Juras88

JD 8230 błedy

Polecane posty

Juras88    0

Po odpaleniu cięgnika wyskakuje mi 'zbyt wysoka prędkość wentylatora' co może być tego przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

Witam kolege. Najlatwiej bylo by powiedziec wymien czujnik obrotow ten na wentylatorze ale ja powiem Ci sprawdz go a znajduje sie on za przekladnia bezstopniowa wentylatora sprawdz czy przypadkiem przewod sie nie wypial w co watpie ale sprawdz mimo wszystko, nastepnie powiedz czy miales wymieniona przekladnie bezstopniowa (VARI COOL) Na taki nowy ulepszony zestaw? Badz moze z tej ktora masz wycieka olej, lub sam pasek napedu wentylatora wyglada podejrzanie i jest jeszcze jedna mozliwosc mozliwe ze wyrobil sie wielofrez na kole pasowym napedu wentylatora i nie pracuje tak jak trzeba i stad kod ale temu powinien towarzyszyc delikatny stuk z przodu silnika choc nie zawsze. Napewno ktoras z tych mozliwosci sprawdz i pochwal sie co i jak. No i powiedz czy Serwis zalozyl Ci UMBAŁ na Wentylator ten ulepszony zestaw??? POZDRAWIAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juras88    0

nic nie było w nim wymieniane. to jego pierwsza usterka. a co do reszty to postaram się sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

No to lepiej juz zacznij walczyc o Wymiane bo Deeler w okresie gwarancji zrobi no swoj koszt a po to wypna sie na Ciebie i o ile dobrze pamietam to taki zestwik to koszt ok 9 tys zł Pozdrawiam. A tak wogule to ile MTG ma ten JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juras88    0

jd ma 1600 mth, jest już jakiś rok po gwarancji. nic nie wiedziałem o tych przekładniach bezstopniowych. Miałeś już coś odczynienia z takim przypadkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

Nie raz i nie dwa a to dlatego ze jest to wadliwy podzespol i poczatkowo byl uszczelniany ale chwile pozniej JD wprowadzil program naprawczy i nalezalo wymienic cala przekladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juras88    0

czyli jest duże prawdopodobieństwo ze będę musiał się pożegnać z 9tys... jest to poważna usterka? bo tak szczerze mówiąc to trochę czasu z tym już jeżdżę. i boje się żeby przypadkiem coś innego od tego nie wysiadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unki    2

Czy jest to poważna usterka to na tym etapie nie umiem powiedziec i nawet sie nie odwaze bo nie widzialem ciagnika. Powiem tak obejrzyj jutro to wszystko i daj znac co i jak.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FFTH    0

Kupiłeś ciągnik od jakiegoś dziwnego dealera, bo niestety zrobił Cię w konia.

Obligatoryjnie był na to program i powinni Ci to wymienić na inny, który się nie psuje.

 

Napisz kto Cię tak urządził.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Juras jeszcze nie wszystko stracone mimo że jest ciągnik po gwarancji to nadal obejmuje cię obligatoryjnie wymiana przekładni ponieważ ważna jest ilość godzin pracy jaką ciągnik przepracował ,wymianie podlegają ciągniki do 5000 MG.jednak ciągniki po gwarancyjne traktowane są odpłatnie w zależności o godzin jest to 25% wartości , 50%wartości,75%wartości,no i powyżej 5000MG jest 100% wartości płatne przez właściciela ciągnika .Nowe przekładnie dostępne są dopiero od niecałego roku z tego co pamiętam to w grudniu zeszłego roku montowaliśmy pierwsze zestawy naprawcze więc i tak ciągnik twój był już po gwarancji ,jednak pomijając to ciągnik ma mało godzin pracy i myślę że więcej jak 25% nie powinieneś zapłacić .powiedz czy ciągnik został zakupiony u Polskiego dealera,czy został sprowadzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juras88    0

kupowaliśmy go w Agromix Rojęczyn a z tego co wiem to kupują przez niemieckiego dilera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Tak myślałem że nie był to polski dealer , ale nie powinno to mieć żadnego znaczenia ,zgłoś ten fakt w serwisie który cię obsługuje i domagaj się wymiany tej przekładni .jednak musisz się liczyć z tym że te 25% wartości będziesz musiał zapłacić ,

Działaj z tym jak najszybciej ,aby nie dopuścić do jakiś poważniejszych uszkodzeń ,ponieważ wymianie podlega tylko górna część przekładni sam aktyator ,druga część przekładni nie podlega wymianie i w razie jej uszkodzenia nusiał byś zapłacić za wymianę ,jest to dolny wałek na którym jest zamocowany wentylator ,bywa że uszkodzeniu ulega wieloklin na wałku i na jednej tarczy dolnej przekładni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FFTH    0

Witam !

 

Napisz mi proszę numery vin:

RW8230( i do tego jedna literka i 6 cyferek ).

 

 

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juras88    0

wczoraj był serwis wymieniać olej w skrzyni przy okazji zobaczył co się dzieje. wariator będzie wymieniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wjanusz23    6

Widze że potraktowali cię ulgowo , dostałeś dużą zniszkę więc myślę że jesteś zadowolony z takiego finału pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Johny7430
      Witam, mam problem z ciągnikiem JD 7430 po wyskoczeniu komunikatu ecu 84.31 "ograniczona prędkość drogowa" traktor przestaje jechać po usunięciu komunikatu traktor pracuje dalej lecz po kilku minutach jest to samo. Proszę o pomoc.
    • Przez ejczbio
      Witam, mam pytanie chyba bardziej do serwisantów, ale może i nie tylko. Chciałbym wyłączyć włączanie przedniego napędu przy wciskaniu hamulca, ponieważ uważam to za najbardziej debilny patent w moim ciągniku (6230) Wg. mnie to powinno działać dopiero przy prędkościach większych niż 10km/h W sumie nie mam pojęcia jak to rozwiązać, czy wpiąć się gdzieś w układ elektryczny, np. za czujnikiem który jest odpowiedzialny za włączenie napędu po wciśnięciu hamulca i zastosować włącznik ON/OFF?
      Jak myślicie, da się coś z tym zrobić?
    • Przez Omniq
      Witam,
      Posiadam instrukcję serwisową do JD 7430 i 7530 Premium. Instrukcja w języku angielskim w formacie PDF, nie skan książek tylko porządny pdf. Mogę się podzielić gdyby ktoś potrzebował
       

    • Przez dawwro03
      Wita mam problem z tls-em w john deere 6430. Dokładnie chodzi  o to że po odpaleniu traktora gdy oś chce wrócić do swojej wysokości nie podnosi płynnie tylko szarpie ( jest ustawione na auto), ale da się sterować wszystkimi jej funkcjami ( auto, max, manual). Jednak po jakimś czasie wyskoczy błąd- TSC 523976.04 i wtedy nie da się ustawiać między tymi funkcjami. Gdy traktor się zgasi i odpali na nowo wszystko jest znowu ok ( oprócz szarpania tlsem) ale błąd za chwilę znów wyskoczy i nic nie da się ustawić. Traktor mam od niedawna więc nie za bardzo wiem od czego mam zacząć szukać dla tego piszę tu. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi.


    • Przez dawwro03
      Witam mam problem w ciągniku john deere 6430 premium z tlsem. Dokładnie chodzi o to że zaraz po odpaleniu ciągniku gdy oś ustawia się do swojego poziomu( jest ustawione na auto) nie podnosi płynnie ale mocno szarpie ale da się przełączać między funkcjami( auto, max, manual) i na wszystko reaguje ale zawsze szarpie. po jakimś czasie wyskakuje błąd ( TSC 523976.04) i już nie da się nic zrobić to znaczy przełączać miedzy tymi funkcjami. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu traktora wszystko jest ok oprócz szarpania, ale po jakimś czasie znów to samo. Traktor mam od nie dawna więc nie za bardzo wiem co by mogło być problemem. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi. 

      20240308_170545[1].heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj