Skocz do zawartości
beret1990

John Deere 6830

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie
galeria
john

JohnD6830    0

sorki za dłuższe milczenie jakoś nie było czasu jeśli chodzi o te sienie to wyszło 2,5 ha/h bo siałem na długim kawałku a że załadunek siewnika był turem z łyżką więc przestoje były krótkie nie licząc kego że nawroty z rewersem elektrohydraulicznym są o wiele szybsze niż jeżdząc 80 dziesiątką

Heniekii    1

Witam

jestem posiadaczem tego ciagnika nabite mam przeszlo 1000 mth i jestem bardzo zadowolony pod kazdym wzgledem 0 awari a spalanie uwazam za dobre.

gospodaruje w centrum zulaw ziemie gliniasto ilaste 1,2 w moim rejonie jest malo wiekszosc to od 3a do 4a tez sie zdaza.Wiedz ziemia nie jest lekka w uprawie a jelonek dobrze sobie radzi ciagam nim plug 5 skib vogla 25 cm glebokosc orki przewaznie z prewdkoscia 8,3 km przy 1800obr,3m gruber uni kos, aresa 4 m ,agregat aktywny maschio aliante pnematyk na 1000obr i przy tych wszystkich maszynach zauwazylem ze na 1 mth pali tyle samo jak pracuje pod obciazeniem to znaczy na 1 mth pali okolo 20l jak warunki sa sprzyjajace to potrafi do 17 zejsc a jak sa bardzo niekozystne to wtedy 23l ale nigdy nie doszlem do 25 l.Wiadomo ze jak przelicze zrobiony areal przy plugu przez paliwo to bedzie mniejszy niz jak przy gruberze ale spalanie na 1 mth jest te same tylko pretkosc sie zminia i przez to hektary.

Ktos sugerowal zeby powietrze w kolach sprawdzil bo moze sie slizga,ja wam powiem tak moj agregat pusty wazy 2800kg do tego 1000l zasypu wiedz kola musze miec nabite nie mniej niz 2 bary bo inaczej kapcie sie robia i puzniej jak sie przeczepiam do pluga czy do czegos innego to wcale go nie upuszczam i sie nie slizgam i spalanie mi ani nie wzroslo ani nie zmaloalo a oralem w deszczu i koledzy zetorami new holendami zjechali bo im sie slizgaly a mi nie wiedz uwazam ze powietrze ma malo co do tego moim zdaniem komputer co steruje silnikiem i dawkom paliwa cos zaduzo ci zuca na tloki moj kolega ma 6930 o 10km silniejszego i tez mowil ze mu spala tak jak mi a twoj dlaczego mial by byc taki paliwozerny?chodz diler bajki mi mowil przy kupnie ze 15l weznie a ja mu odrazu powiedzialem zeby bajek nie opowiadal albo niech sie pod tym potpisza.Ale ogulnie musze powiedziec ze to dobra maszyna ktura nigdy mnie nie zawiodla i przedewszystkim doceniam go za uciag widac to w testach i w plugu i za moc na walku przy agregacie 1000obr musi byc moc z toba!

pozdrawiam

MarekZulawy    0

Mój 6630 w 3 metrowym gruberze pali 9l/ha. obroty 1900/min, prędkość 10,2 km/h. do orki go nie używam. Specyfikacja Twojego silnika jest nieco inna. U mnie maksymalna moc osiąga przy 2100/min, Twój przy 1900. Johny sąsiadów (6830 i 6930) tez łykają w orce ponad 20l/ha i ich to nie martwi :). niech serwis Ci go sprawdzi bo mi się wydaje ciut za dużo.

Wiadomość z agroFakt.pl

beret1990    24

dzisiaj dokładnie sprawdziłem po 300mth orałem pod rzepak około 25cm 2 klasa ziemi spalił mi 22l na ha, prędkość 8km/h obroty 1850

mój traktor 6830 pali 25-30 l ale na godzine przy pługu 5 skibowym 2,5 m zabierania i 10 km/h w 3 i 4 klasie wychodzi mi + - 2,5 ha /h =12 l/ha + paliwo na uwrocia zalerzne od długości pola + poprzeczniaki = 15-18l/ha i tak mi wychodzi . na całym zbiorniku 200l potrafie zaorac 14 ha

Heniekii    1

kolego nie znasz pojemnosci zbiornika jd 6830 w standardzie mial 250l a nie 200 ja swojego to bym musial chyba zarzynać zeby mi spalil 30l/h

a tak w ogóle to jak wy to sprawdzacie macie w ogóle dystrybutory czy liczniki czy cos zeby zalac do pelna pózniej z nowu i prze dzielic przez zrobione ha i godziny zeby wiedziec jakie ma spalanie na godzine no i na hektar

Słuchaj, to już drugi dzisiaj Twój post z błędami - zaraz zarobisz bana !!!!

Edytowano przez MAT912

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarekZulawy
      witam. chcialem spytac jak zwiekszyc moc w ciagnikach johne deere? interesuja mnie 6 cylindrowe serii 6030. ponadto ile tej mocy bezpiecznie mozna dodac, ile bedzie to kosztowało, czy nie koliduje z gwarancja i czy trzeba do tego mocniejszej skrzyni bbiegów?
    • Przez dexter00
      Witam. Posiadam elektrozawory i mam problem w 2 parami wyjść hydraulicznych dokładniej to podłączone przewody wyskakuja. Kiedy bez przewodów poruszam przyciskami  otwierającymi zawory widzę że gniazda są wypychane co zapewne sprawia że przewody wyskakują, Nawet gdy uruchamiam 1 gniazdo to wypycha też to z drugiej pary. 3 para działa ok.Proszę o pomoc
    • Przez JohnDeere6610
      Witam. Potrzebuje informacji na temat błędu DSM 523533.10(widocznego na zdjęciu). Problem w tym że ciągnik po właczeniu świateł załącza zapłon bez przekręconego kluczyka, załącząją się zegary i CommandCenter, dodatkowo nie ma świateł krótkich, tylko długie(przełączając krótkie/długie nic się nie zmienia, cały czas pokazuje niebieską kontrolke na zegarach).
      Polska instrukcja tłumaczy to jako: 
      Układ elektryczny
      Zablokowany przycisk na module przełączającym.
      Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem, lub jest w stanie pomóc ?

• Przez Kamil1804
      Witam. Od nie dawna jestem posiadaczem John Deere 6320 premium 2004 roku . Po odpaleniu i przejechaniu kilku metrów zapalają się kontrolki nr 8 i 3 po czym gasną . Nie mija chwila i zapala i zapala się kontrolka nr 2 . Ciągnik pracuje normalnie hydraulika tez . Olej i filtry wymieniłem , ikonki zapalają się po każdym odpaleniu . Może ktoś miał podobny problem ? Pozdrawiam .

• Przez TheZielonyJohny
      Witam serdecznie. 

Mam mały problem z zakupionym używanym JD 6930 premium. 

Problem polega na tym, że po puszczeniu pedału hamulca słychać strzał w przedniej osi TLS. 
      Podejrzewam, iż wynika to z faktu załączania przedniego napędu podczas hamowania, a następnie jego wyłączanie po puszczeniu hamulca. Więc może to być kwestia różnicy prędkości pomiędzy przednią osią a tylną. 
      Dodam, że po zahamowania tylko jednym hamulcem ( nie ważne czy lewy czy prawy) nie zanotowałem ani razu takiego uderzenia. 

Opony na ciągniku : 
      Przód 540/65 R28 - nowe 100 % protektora
      Tył 650/65 R38 - ok. 20% protektora

Przednia oś zalana olejem Spirax. 

Zastanawiam się czy te opony mogą razem ze sobą współpracować. 
      Sama oś TLS chodzi perfekcyjnie, nie jest jeszcze wybita. 

W instrukcji spotkałem się tylko ze wzorem na procentowe wyprzedzenie w prędkości pomiędzy przodem  a tyłem. Nie ma jednak podane jakie konkretne rozmiary opon mogą ze sobą współgrać bądź też nie. 

Jakieś sugestie, doświadczenia, podobne problemy ? Z góry dziękuję