Vril

Agregat Uprawowo-Siewny aktywny -PILNE !!!! :)

Polecane posty

Vril    1

Bardzo proszę was o szybką poradę bo mi się pali grunt pod nogami :unsure:

 

Tak się złożyło że w ramach pomocy mogę otrzymać dofinansowanie z UE na straty wywołane powodzią.

W tym wypadku były to straty w maszynach i mogę sfinansować zakup nowej maszyny.

 

Temat raczej gorący bo do 12 listopada tylko przyjmują wnioski.

 

Miał by to być agregat upr-siewny aktywny do kwoty 100.000 netto.

Wyposażenie pełne,wał gumowy,redlice talerzowe.

Podoba mi się Amazone oraz Khun Venta EC 300.

Ma to ciągnąć JD 6820 .W przypadku Amazone w gre wchodzi raczej wersja tradycyjna bo pneumatyk jest bardzo

ciężki i byłby problem z manewrowaniem , a Venta raczej pneumatyk-wygląda na lżejszą konstrukcję.

 

Proszę o opinie o tych kombinacjach oraz o innych swoich typach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

JD 6820 ma 135 kucyków :unsure:

 

Accord jakoś mi nie podchodzi.Ten który widziałem w Grubnie jakościowo przypominał mi produkty krajowe bez urazy dla

posiadaczy takowego sprzętu bo puki co mam Famarola i sobie chwalę :(

No ale jak jest możliwość na nowszą technologię to dla czego by nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Ludzie zlitujta się :unsure:

Do wyboru zostaje mi Amazone 303 ad araz w grę wchodzi także Khun Integra.

O ile Amozone znam to co do Khuna nie mam żadnego rozeznania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Bierz AMAZONE.Brona KE trochę delikatniejsza od KG.KG spokojnie możesz uprawiać bez orki ale potrzeba więcej mocy.Wirówka KE jest moim zdaniem najlepszym wyborem.Do tego AD303 i masz zestaw na długie lata.Sam mam ok.20letni zestaw AMAZONE i chodzi bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Amazonka bazuje ma aparat kołeczkowy, natomiast Kuhn roweczkowy. Główne różnice to: stała prędkość wałka, jedno kółko do wszystkich roślin w Kuhnie oraz system Vario-Control w Amazone. Oglądając system roweczkowy zawsze zastanawia mnie, czy nasiona jak wpadają w ten rowek to potem wystarczająco się rozdzielą, by nie spadać kupkami. Głównie mam na myśli rzepak, bo w Amazone są dzielone kółka i do rzepaku jest inne kółko. Czy to brona KE czy HRB są przystosowane do siewy tradycyjnego i są jednocześnie lżejsze. Natomiast KG i HR są ro stosując nomenklaturę Amazone kultywatory wirnikowe przystosowane do siewu w mulcz, ale są jednocześnie droższe, cięższe i wymagają zazwyczaj mocniejszych ciągników.

 

Ten zestaw ze zwykłymi redlicami kosztuje około 80 tyś. z ł netto, natomiast z redlicami SeedFlex 100.

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/247922-kuhn-combiliner-siteria-ii/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/247863-kuhn-hr304-kuhn-siteria-3000/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Oooo dzięki Panowie :lol:

 

Powiem tak ,od paru lat u nas w terenie stosujemy po rzepaku tylko talerzówkę ,a przed siewem gruber a potem siew -czyli bez orki.

a resztę upraw to typowe uprawy z orką .Są jednak takie przypadki jak np: przy siewie rzepaku ,że terminy gonią a i nie powiem

ale można by posiać w ściernisko ,więc taki kultywator wirnikowy by się przydał.

Na prawdę nie wiem co wybrać bo i Kuhn Integra i Amazone 303AD to świetne maszyny.

Amazone znam i wiem jaką robote robi .Kuhna nie widziałem i niem mam porównania.

Cena na dziś Amazone 303 AD , brona KG + wał elastyczny ,siewnik z większą skrzynią na baksa ,znacznik powschodowy,redlice talerzowe bez rolek ugniatających (diler mi odradził bo to dodatkowy koszt , a konstrukcja redlicy jest tak zrobiona że nie

zapadnie się np:przy siewie rzepaku) -97000 netto .Nie wiem ile by kosztowała Integra w podobnym zestawieniu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Osobiście też miałbym dylemat. :lol: Trochę zgłębiałem temat bron wirnikowych i jednak Kuhn i Amazone są w ścisłej czołówce wg. mnie. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Amazone ma troszkę lepsze ułożyskowanie wirnika na łożyskach stożkowych rozstawionych 100mm i zanurzonych w smarze.Kuhn ma podobnie tylko że łożyska są bliżej siebie i przestrzeń pomiędzy rynną a rotorem jest mniejsza i czasem się coś zaczepia i okręca.Raczej byłbym za amazone i siewnikiem pneumatycznym . Accord to naprawdę bardzo dobry siewnik i bardzo prosty tylko z amazone to tak średnio pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz83    2

JD 6820 ma 135 kucyków :)

 

Accord jakoś mi nie podchodzi.Ten który widziałem w Grubnie jakościowo przypominał mi produkty krajowe bez urazy dla

posiadaczy takowego sprzętu bo puki co mam Famarola i sobie chwalę ;)

No ale jak jest możliwość na nowszą technologię to dla czego by nie.

 

Karzdy ma swoje zdanie ale co do Accorda to grubo się mylisz. siewnik się zgodzę z tobą ze wygląda delikatnie ale tylko dlatego aby ograniczyć wagę siewnika. A co do brony wirnikowej są trzy rodzaje. Ja np. posiadam tą najmocniejszą "S" jest bardzo wytrzymała nawet na bardzo zakamienione pola zdaje egzamin. Sąsiad posiada taki agregat 4.5m i lata z nim JD8530 z prędkością 12-15km/h i nic się z nim nie dzieje wystarcza tylko wymiana noży od brony a ma przepracowane nim ok 4000ha bez rządnej awarii mechanicznej.

Nie będę się wypowiadał na temat innych marek bo nie mam z nimi doświadczenia ale myślę ze karzda zachodnia firma robi sprzęt na wysokim poziomie więc wybór jest ciężki.Ale wybur nalerzy do ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie powoli powoli a co z Sulky?? jak patrzycie na te marke jesli chodzi o siewniki pneumatyczne to scisla czolowka jesli nie pierwsze miejsce?a odnosnie bron tez niczego sobie:)?


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@michalk siewniki sulky numer jeden, ale nie Optiline czy Tramline, tylko Reguline. Reszta nie odbiega od czołówki. smile.gif

 

@Grzegorz83 "eSka" to już klasa KG i HR, więc kultywatorów ścierniskowych. smile.gif One są przystosowane do dużych mocy i prędkości. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no to ktory sprzet byscie polecali do ciagnika 160km??amazonke kg czy sulky??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Bobek a zawsze byłeś zwolennikiem agregatów biernych?? Jakaś odmiana? Pytam jako laik bo w mojej okolicy ziemie piaski a każdy gospodarz ma agregat aktywny na bronie aktywnej (coś typu rabe werk mke) Jak się kogoś pytam to mówi że dobrze wymiesza mu ziemię ale jak patrze na pole obok domu to tam pustynia się robi :/

 

 

Także pytam co jest takiego naj w tych agregatach aktywnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mix mimo iż ciekawi mnie jak konkretnie kultywator wirnikowy sprawdzi się w praktyce, staram się podchodzić do tego sceptycznie. :) U nas na sporej części pół wystarcza sam agregat bierny, ale są pola gdzie trzeba doprawiać kilka razy. sad.gif Nie tyle naj, co skracają czas i trudności związanie w uprawą ciężkich gleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

U mnie niestety takie są kity i masła także cyklotiler to podstawa.

Doradzacie mi wziąć siewnik pneumatyczny dlaczego ?

U mnie z pneumatykiem byłby problem ponieważ do jego załadunku najlepiej jak by był na polu

jakiś ładowacz i najlepiej jeszcze jedna osoba dla tego ta możliwość odpada bo jest jak jest i

przeważnie na polu jestem sam.

Druga sprawa to ciekawi mnie to że i w Kuhnie i Amazone odradzają mi wersje pneumatyczną.

Tłumaczą mi że ciągnik musi mieć przedni TUZ aby przenieść środek ciężkości co pomoże w

manewrowaniu.Najlepiej jak by ciągnik miał z 160-170 koni,i wydajniejszą hydraulike w porównaniu

z moim JD.Np:na youtubie widać że pneumatyki ciągną większe ciągniki.

 

Co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mamy rozsiewacz wapna zasilany hydraulika i z tego co się dowiedziałem napęd od WOM mniej obciąża silnik ciągnika. Nie wiem, czy jest taka możliwość z tego typu agregatach, ale wiem, że istnieją takie o napędzie dmuchawy za pośrednictwem wałka wyprowadzonego z przekładni brony. W pneumatyku z racji wspomagania transportu ziarna można ustawić zbiornik bardziej nad siewnikiem. Natomiast w mechanicznym, aby skrzynia była blisko ciągnika trzeba ją umocować wysoko, aby przewody nasienne nie biegły zbytnio poziomo lub też, ustawić zbiornik nad wałem i wysunąć dalej redlice. W jednym przypadku będziemy mieli środek ciężko bliżej, ale wyżej, a w drugim niżej, ale dalej.

 

@michalk małe sprostowanie. Zapomniałem, że Optiline ma osobne kółko dla każdego przewodu. Także, jest on bardziej dokładny niż pneumatyk o jednym wysoko wydajnym aparacie i głowicy do rozdziału ziarna. Odnośnie bron to Sulky do takiego ciagnika 160 KM z mocą nadmiarową to lepszy będzie model 300.26. W ogólnym rozrachunku i tak KG 303 Special wypada lepiej, bo ma bardziej rozbudowane ułożyskowanie wirników oraz wannę. Powstaje pewien problem czy lepiej wziąć lepszą bronę, czy lepszy siewnik. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no wlasnie bobek i tu jeszcze jest taka sprawa ze amazonka bedzie drozsza od sulky a to tez sie mocno liczy...


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Duża rozbieżność w cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

no u korbanka jakies 20tysiecy roznicy bedzie dlatego oferte bralem na pneumatyka sulky a co sie wezmie to zobaczymy kuhn mi sie bardzo podoba i znajomi bardzo chwala te maszyny ale do mnie jakos ten niebieski kolorek przemawia;)


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyborg15    0

Oooo dzięki Panowie :lol:

 

Cena na dziś Amazone 303 AD , brona KG + wał elastyczny ,siewnik z większą skrzynią na baksa ,znacznik powschodowy,redlice talerzowe bez rolek ugniatających (diler mi odradził bo to dodatkowy koszt , a konstrukcja redlicy jest tak zrobiona że nie

zapadnie się np:przy siewie rzepaku) -97000 netto .Nie wiem ile by kosztowała Integra w podobnym zestawieniu .

 

Czy w tych wychwalanych pod niebiosa redlicach talerzowych amazone nie będą występowały wahania głębokości roboczej na glebach mozaikowatych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie prosze o porade jaki zestaw siewny wybrac musze sie w miare szybko decydowac bo chcialbym zamowic?? do wyboru pootinger vitasem na bronie lion za okolo 70tys kuhn integra na bronie hrb303 za okolo 80tys amazone ad303 na bronie ke lub 3m zestaw sulky w cenie podobnej do amazone 80tys na co sie zdecydowac najtaniej byl by pootinger do reszty usial bym okolo 10tys dolozyc jakie jest wasze zdanie??


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Ostatnio też się przymierzamy do zakupu jakiegoś agregatu uprawowo- siewnego, takiego jakie opisujecie, i faktycznie jest ciężki wybór, bo nie wiadomo co wybrać. Jedynie do postów wyżej mogę dodać, że w Kuhnie chwalą się że w agregatach HR HRB, mają lepszy (trwalszy) system mocowań noży, bo te bolce co trzymają noże i ich zabezpieczenie są schowane za odlewem, natomiast w amazonce jest to powiedzmy odsłonięte i zdarza się że te zabezpieczenia się wycierają i noże z bocami gubią się....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie kolejny pomysł zestaw siewny lemkena jak ten siewnik sie sprawuje??saphir 7 badz 8?


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj