S-Piotr

Prędkoś wykonywania oprysku

Polecane posty

Sadek    1123
Napisano (edytowany)

Kalkulator doboru właściwego rozmiaru i typu rozpylaczy w zależności od dawki cieczy, prędkości roboczej oraz oczekiwanej kroplistości cieczy: http://www.lechler.agro.pl/kalkulator/index.html

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

bardzo dobra strona. Już ją kiedyś widziałem a potem nie mogłem znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi21    0

Witam

 

Ja pryskam z prędkościami od 8 do 16 km/h i z wydatkiem cieczy 120 do 250 l/ha. używam końcówek dwustrumieniowych albuza 2x02, ciśnienie robocze od 3 do 5,5 bar. Przeważnie daję 180-200 l/ha i prędkość około 11-13 km/h, ale chcę zejść z cieczą do 120-150 l/ha, muszę tylko kupić jeszcze komplet końcówek albuza 2x015, bo na tych dając taką małą ilość cieczy muszę zasuwać po polu jak po szosie ;). Znam ludzi co stosują 60 l/ha i to z dobrym efektem. Mnie wystarczy około 150 aby wyrobić się w czasie. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

@Adi21 Jakim opryskiwaczem tak pędzisz i jakie areały masz to pryskania? A na uwrociach zwalniasz czy też tak gonisz?.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi21    0

Generalnie herbicydy i insektycydy stosuję z mniejszą ilością wody na ha. Grzybówki i odżywki to staram się dawać więcej cieczy, ale jak terminy mnie gonią to daję mniej aby w czasie się wyrobić.

Pryskam Matrotem Maesrią 15, 36m szerokości roboczej. Na uwrociach zwalniam bo mi lance łapią przewagę :), dlatego chcę dokupić autopoziomowanie belki żebym nie musiał zwalniać. Mam do pryskania prawie 1000 ha. Rzepak w tym roku pryskam już po raz piąty, jeszcze pewnie ze dwa zabiegi będę musiał wykonać do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi21    0
Napisano (edytowany)

Taki zestawik to w Polsce jest najdroższy :( . NORAC podstawowy około 18,5 tyś zł netto, a DEVERIX 14,5 tyś zł netto. Najśmieszniejsze jest w Polsce to że jak wyrazisz chęć zakupu to cena tego czegoś rośnie wraz ze wzrostem twojego zainteresowania zakupem tego. Tak właśnie wyglądała moja rozmowa na temat urządzenia deverix 3200, a cena zaczęła się od 12 tyś zł netto wraz z montażem. Jak ma ktoś z was znajomego albo rodzinę to polecam załatwić coś takiego z USA (NORAC), jest tam o połowę tańszy, tylko nie bedzie gwarancji i montaż samemu :(

Edytowano przez Adi21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

dość drogie ale jak ktoś inwestuję w opryskiwacza wart 200 tyś to powinien zainteresować się tym urządzeniem

do mojego pilmetu za drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAMZES9107    22

Mam pewien dylemat, kupiłem opryskiwacz 300l 10 m , dysze niebieskie i bede pryskał MF 255. To dopiero poczatek mojej przygody z opryskiwaczem dlatego zastanawiam się jakim biegiem jeździć. Zrobiłem własnie próbe na 2H , ustawiłem ciśnienie 0,4 , obroty 1200-1300 i wychodzi mi 200 l /ha tylko wydaje mi się że to jest trochę za szybko. Nie mam za dużo areałów dlatego czas tu nie wchodzi w grę tylko chce by jakość oprysku była jak najlepsza. Ustawiac go na 1H? Jak wy pryskacie MF 255 bądź U3512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

pierwszy lepszy artykuł na google opisuje kalibrację opryskiwacza. Na obowiązkowym kursie też to mówią. 4 atmosfery to za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
    • Przez zielas
      Witam,
      Proszę użytkowników opryskiwaczy RAU z komputerami quantotron o opinie na temat ich precyzji.
    • Przez nemo1
      Posiadam dysze eżektorowe MMAT czerwone i niebieskie dwustrumieniowe Lechler. Nie zwracając na producenta chciałbym spytać się osób które używają obu typu eżektorów do jakich zabiegów ich używacie i która będzie lepsza według waszego doświadczenia. Wiem że prawidłowa praca eżektora to min 3 do max 5 bar.  Wykonałem czerwonymi dopiero dwa zabiegi wydatek wody 240 l/ha 10 km/h ciśnienie prawie 4.8 bar czyli według norm z tabeli. Tylko jakie będą efekty np pryskając herbicydem czy grzybówką. Kropla jest większa niż w niebieskich (jednostrumieniowych). Prędkość 10 km/h wydaje się szybko. Czy zabieg będzie skuteczny? Proszę o opinię użytkowników.
      Do tej pory pryskam dwu strumieniowymi 220 l/ha 8 km/h i też niecałe 5 bar. Tylko trochę mnie irytują bo lubią się przytykać pomimo filtrów i lubię trochę szybciej pojeździć.  
      Nie wiem czy zrezygnować z czerwonych
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj