LeonOr

PICK-UP vs DOKA

Polecane posty

Transporter 4x4 akurat taki słaby w terenie nie jest. Każdy inny pick up z szosową oponą niewiele dalej zajedzie. Dopiero jak masz dobrą oponę to terenówka pokaże pazur, no ale kto by takim klockiem po asfalcie zasuwał.

 

Uniwersalnego auta nie kupisz. Jak bym miał przebierać spośród nowych zastanowił bym się nad VW Amarok - duża paka, mocny i oszczędny silniczek, dobre napędy... i oszczędny diesel 2.0 - tylko cena brzydka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

Jeśli chodzi o ładowność, to T5 wypada lepiej niż l200, co widać zresztą po firmach budowlanych(90% jeździ dostawczymi).

Za cenę nowego l200 kupiłbym używkę VW za 20 tyś i całkiem zdrową e 46 330d, co wg mnie jest lepszym rozwiązaniem, z tym,że nie da się odliczyć vatu.

 

Popieram kolegę bo belki tytoniu trochę zajmują miejsca i wolałbym kupić jakiegoś VWlt35 maksa za 30tys i jakieś inne auto np terenowe, co do vatu od paliwa to od nowego roku nie będzie można go odliczyć od auta z kratka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Do tytoniu to jednak VW T4 4x4 z otwartą paką a do tego plandeka. Na pakę 1t, na przyczepkę 2t i można jechać :unsure:


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

No to ja się pochwalę choć nie bardzo jest czym bo autko małe, mało znanego producenta (choć wszędzie logo renault bo należy do mariażu nissan-renault-lada-dacia) ale powiem tyle - zamówiłem sobie dacię logan pick-up. Odbiór przed gwiazdką jak dealer nic nie pokręci. Może i małe autko do miejskiej dżungli ale przynajmniej na pace spokojnie zmieści się blok silnika czy skrzyni, jakieś deski czy zboże jak trzeba będzie dowieźć na pole gdy zabraknie do siania (800kg ładowności) a i beczka paliwa też spokojnie wejdzie.

Autko 85-90KM w dieselku więc i VAT od zakupu planuję zdjąc jak i od paliwa w późniejszym czasie.

Podejrzewam, że hak założę wtedy gdy przestanę się mieścić z gratami na pace :unsure:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Na moje pole dacią nie dojedziesz. Droga pamięta czasy PGRu a koleiny Orkany. I tak przez 3 km. Więc coś z większym prześwitem i jednak z napędem na 4 kapcie. :unsure:


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Pozostaje UAZ co by pasował do tamtych czasów :unsure:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Ja jeżdżę Fordem Rangerem XLT prawe dwa lata, ok 40k km. w mieście fakt, Tico to to nie jest, a większych problemów z parkowaniem nie ma, nawet mamę można samą wysłać :unsure:

 

143KM w wystarczy do codziennego użytkowania, spalanie średnie 8,5l/100km.

 

Na szosie czuć, że z tyłu jest resor, tym bardziej ze ma 1200kg ładowności. na bezdroża 4x4, jakaś tam blokada mostów, reduktor, spory prześwit i na szosowych oponach wjeżdżałem pod bardzo spore wzniesienia, fakt było sucho.

 

Autor tematu sam sobie odpowiedział na pytanie w poście 21, jeżeli mają być to bezkresne bezdroża to VW T5 wcale bym sobie głowy nie zawracał...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proponuję sprawdzić Iveco Daily 4x4. :unsure: Reduktor, blokada tylnego mostu i przednich piast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jak już mają być bezdroża to może Land Rover Defender w pick-upie albo nasz Star 266 :P, a najlepiej to ciągnik z przyczepą :unsure:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Co do pick-up'a warfamy to nie pamiętam czy w tym roku czy w 2009 na targach w Kielcach było to autko. I oglądałem go tak trochę to masakra. Chińczyk i tyle. Fotele z tyłu juz poodpadały, kokpit cały się rozłaził... Jednym słowem nie polecam. Lepiej kupić coś używanego... Jestem trochę z branży motoryzacyjnej tak że raczej wiem co mówię i szczerze odradzam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj