bondek77

Namnażanie Efektywnych Mikroorganizmów (EM)

Polecane posty

mon21051    0

i mam jeszcze takie pytanie to robiłeś w beczce plastikowej???? czy metalowej i czy to pryskać na ściernisko czy po podorywce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

w plastikowej.... opryskać ściernie poczekać z dzień i przyorać płytko ale najlepiej pryskać po deszczu, wiczorem lub przed deszczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

przepis mam od znajomego który pracował w fabryce EM. Podobno to co jest w butelkach do namnażania niczym sie nie różni od gnojówki... słoma po tym gnije robiłem próbkę ( rozrzuciłem trochę słomy na ziemię opryskałem i przekopałem i się tak jak by rozsypała ( próchnica się zrobiła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Nie jest tak do końca jak mówisz, poprawa właściwości gleby za pomocą Em to dośc długotrwały proces, a receptura nie jest wcale tak prosta jak Ci się wydaje preparat do namnażania em różni się bardzo od gnojówki :-) słome owszem gnojówka rozkłada bo ma dużo azotu mało ma to wspólnego z Emami

 

cukier mam rozumiec jako pożywkę dla bakterii :rolleyes:???

 

ODPOWIEDNIK Em można zrobic samemu ale po pierwsze trzeba znac podstawowe zasady biochemii...

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja pryskam gnojówką przefermentowaną i też widzę efekt... nie mam tyle gnojówki żeby lać non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

najlepiej jest te bakterie namnażać w ziemi po przez stworzenie im odpowiednich warunków :P (cudów nie widać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

ja powiem tak każdy ma swoje zdanie na temat ja tam spróbuje z tą przefermentowana gnojówka bo tez nie mam tyle zeby lać. dzisiaj bede to robił i zaobaczymy jaki bedzie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mon21051    0

a możecie mi powiedzieć czy jak popryskam tą przefermoentowaną gnojówka to można normalnie wapnować pola??? dzięki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

EM-y leje sie i do gnojowicy żeby lepiej rozkładała sie, nie śmierdziało, poprawiła swoje wartości odżywcze . czyli jak rozumiem wezmę gnojówkę namnożę (przefermentuje z cukrem itp itd) tak jak piszecie, później wleje do gnojowicy i co efekt będzie jaki jak po oryginalnych EM-ach? To samo tyczy sie kiszonek kukurydzy i sianokiszonek bo tez EM-y sie leje... ;)

Edytowano przez TheCinek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie,,,, tą przefermentowaną gnojówkę z cukrem leje się na pole.... pole można wapnować około 7 dni przed zabiegiem lub po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Wiec to nie są takie same EM-y jak sie kupuje? Własnie nasuwa sie takie pytanie czy namnażając swoim sposobem czy nie namnożymy jakiegoś dziadostwa bakterii i grzybów niepożądanych?? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

chłopie ja pryskałem buraki i się znacznie poprawiły, i w liściach i w korzeniu, jak się pryska to czuć tj. drożdze

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Ok ja nic nie mówię. ale jeśli jest to samo co EM oryginalny to dlaczego do kiszonek czy gnojowicy nie można lać :huh: ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ta substancja daje takie same efekty jak EM a czy składowo to samo to nie wiem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

tak nawet ja lałem 350lwszystkiego na 1,5 ha. 75l gnojówki na 1,5 ha czyli na 1 ha 50l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a jak przedstawia się kwestia prawna? gnojowicy i gnojówki nie można lać pogłównie na pola z tego co mi się o uszy obiło ale głowy za to nie dam, także jakby ktoś miał pewne info na ten temat to "dajat znać" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Raczej nie ma takiego zakazu ponieważ na trawy nie można by było wylewać. A i wiem ze leja spore ilości na zboża zimowe i wiosenne ale z lancami które ciągną się po ziemi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dane od pani prof z mikrobiologi:

Mikroflora gnojówki i gnojowicy:

 

- bakterie mocznikowe

 

- Pseudomonas fluorescens

 

- Proteus vulgaris

 

- E.coli

 

- Azotobacter

 

Więc nie ma tu nic takiego co zaszkodzi. Osobiście to zrobiłem tak jak było podane, po 6 dniach jest inna barwa i inny zapach, śmierdzi bardziej kwasem. Wczoraj opryskałem parę krzaków ziemniaka porażonych zarazą, różnicy nie widzę, ale poczekam jeszcze parę dni. Codziennie zapach ciut się zmienia.

 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheCinek    3

Czyli twoim zdaniem można lac do kiszonek(żeby szybciej sie zakiszała) a do gnojowicy żeby lepiej rozkładała i nie śmierdziała??

 

 

- E.coli

czy te bakterie nie sa przypadkiem szkodliwe ?? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@TheCinek Są szkodliwe, ale to naturalna mikroflora każdego organizmu w układzie pokarmowym. To 1 bakteria która zasiedla układ pokarmowy, np noworodek otrzymuje ja w spadku w mleku matki. U wszystkich ludzi i zwierząt występuje tak a propos.

 

A do lepszego zakiszania potrzebne są bakterie kwasu mlekowego, czyli lactobacillus.

 

@piotrb14 to tylko doświadczenie, wszystko trzeba sprawdzić :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

na wzrost roślin działa a jak jest w zakiszaniu pasz to nie wiem bo nie robię tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

do zakiszania pasz lepiej by było użyć zamiast gnojowicy to dobrej kiszonki i cukru

wtedy powinno namnożyć się bakterie z kiszonki czyli laktobacilus, tylko uważać na bakterie kwasu octowego

 

właśnie Krzysio te swoje preparaty robi na podstawie kiszonek, to zauważyłem jak u niego byłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj