S-Piotr

Prędkoś wykonywania oprysku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek73    579

Ja pryskam Pilmet 2020 11-13 km.Albo MF 255 2 szosową na 1500 obr lub MTZ 82 ok 12 km biegiem to nazywam 4 a to chyba 7 na 700 - 800 obr. z wałkiem przełączonym na 1000 obr.

Kolega pracuję w spółce 3 tyś ha to pryska opryskiwaczem 36 metrów przeważnie 20-23 km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

C-360 4 szosowa 200-230 litrów na 1ha 1400-1500obr.min około 3bar jak dobrze pamiętam.

Ale zapier... :P Ja pryszcze na 3 i niektórzy mówią że za szybko :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Ja jeżdżę 40-stką na 2 szosowej, przy obrotach silnika 1200, opryskiwacz ma belkę 12m, dysze płasko strumieniowe 0,2 (żółte), ciśnienie w granicach 3 bar, na 1ha wypryskuję około 280 litrów cieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ale zapier... :lol: Ja pryszcze na 3 i niektórzy mówią że za szybko ;)

 

Tylko na prościutkim polu, bo po krzywym to bym lance pourywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja MF 255 na 2 szosowej to 360 na 4 ma prawie to samo.Ponad 400 ha rocznie potrafiłem pryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

Zetor 3011. 2-6 km/h. pryskam od 150 do 700 litrów/ha (na grzyba w ogórku). belka 21 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Zależy co pryskam. Jak kukurydzę to z reguły jadę około 5 - 6 km/h (II - 1600), jeżeli zboże to ok. 7 - 8 km/h (III - 1600).

Krukowiak Apollo 1500 18m + c-360-3p

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Jak jest małe zboże to około 10km/h, przy większym zbożu około 8km/h.

Opryskiwacz Pilmet 1215 XXL + Bravo 180, ciągnik MF255 bieg 2.

Dawka 200-250 l/ha, ciśnienie na zielonym polu czyli 3-4 bara.

Edytowano przez MDSikor

Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

mam 3512 opryskiwacz 400 10m nie wiem na którym biegu bo na 3 za szybko połowa zostaje na 2 za wolno sam nie wiem już o co chodzi opryskiwacz nowy nie wiem czy wyregulowac trzezba coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a masz kurs na opryskiwacze? Tam zazwyczaj wszystko mówią. Po za tym jest instrukcja. Na 3 zwiększ ciśnienie a na 2 zmniejsz. Zależy jaki wydatek dyszy, prędkość i ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Ja prysiam na 3 biegu C-355 i jakieś 1600 obr jak dobrze pamiętam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

mam 3512 opryskiwacz 400 10m nie wiem na którym biegu bo na 3 za szybko połowa zostaje na 2 za wolno sam nie wiem już o co chodzi opryskiwacz nowy nie wiem czy wyregulowac trzezba coś ?

 

Musisz przeprowadzic kalibrację opryskiwacza.

Ja mam mf 255 i też opryskiwacz 10m 400l i jeżdżę na 1H, 1500 obrotów i zużywam 300l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Tak masz rację 300 litrów to z roślin już ciecz robocza ścieka i niepotrzebnie zużywam tyle wody, tylko nie wiem czemu na większości śor zalecana ilośc wody to 200-300l/ha do nawet 400l.

 

Najlepiej ustawic opryskiwacz na 150l i ganiac z nim po polu z 15km/h szczególnie ze starym rzemieślniczym opryskiwaczem wtedy jakośc zabiegu będzie napewno zadowalająca, a przy tym zaoszczędzimy czas i wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja jeżdżę 5,5-6km/h ciśnienie 2-2,5 atm. Wychodzi mi 220l/ha i to wystarczy na większość śor. Oczywiście grzybowe w ziemniaku nawet 400 a ogórku 500-600l ale to już ciśnieniem reguluję a nie prędkością. Szybciej ciężko przy belce 20 metrowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

no tak więc zalałem 300l wlałem 2l chwastoxu turbo i jazda 2 bieg 1400obrotów i po przejechaniu o,5h zorientowałem się ,że jest pusty zbiornik miałem zle ustawione cisnienie wróciłem nalałem znowu 300l i dokończyłem pole ustawiłem cinianie na 3 atmosfery i zrobiłem 1h na ziorniku pozniej już tak reszte hektarów tylko martwi mnie to czy ten pierwszy oprsyk nie upali mi zboża zbiornik 300l na 0,5 h 2l chwastoxu jak myślicie zaszkodzi ? to był moj pierwszy oprysk w zyciu :) opryskiwacz trochę tandetny nie ma zaworów do zakręcania dysz i jak mi zabraknie 5 m to muszę jechać drugi raz po tym samym chyba coś nie tak z tym oprsykiwaczem może można założyć coś takiego żeby zakręcać bo bokach lanse i wtedy bedzie brał przykładowo 6m a nie 10 m ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekpsp3    0

Mam ciągnik 3512 i kupiłem nowy opryskiwacz 300l lance 10m. Jaki bieg,jakie ciśnienie i jakie obroty trzeba mieć aby 300 l starczyło na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

teraz jak ustawiłem to jest ok cinienie na 3 bieg 2 prędkość 1400 mth wychodzi około 300 zawsze możesz trochę przyśpieszyć lub zwolnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

co wy instrukcji nie macie? Zobaczcie jaki kolor ma dysza. Na google jest pełno tabel jaki wydatek cieczy ma konkretny rozpylacz.

@milinkovic co to za opryskiwacz co sekcji nie ma? A do czego rozwadniacz jest podłączony. Każdy musi mieć sekcje bo inaczej przeglądu nie przejdzie. Przecież możesz pół belki wyłączyć a pewnie i 1/4. Po za tym jak nowy kupiłeś to pewnie jest tabela w instrukcji. Wystarczy przeczytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

no tak więc zalałem 300l wlałem 2l chwastoxu turbo i jazda 2 bieg 1400obrotów i po przejechaniu o,5h zorientowałem się ,że jest pusty zbiornik miałem zle ustawione cisnienie wróciłem nalałem znowu 300l i dokończyłem pole ustawiłem cinianie na 3 atmosfery i zrobiłem 1h na ziorniku pozniej już tak reszte hektarów tylko martwi mnie to czy ten pierwszy oprsyk nie upali mi zboża zbiornik 300l na 0,5 h 2l chwastoxu jak myślicie zaszkodzi ? to był moj pierwszy oprysk w zyciu :) opryskiwacz trochę tandetny nie ma zaworów do zakręcania dysz i jak mi zabraknie 5 m to muszę jechać drugi raz po tym samym chyba coś nie tak z tym oprsykiwaczem może można założyć coś takiego żeby zakręcać bo bokach lanse i wtedy bedzie brał przykładowo 6m a nie 10 m ?

 

No jeszcze powiedz że ten opryskiwacz nie ma przeglądu a Ty nie masz uprawnień :lol: Jak nie jestes pewien jak jest ustawiony opryskiwacz i nie masz wprawy żeby wyrególować w polu to się wlewa samej wody i robi próbę, masz szczęscie że to nie były np. buraki bo by była wtedy jazda :D bo zbożu to może i nic nie będzie.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmkam    0
Napisano (edytowany)

W moim sprzętem takie parametry mam : ursus c-360 3p bieg 4 obroty do 10tys opryskiwacz heros 600l lanca 12m cisnienie do 3atm dysze 03 niebieskie

Obroty oczywiście 1tyś więc sie wyjasnilo ze to nie f-16 :)

Edytowano przez farmkam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Obroty 10 tys to Ty masz chyba SAMOLOT F - 16 a nie URSUSA 360-3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj