Zaloguj się, aby obserwować  
Henius91

DF Agrotron K410, MF 5445, Valtra N92 a może JD 6230

Polecane posty

Henius91    1543

Witam. Szukalem tematu o ciagnikach podobnej mocy ale nie znalazlem wiec zakladam nowy. Z posrod tych modeli chcialbym wybrac ciagnik, ktory mialby pracowac z prasa zwijajaca, agregatem uprawowo-siewnym, w transporcie, z rozrzutnikiem tandem 6 t, gruber 2,2m itp. najbardziej interesuje mnie spalanie tych ciagnikow i awaryjnosc. jak mi wiadomo to w MFie z tym spalaniem nie jest az tak pieknie jak kiedys no i podobno sa awaryjne jak i rowniez Valtry, ale wole zeby poradzil sie ktos kto wie lepiej. ciagnik mialby miec jeszcze przedni podnosnik bo planuje wykorzystac go do rozgarniania kukurydzy w silosie, do odsniezania, obciaznika itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Powiem tak ze z tymi ciagnikami to jest roznie bo jeden ma i jezdzi az milo i jest zadowolony a drugiemy sie caly czas sypie wiec od czego to zalezy w nowym ciagniku? bo w starym rozumiem ze jak dbasz tak masz ale nowy chyba jakis czas powinien chodzic bez awaryjnie ..

 

Valtre ma moj kuzyn ma ponad 300mtg i chwali ja za zroznicowane spalanie bo wacha sie ona w zaleznosci od cizkosci pracy 4-17L/MTG awaryjnie jak narazie bez zastrzezen.

 

MF powinien w sumie miec zroznicoane spalanie ale jak to teraz z tymi nowymi jest to nie wiem bo rozne rzeczy slyszalem..

 

JD co do spalanie to znajomy ma i mowi ze czy stoi czy robi to i tak spali tyle samo ale sa to ciagniki glownie nie do zajechania

 

DF tu nie mam pojecia bo nie znam nikogo co posiada owa marke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

JD co do spalanie to znajomy ma i mowi ze czy stoi czy robi to i tak spali tyle samo ale sa to ciagniki glownie nie do zajechania

 

Jak to czy stoi czy robi spala tak samo?Tzn bez obciążenia na danych obrotach spala tyle samo co z obciążeniem? Raczej takich ciągników nie robią :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

musimy sie porzadnie zastanowic jaki ciagnik wybrac. mialo pasc ostatecznie na Valtre lub MFa, ale coraz czesciej slysze wlasnie o awaryjnosci. nie wiem jak w DF z awaryjnoscia, ale chyba nie jest taka duza bo nie slychac tak o tym mimo, ze sporo tego sprzetu jezdzi u nas w okolicy, no i podobno silniki Deutza sa dosyc oszczedne. JD, ciagniki raczej najmniej awaryjne, ale moj tata boi sie tego spalania. probuje go przekonac ze to spalanie przeklada sie na wykonana prace, ale twierdzi ze DF zrobi to samo a spali sporo mniej :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

@heniu wiem jak jest ze starszymi - ich bardzo ciężko przekonać do nowości :unsure: Ale próbuj a na pewno się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Jak to czy stoi czy robi spala tak samo?Tzn bez obciążenia na danych obrotach spala tyle samo co z obciążeniem? Raczej takich ciągników nie robią :unsure:

 

Chodzilo mi o to czy orze czy ugniata QQ spali podobnie nie ma zbyt wielkiej roznicy w spalaniu na mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@heniu wiem jak jest ze starszymi - ich bardzo ciężko przekonać do nowości :P Ale próbuj a na pewno się uda.

 

juz coraz bardziej watpie w tego JD no ale co zrobic :unsure: moj tata nawet odpowaiada tak ze jakby Fendt byl tanszy o 40 tys zl to by wolal go kupic niz JD, a nawet nie wie jak sie obsluguje skrzynie Vario i na jakiej zasadzie to dziala. poprostu ktos mu wmowil ze JD tyle pali i postawil na swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Do tego porównania możesz jeszcze dorzucić Claasa Ariona 410; myśle że jest to również ciekawa oferta, szczególnie jeśli ma pracować z uprawowo-siewnym czy też gruberem

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

juz coraz bardziej watpie w tego JD no ale co zrobic :P moj tata nawet odpowaiada tak ze jakby Fendt byl tanszy o 40 tys zl to by wolal go kupic niz JD, a nawet nie wie jak sie obsluguje skrzynie Vario i na jakiej zasadzie to dziala. poprostu ktos mu wmowil ze JD tyle pali i postawil na swoim.

Pogadaj z dealerem i weź go na testy :P Może w taki sposób przekonasz ojca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@Libero Claas odpada, bo to jest marka ktora w ogole jest dla nas nieznana.

 

co do testow to juz to proponowalem rodzicom i moze na wiosne sie cos wezmie, mysle ze z DF by nie bylo problemu bo od tego co sprzedaje te ciagniki kupowalem plug, prase i tura wiec mysle ze bez gadania by dal no z JD tez by pewnie problemu nie bylo ale tata powiedzial, ze te testy to troche nie potrzebne. jak dla mnie to bardzo sie przyda bo mozna sprawdzic mozliwosci ciagnika z naszymi maszynami no i oczywiscie spalanie i komfort pracy. najlepiej to bym wzial tak w polowie czerwca zebym mogl sobie go sprawdzic w prasie, transporcie no i w plugu, ale do tego czasu moze sie duzo zmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Chodzilo mi o to czy orze czy ugniata QQ spali podobnie nie ma zbyt wielkiej roznicy w spalaniu na mtg

 

W orce mi pali 16 l/h a jak ugniatam pryzmę to 30 litrów przez cały dzień. Po co takie głupoty wypisywać :lol: Pewnie gdzieś tam ktoś komuś mówił że ktoś gadał.

W temacie jest mowa o ciągniku 100 KM, N 92 ma 90 KM ale to nie ważne. Ciągnik 100 KM pali od 2 l/h bez obciążenia na biegu jałowym do 20 l/h przy pełnym obciążeniu w zależności od obrotów w jakich występuje moc maksymalna. I jak go obciążysz to tyle sobie weźmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

co do spalania to ciągniki o mocy 100 km muszą troszkę spalić ja np ostatnio sprawdzałem spalanie (tylko prosze sie nie smiać:lol:)belerusa 1025.4 i na biegu jałowym spalał niecałe 2 litry na godzinę a na postoju przy obrotach silnika wynoszących 1900 spalanie wynosiło juz 7,4 litra na godzinę sa to dane z komputerka pokładowego (moze ktoś uzna ze to nazwa na wyrost ale inne marki tez mają takie uzadzenia i tez licza spalanie na zasadzie pi razy drzwi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

henius ciesza mnie twoje wypowiedzi ze chcesz pomoc tacie w wborze ciagnika bo wiekszoscc mlodych ludzi tylko udaje wiielkich i doswiadczonych gospodarzy a nie wiiele maja do powiedzenia bo decyduje ojciec wracajac do tematu tez jestem przed wyborem ciagnika 100 km i najblizszy jest mi df powod b.dobre traktory mam 2 letniego agrotrona 150 serwis blisko spalanie ok chociaz pronara 1025a nie wyprzedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

juz od wakacji przekladam wyjazd do dilera DF. w koncu musze sie z ojcem wybrac do paru dilerow, zeby sobie poogladal i posiedzial w paru ciagnikach, a najlepiej zeby pojezdzil bo tak na podstawie zdjec i krotkich informacji w gazetach, nie wybierze ciagnika. zastanawiam sie tylko czy ten Agrotron nie bedzie za duzy do mojej prasy. byla mowa o ciagniku maks 90 KM, a ojciec ostatecznie uparl sie na Agrotrona K ale wiadomo ze najmniejszy Agrotron ma ponad 100 KM. w sumie to ja tez bym byl za DF, z przyznaniem 100 konnego ciagnika przez Agencje tez by nie bylo problemu, no ale obawiam sie tego duzego spalania w prasie. ale o ile mi wiadomo to silniki Deutza charakteryzuje niskie spalanie, no sam nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

sluchaj z tym spalaniem nie jest tak zle ja agrotronem 150 km z presa jade i jest za duzy ale nie mam innego a ten k410 bedzie ok i do wszystkiego bo jest ciezszy od agrofarma a silnik ten sam ale za to wieksza kabina i ladniejszy wyglad ma osobny dystrybutor oleju hydraulicznego a to wazne jA na 99% GO kupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

O to spalanie się nie martw DF nie ma ogromnej pojemności w 4 cylindrach 4038 cm3 ;)Więc palić nie powinien dużo :) A co to za prasa stało czy zmiennokomrowa pasowa walcowa czy jaka?bo to ma znaczenie ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krousik09    5

ja bym byl za agrofarmem 420.

1.Sporo tańszy od agrotrona

2.nikt tu nie mowil ze ten traktor wazy 3.7t ale z 500 na przodzie pomyka az milo

3.ciągnik jest bardzo dobrze wyważony

4.ciągnik jest prosty w obsudze jak polska 6

U mnie na okolicy jest agrofarm 420 chyba full wersia oprocz ehr (mątuja to wogle w tych małych,pracuje z prasa NH 544 i radzi sobie świetnie predkosc w zycie po bizonie to 14-16km obroty jakie walka nie wiem bo stalem tylko na schodach ;(

Dla mnie minusem jest kabina troche ciasnawa ;(

Tyle z mojej strony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

No tak to jest alternatywa lecz jest spora różnica między agrotonem a agrofarmem ale cena także robi swoje ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

ja bym byl za agrofarmem 420.

1.Sporo tańszy od agrotrona

2.nikt tu nie mowil ze ten traktor wazy 3.7t ale z 500 na przodzie pomyka az milo

3.ciągnik jest bardzo dobrze wyważony

4.ciągnik jest prosty w obsudze jak polska 6

U mnie na okolicy jest agrofarm 420 chyba full wersia oprocz ehr (mątuja to wogle w tych małych,pracuje z prasa NH 544 i radzi sobie świetnie predkosc w zycie po bizonie to 14-16km obroty jakie walka nie wiem bo stalem tylko na schodach ;(

Dla mnie minusem jest kabina troche ciasnawa ;(

Tyle z mojej strony ;)

 

juz postanowione ze ma to byc ciagnik duzy gabarytowo o sredniej mocy a takie sa te modele co podalem. chce miec pewnosc, ze ciagnik nie bedzie mi "nieba ogladal" jak bede chcial podniesc agregat uprawowo-siewny, a nie bedzie on lekki bo ma to byc 3 metrowy z walem Packera no i do tego moj siewnik, dosyc spory ciezar ;) no nie wspomne juz o plugu, bo jednak taki Agrotron K410 sobie o wiele lepiej poradzi niz Agrofarm 420. do tego komfort. w Agrotronie jest jak dla mnie bardzo dobry, wieksza kabina, EHR, klima w standardzie tak jak okno dachowe, siedzenie pasazera itp. jest wiele czynnikow ktore sa za Agrotronem i mysle ze jesli wszystko pojdzie po mysli to takiego kupimy, no ale narazie tylku musze oferty zbierac, a wybierac ciagnik pewnie bedziemy dopiero po zniwach, predzej pewnie nie ;) a moze ktos wie czy chlodzony schowek na napoje jest w standardzie czy w opcji?? z chcecia cos takiego bym sobie zafundowal :D w koncu to ma byc moje miejsce pracy na cale zniwa i sianokosy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj