Skocz do zawartości
pronarek

Gięcie płaskownika i walcowanie blachy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Blachy
chwiolas    1

Jedziesz do pierwszego lepszego ślusarza, albo na jakiś pobliski skład materiałów żelaznych i za 10zł ci to wycina kolego pronarek. Chyba że chcesz usługi jakieś zakładać to kupuj sprzęt.

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przeważnie dwa w jednym sprawdza się tylko w szamponie do włosów ,sama plazma to fajna rzecz, ale już spawanie tigiem to niełatwa sprawa i do domowego użytku lepiej sprawdza się migomat. Tańsza eksploatacja , prostsze i mocniejsze spawy. Ten płaskownik najlepiej na gorąco wygiąć albo jak koledzy podpowiadali wyciąć z blachy bo walcarka musiałaby być konkretna żeby poradzić sobie z 70-tką płaskownikiem.

Czy są w ogóle mocniejsze spawy od TIGa? Może to droga i trudna metoda, ale spawy są najwyższej jakości.

asharot    183

Urządzenie jako takie,możesz brać.Całość ma dużo amper do gospodarstwa napewno wystarczy.

Kiepskie są te uchwyty do plazmy.Po 20 min pracy trzeba wymieniać dyszę,a kosztuje 5zł.

Dobry uchwyt kosztuje 600zł ale jest naprawdę super.

Tym Tig'iem nie pospawasz aluminium musi być inny prąd.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Czy są w ogóle mocniejsze spawy od TIGa? Może to droga i trudna metoda, ale spawy są najwyższej jakości.

Od kiedy wytrzymałość spoiny zależy od metody spawania? W grę wchodzi jakość spoiwa i jakości wykonania.

asharot    183

A co myślicie o tym zestawie ??? bo cenna ciut niższa parametry te same a już nie 3w1 co jakoś bardziej mnie zadowala bo jak mi sie popsuje plazma to spawarka bedzie ok i tak na odwrót :)

http://www.welds.pl/SPAWARKA_TIGMMA_WELDS200_PRZECINARKA_PLAZMOWA_CUT50_WELDS-128.html

a mozesz mi powiedzieć o co chodzi z tym innym prądem ???

To jest to co podałeś wcześniej tylko w innej budzie MMA TIG przecinarka.

Do spawania aluminium musi być prąd zmienny,urządzenia zaczynają się od 3tyś zł.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia MIG/MAG i oddzielnie przecinarki.

TIG do niczego ci się nie przyda w gospodarstwie a i spawanie jest bardzo trudne.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

pronarek    2

no tak tylko migomat jest bardzo drogi a ja musze sie zmieścic w 2 tys razem z przecinarką :)

jarucki    3

TIG do niczego ci się nie przyda w gospodarstwie a i spawanie jest bardzo trudne.

Spawanie TIGiem jest BANALNIE PROSTE = Niczym lutowanie i nic tego nie przebije!!!!!! żaden MIG MMA NIC!!! jak się raz spróbuje tak już nie będziesz chciał niczym innym spawać, po za tym spaw jest MEGA czysty bym powiedział Idealny!

Powracając to trudności spawania ( nie mówię o smarkaniu i w moim przypadku) to MMA jest najtrudniejsze!

Kolejna sprawa, TIG i MIG strasznie rozgrzewają materiał spawany (nie to co MMA) a wiadomo co za tym idzie!

TIGiem spawasz blaszkę 0,5mm i blachę 20mm ( i grubsze )

mógłbym tak dalej ale czy jest sens? każdy spawa tym co ma pod ręką, jak ktoś nigdy nie spawał TIGiem i nie ma go kto nauczyć, to niech sobie odpuści bo książki to nie praktyka.

W gospodarstwie TIG się przyda....jeżeli ktoś ma do czynienia z Kwasówką lub Nierdzewką to jak najbardziej! ale i do innych normalnych rzeczy :)

TIG RullleSSSss B)

Co do plazmy, kupując takie cacko, należy pamiętać o wydajnej sprężarce z dużym zbiornikiem!!!!

Edytowano przez jarucki

Zetor 7340, Ursus 2812, JD 5410N, Lamborghini Runner 450, Lamborghini RS80
Joanna#1, Joanna#2, KPS-3...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz0188
      Cześć, chcialbym spuscic olej hydrauliczny z przyczepy wywrotki i belarki, jak to zrobić? 
    • Przez zetorlublin7341
      Witam panów i panie, produkuje aktualnie maszynę do okrywania folia perforowana ziemniaczków wczesnych i mam problem gdyż potrzebuje zrobić napęd do zwijania jej z zagonów, myślałem nad patentem od won skrzynia biegów i przeniesienie napędu na zwinkę ale chyba za bardzo skomplikowane myślałem też nad hydromotorem ich ceny są ostatnio fajne mam na oku nawet danfosa za 200zl z tym że tak jaka wydajność mniej więcej jak zredukować mu obroty , podobno wystarczy tylko dokupić zawór z pokrętłem, proszę o pomoc tych co wmiare się znają czy taki patent pozwoli mi na pracę zwijacza do foli na różnych obrotach? I jeszcze jedno co potrzeba nie w traktorze do takiego silnika olejowego jakie przeróbki w instalacji w traktorze c 330, byłbym wdzięczny za wszelkia pomoc i rady
    • Przez wiesiek63zmc
      Witam . Moje pytanie dotyczy wytrzymałości np. rury stalowej do aluminiowej przy tych samych wymiarach średnicy i grubości ścianki.Chodzi mi o wytrzymałość na zginanie.Chcę użyć alu. do żmijki zbożowej ,ślimak pozostaje stalowy
    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?

• Przez crew19877
      witam, posiadam c328 z przednim turem, do obslugi mam dzwignie na blotniku. Chce zamontowoac z tylu wyjscie na szybkozlacze pod przyczepe sanoka. Zamieszcze kilka zdjec moze ma ktos jakis pomysl jak to zrobic u mnie. 
      czy musze kupic takie cos https://www.olx.pl/oferta/rozdzielacz-kkipra-c-330-ursus-CID757-ID31BpF.html#4d8dc4309f