agregat :P

Pozdrawiam


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

jak go kupowałem 2 lata temu to cały zestaw kosztował mnie prawie 30tys zł.

w tej chwili za bardzo nie oriętuję się w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak go kupowałem 2 lata temu to cały zestaw kosztował mnie prawie 30tys zł.

w tej chwili za bardzo nie oriętuję się w cenie.

mysle ze chodza tak od 20 ale niejestem pewny dlatego zalozylem ten temat :P

dzieki


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    473

sam agregat kosztował coś ok12 tys. wszystko zależy od tego jakie weżmiesz wały. no i radziłbym wziąć 3 rzędy żębów kultywatora bo przy dwuch lubi się resztkami przypchać. no i dobrze by było gdyby siewnik miał rozkładane hydraulicznie znaczniki tak jak jest w moim.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sam agregat kosztował coś ok12 tys. wszystko zależy od tego jakie weżmiesz wały. no i radziłbym wziąć 3 rzędy żębów kultywatora bo przy dwuch lubi się resztkami przypchać. no i dobrze by było gdyby siewnik miał rozkładane hydraulicznie znaczniki tak jak jest w moim.

pozdrawiam

no wlasnie chce taki zeby mial wszystko najlepsze ale zeby 80km sobie poradzilo no i 3 rzedy zebow


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Aktualnie mam agregat aktywny 2,7m. (brona aktywna + siewnik Famarol), śmigał z U-912 bez problemu, teraz ciąga go MF 95KM ale jest za mały do tego ciągnika i w planach mam kupno szerszego agregatu z hydropakiem, najlepiej aktywnego choć to zależy od ceny. Ile może mnie wynieść taki 3m. czy 3,2m. razem z siewnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

mi dzisiaj przywiózł agregat bierny combi dan z siewnikiem Fiona za 12000 zł stan niezły agregat 1997 r siewnika nie patrzyłem bo już ciemno się zrobiło na oko tak z 400-500 kg pszenicy wejdzie jest dość krótki i z 4 garowym traktorem p;owinien śmigac sam agregat waży 800 kg - nawet z dani przujechały zakleszczone w wale kamienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Witam, mam pytanie czy ciągnik 80km, 4x4, 4cyl bez turbo, masa razem obciążnikami na przodzie 4150kg, da rade pracować z zestawem: agregat talerzowy ok 1100kg (z wałem rurowym) 2.5m +siewnik 2.5( 650-700kg z zasypem) , klasa gleby 4a. Proszę o podpowiedź w tym temacie. 

Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agros99    11

Jeżeli nie masz dużych górek to pociągnie, niewiadomo jak bedzie z podnoszeniem tego zestawu. Bo to prawie dwie tony na podnośniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Uciągnąć pewnie da radę, ale z podnoszeniem to już może być problem. Ciągnik lekki, jeszcze zależy jaki to ciągnik rozstaw osi, udźwig. Ale ogólnie praca tym zestawem może być "koszmarem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Moim zdaniem przydało by się dorobić tuza na przód ciągnika i powiesić  na nim z 800 kg  inaczej będzie go nosić jak łosia po bagnach😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6

Sam ciągnik waży 3850kg i posiada obciażniki z przodu o wadze 300kg.

W takim razie pozostaje dołożyć do obciaznikow przednich jeszcze kilogramów? Tylko pytanie ile wystarczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj