Zaloguj się, aby obserwować  
Arni

MF 5425

Polecane posty

Arni    1

Jak myślicie czy to dobry ciągnik :P Czy by był dobry na 11ha :P On ma 75 km. Ile on kosztuje?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

ja myśle ze on jest zaduzy jak na 11 ha


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

opłaci ci sie brać taki ciągnik?jeśli masz zamiar dokupić ziemi to czemu nie


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Nie ja nie zamierzam go kupić tak tylko pytałem :P A na ile ha by się opłacało takie coś mieć?


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

moim zdaniem na 40-50 ha


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
moim zdaniem na 40-50 ha

To czemu dla siebie szukasz ciągnika ponad 90KM? :P Jak dla mnie jest to dobra opcja do tura, na 50ha mam główny 95KM, z turem 80KM i pomocniczy 47KM, choć i główny 75KM by wystarczył na taki areał, więc Chota dobrze napisał :P

 

Tu fotki 5435 bo innych nie ma na AF, ale 5425 wygląda tak samo

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=18650

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=20222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

znajomy ma 5425 nawet był w opisany RPT :P traktor z turem i robi rocznie nim 2000bel ale ma jeszcze starszego MF 100km...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz64    0
moim zdaniem na 40-50 ha

U na 40 ha to najlepsze są 160-konne ciągniki zawsze wszystko pociągnie a po drugie zapas mocy zawsze się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
U na 40 ha to najlepsze są 160-konne ciągniki zawsze wszystko pociągnie a po drugie zapas mocy zawsze się przyda

Dobrze, kupie sobie taki, ale pod warunkiem że Ty będziesz go tankował :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz64    0
Dobrze, kupie sobie taki, ale pod warunkiem że Ty będziesz go tankował :)

na moje 14 ha zamierzam kupić coś ze 100-konnym silnikiem bo przy wyciąganiu obornika to ciągnik troch dostaje w kość po drugie na przykładzie mojego starego mtza 80-konnego który z 3 zębnym głemboszem ledwie daje rade dlatego musi być silny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

to jakiej klasy masz ziemie ze potrzebujesz takiego duzego ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz64    0
to jakiej klasy masz ziemie ze potrzebujesz takiego duzego ciagnika

Głównie 3 i 4 ale 5 i 2 też się trafi moze taki ciągnik na moim areale nie był by w pełni wykorzystany ale do maszyn które mam to taki był by lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz64    0
100 konny ciagnik na 14 ha :)

90-100koni był by dobry pod tura, prase i kreta 3 zębnego bo mam ciągnik 80 koni i ne daje rade w krecie i uprawowo siewnym może jest za stary? Mój kumpel mówi że najlepiej to ze 120koni i 6 cylinrów! ale nie dość że za duży to jak taki byk radził by sobie z turem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90-100koni był by dobry pod tura, prase i kreta 3 zębnego bo mam ciągnik 80 koni i ne daje rade w krecie i uprawowo siewnym może jest za stary? Mój kumpel mówi że najlepiej to ze 120koni i 6 cylinrów! ale nie dość że za duży to jak taki byk radził by sobie z turem!

jak juz cos to ten 90km ale i tak bedzie zaduzy na 14ha


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

MF 5425 z DYNA-4 to bardzo dobry ciągnik tylko mało zwrotny jest (rozstaw osi 246cm) i do TURa sie niezbyt nadaje.

 

Ja na Twoim miejscu bym brał JD 5620 Basic bo jest dość tani jak na swoje możliwości i znakomicie nadaje sie do ładowacza bo jest bardzo zwinny(rozstaw osi 225cm), a 72KM powinny Ci wystarczyć

 

Ja mam JD 5720 z 2,2m krokodylem do obonika. W rozrzutnik T088 mieści sie 8 takich krokodyli ale trzeba mieć z tyłu spory ciężarek żeby bezpiecznie z czymś takim jeżdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
MF 5425 z DYNA-4 to bardzo dobry ciągnik tylko mało zwrotny jest (rozstaw osi 246cm) i do TURa sie niezbyt nadaje.

Nie wiem jak seria 54xx ale przy moim MF podobnej wielkości JD wymięka jeśli chodzi o zwrotność. Rozstaw osi nie jest głównym wyznacznikiem, tu chodzi o kąt skrętu kół...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mirasek przeważnie kąt skrętu maja po 55 stopni.jednak przy turze mozna nie uzyskac pełnego skrętu przez mocowania ładowacza, także tu głównie liczy się rozstaw osi


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF2007    1

mirasek

 

Ja porównuje nowe ciągniki obu marek, a nie te starsze.

 

Masz racje, że starsze JD miały słaby skręt, a MF od dawna produkuje zwarte ciągniki 4cylindrowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

jak masz kase kupuj :rolleyes: mój wujek ma MF 120 konnego 5465 na 45 ha a styknał by mu napewno 100 konny ale napewno nie dostanie tak szybko w dupe ten 120 konny jak 100 i w tych czasach sie liczy jescze jak sie szybko obrobi pola bo napewno zrobi to szybciej 120 konnym jak 100 konnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
bo napewno zrobi to szybciej 120 konnym jak 100 konnym

Jeśli ma sie wydajniejszy sprzęt aby wykorzystać większą moc ciągnika to tak :rolleyes: Bo pracując na takim samym sprzęcie większy ciągnik spali więcej paliwa a zrobi tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj