Zaloguj się, aby obserwować  
rafftti

Jaki pług do JD 5070M

Polecane posty

rafftti    32

Witam wszystkich podpowiedzcie mi jaki pług(używany) mam kupić do 70 km ciągnika? Jak na razie orzę 4 grudziądzką tylko, że słabo pole po nich wygląda, ciągnik chyba ma za lekko, a i tak są w słabym stanie.Rozglądałem się trochę po allego i widziałem fajne 3 obrotowe w dobrych pieniądzach ale może lepiej kupić czwórki bo widziałem, że z trójkami to 60-tki dają rade. A jak nie da rady z 4 obrotowymi to może jakieś zachodnie konkretne czwórki zagonowe.Muszę coś w tą zime kupić a nie wiem za bardzo za czym się rozglądać. Podajcie może jakieś przykłady z allego. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czwórki obracalne 70 konnym ciągnikiem :P .szaleju ześ sie najadł. 3 obracalne to za dużo :P chyba że masz odkładnie 30 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

3 skibowy obrotowy to juz bedzie miał co robić a jakimi chcesz zabeczpieczeniami i zależy jaka masz klase gleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Człowieku temu jelonkowi chcesz d*pę urwać?

Wg mnie to jakiś kverneland 3*45 bądź overum 3*45

http://moto.allegro.pl/plug-fraugde-kverneland-3-skibowy-zagonowy-i1291280200.html 3*40 :P

http://moto.allegro.pl/plug-3-skibowy-zagonowy-overum-i1288469907.html

http://moto.allegro.pl/plug-niemeyer-4-skibowy-zagonowy-i1290049794.html powinien pójść chociaż to już 4 skiby

http://moto.allegro.pl/rabe-werk-plug-zagonowy-i1300509768.html jak nie da raby to 4-rtą skibę odkręć


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5720    1

Kolego powiedz dokładnie jakie masz l;asy ziemi, ukształtowanie terenu i najważniejsze ile chcesz przeznaczyć na ten cel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

4obracane to przesada, ale jak by były pół zawieszane to juz by jakoś to szło, ale wtedy dużo miejsca na nawroty potrzeba :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

przy orce siewnej można pokuśić się o 4x35 - 4x40 np. kverneland ale to też zależy czy z zabezpieczeniami, 3x40 cięzko będzie miał gdyby to bylo chociaż 5080M to już co innego. Zalezy ile masz dociązenia - balastu. Bo jak masz trochę klasy 3 i górki to mozesz orać tym grudziądzem dalej.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arektom    0

ja kupiłem do new hollanda td5050(95km) overuma 3 obrotową na zabezpieczeniu hydraulicznym i ma cięzko przy dobrej głębokiej orce na dobrej ziemi. Tobie polecam też jakąś trókę tylko ze lekka to powinno jakoś w miarę iść.ale pamiętaj że to tylko 70km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam ja na twoim miejscu do jaśka to bym kupił jak już pług zagonowy to jakiegoś kverdzia 4x40 a jeśli obrotówke to polecam Lemken opal 90 z tym pługiem (3 skibowym) to już bedzie miał co robić a jeżeli masz słabsze ziemie to jeszcze jakiś wał można mu przyczepić ale ja był bym za samym 3 skibowym .

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Ja mam słabe ziemie kawałek 4 klasy a reszta to piachy 5 i 6 klasa. Na lepszych ziemiach mam pozasiewane łąki bo mam 21 szt. limuzynów. d*py mu nie urwę bo mam 94l pompy i ładowacz z przodu który dobrze dociąża przód. Że 70 km to fakt ale silnik o pojemności 4,5 litra ma chyba dużo lepszy moment obrotowy i tak z obrotów nie schodzi. Ten ciągnik poza tym sporo warzy bo przecież tyle samo co 5100.I stąd moje wywody na temat 4 obrotowej.Fajne są te BRENIG niebieskie. Bardziej by mi pasowały obrotówki bo mam pola chyba w 30 kawałkach, ale zagonówki można by wziąść czwórki o większej szerokości i nie opowiadaqcie mi bajek że 4 zagonowe to do niego za dużo bo przecież takimi robię.już nie wiem co zrobić dzięki chłopaki za linki patryk nie mogę otworzyć twoich linków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARQ    0

Ja mam do JD 2130(75KM), bez przedniego napędu, eberhardt 3x30 skibowy obracany i daje sobie radę b. dobrze. Ostatnio orałem na szerokość ok. 105cm i nie miał żadnych problemów nawet na glinie 3 klasy. Także bierz obrotówke 3 skibową (zwłaszcza, że nie masz ciężkich ziemi) z regulacją orki do 40 cm na korpus, 4 skiby obrotowe to za dużo, tak jak wcześniej koledzy mówili.

Tu jest przykład lżejszego kvernelanda, z którym na pewno sobie poradzi:

kverneland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek5340    1

Ja do 5340 63km mam 3x35 obrotowe i chodzi z tym jak talala :P ziemie 3-4 klasa wiec mysle że jakaś trójeczke 3x40 mogł by ciągnąć :) takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj