S-Piotr

Prędkoś wykonywania oprysku

Polecane posty

piotrekpsp3    0

Mam ciągnik 3512 i kupiłem nowy opryskiwacz 300l lance 10m. Jaki bieg,jakie ciśnienie i jakie obroty trzeba mieć aby 300 l starczyło na ha. Pilnie prosze o pomoc. Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolego tak prosto wlej 300 l wody, wyjedz na pole i opryskaj próbnie na ile Ci wyjdzie. I ocenisz czy za mało czy za dużo i albo zmniejszysz/zwiększysz - ciśnienie/prędkość.

 

Nie pisze o kalibracji bo i tak część nie zrozumie.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

kalibracja to podstawa i nie trzeba mieć tytułów żeby to zrozumieć. To jest chemia i jak ktoś tego nie może zrozumieć to nie powinien brać się za opryski.Każdy na pamięć zna jak ma ustawić opryskiwacz a wystarczy że po jakimś czasie końcówki się zużyją i już jest problem bo coś nie tak z opryskiwaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jak czytam niektóre posty to jestem wprost pewien że cześć sobie nie poradzi z kalibracją.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Mam ciągnik 3512 i kupiłem nowy opryskiwacz 300l lance 10m. Jaki bieg,jakie ciśnienie i jakie obroty trzeba mieć aby 300 l starczyło na ha. Pilnie prosze o pomoc. Dzięki z góry

 

Mam taki zestaw i tak: obroty 1500-1700, bieg 1H (pierwszy szosowy), ciśnienie 3 bary (atmosfery, 0,3 MPa), powinno wychodzić ok. 270- 280 litrów na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

wy chcielibyści żeby podać gotową instrukcję jakim biegiem, jakie obroty i ciśnienie, a może by tak samemu nalać wody do opryskiwacza i wybrać kawałek równy np. 0,5ha czy 1ha i pryskać samą wodą 2-3 razy aż dojdzie się do określonego wydatku na ha.


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Nie szkoda paliwa na takie kombinacje??

Są tańsze i mniej czasochłonne sposoby, instrukcja obsługi się kłania...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fliegl    22

Co ci to przeszkadza że ktoś poda "instrukcje" oprysku jak to powiedziałeś?

U mnie C 360 /IIIbieg/1400obrotów/300litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojciechu    0

do pełnej instrukcji podaj jeszcze rodzaj rozpylaczy i ciśnienie :)


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

"zwykłych" to masz z 10 rodzajów. Kolor oznacza wydatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

kurcze no mam fabryczne oprsykiwacz kupiłem 3dni temu ja wiem jaki to rodzaj ? ale zle zrobiłem bo za dopłatą były te 3 drożne ,a zamierzam nawozy dolistne stosować więc musze dokupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

kurcze no mam fabryczne oprsykiwacz kupiłem 3dni temu ja wiem jaki to rodzaj ? ale zle zrobiłem bo za dopłatą były te 3 drożne ,a zamierzam nawozy dolistne stosować więc musze dokupić

kolor jest ważny. Zapewne masz niebieskie bo takie najczęściej montują http://www.bott.pl/agro/articlesView.php?id=2 tu masz podane ile cieczy wyjdzie. Patrz w drugiej tabeli jeżeli są niebieskie. Oczywiście nie atr ani avi bo to są sadownicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

no mam niebieskie ,no ale nawozów dolistnych nie mogę chyba niby rozpylać ? musze kupić końcówki rsm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

możesz. Dysze do rsm są właśnie do rozlewania rsm żeby płynął a nie pylił bo inaczej rosliny pali. Do nawozów dolistnych się nie nadają. Nawozy pryskasz jak każdy inny oprysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16
Napisano (edytowany)

panowie mam pytanie, kupiłem mowy opryskiwacz bury perkoz i w instrukcji pisze żeby nigdy nie właczać i wyłaczać pompy pod cisnieniem, jak to mam rozumieć. czy to oznacza że przy nawrotach jak chcem żeby opryskiwacz nie pryskał to musze zamknąć zawór główny czy mogę wyłąszyć a potem załączyć pompę. Jak Wy panowie to robicie ????

 

 

jeszcze jedno pytanie czy w casie oprysku zaworek rozwadniacza i mieszadła ma być otwarty czy zamknięty ???

Edytowano przez radek83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U siebie normalnie zamykam zawór a ciecz użytkowa zamiast iść na poszczególne sekcje to spływa z powrotem oddzielnym wężem do zbiornika. Nie ma tak u Ciebie?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

umnie jest tak samo, zamykanie zaworem jest troche nie wygodne - daleko sięgać ręką przez szybę , a tak mam przy kierownicy wajche od WOM-u i wyłanczam pompe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    161

ale mieszadło powinno chodzić cały czas więc jeśli wyłączasz wom to nie chodzi. Rozwadniacz jak coś rozwadniasz. A do rozdzielacza powinien być dobry dostęp bo przecież nieraz poszczególne sekcje się tylko wyłącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

A może tak nalej pół opryskiwacza wody i wyznacz dystans np.100m i przygotuj stoper wbij bieg npII i ustaw obroty silnika na 1500 puść sprzęgło i włącz stoper czas przejazdu np 1min 7sek zamień na 67sek np 2min 25sek na 145sek ,następnie na kalkulatorze wystukaj 360i podziel go przez wynik z stopera (360:67sek = 5,3km/h 360:145=2,5km/h) następnie na podwórku naszykuj naczynie z miarką (najlepiej w miarę dokładną ok 1,5l )teraz ustaw obroty na silniku takiej jak w czasie przejazdu 100m (1500)w włącz opryskiwacz po chwili gdy ciśnienie na manometrze już się ustabilizuje podstaw naczynie pod jeden rozpylacz i trzymaj równą minutę (użyj stopera) po 1min odczytaj wynik z pomiaru np jest to 1litr 250mililitrór teraz weź ponownie kalkulator i kartkę na kalkulatorze wystukaj 60000 i pomnóż przez 1.25 (Wynik z kubka pomiarowego )to da 75000 ten wynik zapisz na kartce następnie wystukaj na kalkulatorze prędkość razy rozstaw rozpylaczy czyli 5,3km/h razy 50cm (bo co tyle są rozstawione rozpylacze)= 265 wynik zapisz, teraz wystukaj 75000i podziel na 265 to daje 283lna hektar .dy to za dużo to obniż ciśnienie na rozdzielaczu i powtórz pomiar.

powodzenia a tu link na takie pomiary http://bott.com.pl/agro/omaCMS/uploads/pdfs/12_kalibracja_opryskiwacza.pdf


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ładnie rozpisane, ale czy części będzie się chciało ???

 

Ja jak robię kalibrację to łapię np z 4/5 rozpylaczy większa ilość cieczy i wynik dokładniejszy.

 

W moim przypadku to prędkość 5,5 km/h 247 l/ha , 6,5 km/h 208 l/ha ciśnienie pracy 3 bary, dysze 03 (niebieskie).

 

Jeżeli potrzeba zmiany dawki na ha to zmiana ciśnienia, prędkości,dysz.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

Ja pryskam 200 litrów na ha prędkość 6,7 km rozpylacze dwu strumieniowe eżektorowe 2,5 czyli fiolet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andzin
      Czy ma ktoś opryskiwacz Biardzki ze Zbuczyna. Jak się spisuje. Chcę kupić taki 600l czy warto bo cenowo nie drogo chyba coś około 3tys. Czekam na opinie.
    • Przez michalsoft
      Witam posiadam opryskiwacz rau . Jak ustawie na sterowniku 200 l/ha i auto to podczas zamykania sekcji bardzo spada ciśnienie , jak już pryskam na 3 z 7 sekcji to jest bardzo niskie .czy tak powinno być ?
      Oto elektrozawory i sterownik


    • Przez piotromega
      czesc wszystkim. chodzi mi o opryskiwacz 400l z 12 metrowa belką. A konkretnie z jakimi końcówkami go kupić, z pojedyńczymi czy z potrójnymi. Które są lepsze i trwalsze. Proszę o rady. Pozdrawiam agrofotowiczów.
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj