Skocz do zawartości
KamilK199

Fendt 108LS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fendt
KamilK199    8

Jestem zainteresowany kupnem tego fendzika:)i chciałbym sie dowiedziec jak sie sprawuje,wiadomo ma on juz swoje lata ale do prac przy turze i wycinaku myśle ze sie nada. Głownie wady i zalety:)

pozdrawiam:)

KamilK199    8

Fendt jest niski bo ma 2,50m i akurat mi do obory wejdzie bo mam 2,70,jesli MF to jaki słucham propozycji,oczywiscie naped 4x4 musi byc.

Wiadomość z agroFakt.pl

KamilK199    8

Tak tylko ze takiego ferdka trzeba dac ponad 30 tys. a fendta kupisz za 20:) i ferdek jest wiekszy i do tura sie nie nadaje bo maja slaba przednia os to ma byc caignik do pracy w oborze a takiego ferdka to troche szkoda w taka robote. Dokładnie ma to byc ciagnik pomocniczy, a moze jest ktos na AF kto ma taki ciagniczek??

sebau1212    19

Właśnie poprzedniej zimy mój wujek kupił sobie 108 :unsure: i jak do tej pory nie narzeka tylko nie dawno coś mu w pompie padło bo żeby wałek włączyc to musi gasic traktor i zapalac od nowa i dopiero chodzi. Też ma zamiar teraz założyc do niego tura także nie wiem jak się będzie sprawował. Ale poza tym to ok ciągniczek mało pali 74km jak się nie mylę wykonuje u niego najcięższe prace i nie zawodzi jeżdzi z pługiem 3 skiby agregat siewnik beczka itp pracuje na 15ha. :( Pozdrawiam

JD1052    79

Na takiego Ferdka 3060 to bym nie spojżal, nie wiem czy ta skrzynia jest taka głupia czy ludzie z nią nie umieją jeździć, ale to jest tępe, żeby z ladunkiem ruszać z reduktora na żółwiu a potem w jeździe go przerzucać na zająca i d*ny zdgrzyt przy temu(przecierz reduktor nie służy do takich rzeczy!), drugie to położenie sterownika, czemu nie dali go do kabiny a potem sie dziwić, że luty puszczają.. Fendt też nie jest wieczny(i tak bedzie starszy od Ferdka) i bedzie sie psuł, ale jest o deko lepiej pomyślany traktor..

KamilK199    8

Ferdka nie chce bo nie nadaje sie on do obory,tak jak mowisz elektronika w tym ciagniku to sałaby punkt i trzeba o nia dbac a skrzynia z tym mozna sobie jakos poradzic. Fendt stary i wiadomo cos tam trzeba bedzie poprawic ale trafiaja sie jeszcze zadbane egzemplarze i wydaje mi sie ze jest masywniejszy od ferdka:)

marcin2057    20

warto kupić fendta 108ls z 79r z turem za 17tys.? i jak bedzie sobie radził ten traktor przy zwożeniu sianokiszonki do obory, turem wraz z chwytakliem do balotów ? Pilne!

Edytowano przez marcin2057

23papkin    0

fendy dobre jak się nie psuja mi teras pad przedni naped i nie mam pojecia co sie dzieje nie załacza

zenek_19    4

chopie jak se kupisz mf z seri 3000 to ty na remonty nie zarobisz w tej oborze biez tego fendt 108 i nie kombinuj jak kon pod gore pozd

kamil2778    4

ja mialem 108 z turem przeszlo 10 lat. Ciagnik przez caly ten czas nie mial zadnej awarii, jedynie co to wymienialismy w nim sprzeglo no ale taki urok starszych sprzetow. Generanie ciagnik warty polecenia.

kamil2778    4

tarcze kupisz za 250 zł. docisk raczej nie bedzie bardzo styrany bo to turbomatik, czyli lekkie podtoczenie powinno wystarczyc. Do tego troche checi i dzien roboty i gotowe

Pajej    52

fendt to dobre maszyny tylko ten model troche stary lepiej coś z seri 300 to samo ale pełna podłoga itd.

nie wiem czy czasem seria 300 nie ma szybszej skrzyni bo 40 km/ha a seroa 300 ma 35km/ha

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Verdi10
      Witam, poszukuję instrukcji napraw do Fendt 611 LSA z roku 89, mogę się wymienić za instrukcję napraw do Fendta 310 i 311 LSA w języku Niemieckim i Angielskim, posiadam również instrukcję obsługi do Fendt 611-615 LSA i 310-311 LSA w języku szwedzkim, jeśli by ktoś chciał to chętnie się wymienię za instrukcję napraw do 611.

• Przez komichal
      Dzień dobry zastanawiam się nad zakupem fenda 309/308 lsa prosze o opinie na jego temat ile pali czy sie psuje dostępność części i jaki ma sprzęgło

Prosze o pomoc
    • Przez kosti68
      Posiadam profesjonalne , warsztatowe materialy napraw do ciagnikow firmy Fendt....moge powiedziec z praktyki a siedze w tych ciagnikach juz 13 lat ze bez tych materialow porzadna naprawa jest praktycznie niemozliwa. Posiadam rowniez instrukcje w jezyku polskim ( Fendt 700, 800, 900.....nawet do najnowszego Fendt 936) . W razie zainteresowania prosze o kontakt.
    • Przez mav
      Chciałbym żeby te wszystkie osoby które uważają że: "Fendt to najlepszy ciągnik pod każdym względem" podały logiczne i poparte czymś argumenty tego stwierdzenia :rolleyes:

Może w końcu sie wypowiedzą ci co piszą tekst w stylu: Fendt bo Fendt lub podobnych obszernościach wypowiedzi hehe

Jest tu sporo miejsca na dokładne zgłębienie tematu
    • Przez Fendt309lssa
      Witam. Wie ktoś jak ustawić wieksza dawkę pali w pon pie wtryskowej bosch w fendt 309 lsą 1986r.?