Zaloguj się, aby obserwować  
rafal2511

Jaki ciągnik najlepszy do tura?

Polecane posty

rafal2511    6

witam wszystkich :(

 

Zamierzam zakupić ciągniko mocy 80 -90km w cenie od 30 - 40 tys. ciągnikma spełniać funkcje pomocnicze. Głównie ma pracować z ładowaczem czołowym. Myślałem nad Massey Ferguson 3060. Proszę wszystkich użytkowników o poradę na temat zakupu a także o inne możliwe propozycje.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebau1212    21

MF to mało spotykany ciągnik do tura także nie wiem czy będzie się nadawał. :( U nas znajomy ma do tura case 856xl i dobrze sobie radzi. Myślę że jeszcze może byc zetor to najwięcej spotykane traktory do tura także radził bym się zastanowic nad zetorem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Jeśli miałby być do niego ładowacz czołowy, i miałby być dużo używany to podstawą takiego ciągnika jest rewers. Do ładowacza jest to bardzo praktyczny dodatek, tylko trudno w tej cenie będzie znaleźć coś z ładowaczem. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to chyba tylko Same i Renault mają rewers, same przekonuje większą zwrotnością renówka lepszym silnikiem.

Ten Ferguson to fajna maszynka ale w tej cenie nie kupisz zadbanego, no i zdarza się, że kupno tego modelu to dopiero początek kolejnych kłopotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ja bym ci proponowal jakiegos JD lub NH dlatego ze sa bardzo zwrotne a ale chyba w tej cenie to nie da rady nic dobrego na bajerze kupic, wiec polecam jakiegos case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W taj cenie to NH nie kupi, prędzej Fiata, który też może mieć rewers. Silniczek w nim również spoko, tylko trochę blacha gnije. Ale fiat jak najbardziej dobra maszyna, bo każdy serwis NH części załatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Np. Case 955XL ma synchro skrzynie i rewers fajna maszynka :unsure: ( ten model ma 6 cylindrów i 95km )


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

Zetora to ja nie che gdyż już mam i są z nim same kłopoty :unsure: . głownie potrzebny jest traktor zwrotny na rewersie i najlepiej jak by to była szybka skrzynia. wiem nie jest to za zrobić cięzko będzie znależ więcej kasy na kupno. Rozmawiałem z kilkoma mechanikami i mówili że nie sa złe ciągniki Fergusona tym bardziej te starsze seri 3060

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Znajomy zakupił mf 3060 za 30tys rocznik 1989 bodajże(mówił że cena okazyjna),założył do niego tura i sobie chwali.Ciągnik był zakupiony od polskiego rolnika.Zapomniałem zapytać czy ma rewers(sam nie mam pojęcia bo sie nie znam na mf-ach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

seria mf 3060 mają rewers niazaleznie czy to jest skrzynia 16x16 czy 32x32. wydaje mi się ze mf 3060 to są fajne ciągniki wieć dlatego przymierzam się do takiego ale wole sie dowiedzieć coś wiecej od użytkowników a także o innych propozycjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam użytkownikiem nie jestem, ale mój tato miał 3080. Na początku się troszkę psuł, jakieś koła w skrzyni i pierdoły z elektroniką. Ale po okresie częstych napraw awarie ustały. Po prostu ciężko będzie trafić zadbaną maszynę. Przynajmniej ja bym sobie odpuścił poszukiwania w Polsce tego modelu, bo 90% to odpicowane zajeżdżone trupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

ale to nie ma wyjątku. nie ważne jakiej marki ciągnik bym kupił jesli będzie miał swoje zrobione i nie będzie zadbany to może się psuć atym bardziej wiem że za tą kwotę ciągniki mogą miec swoje zrobione i mogą występować jakieś komplikacje. wiadomo nie będzie to nowy ciągnik chociaż i takie potrafią się psuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj