adamjd6100

Case MX 90

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jerry28    4

Właśnie skończyłem przeglądać instrukcję od odpowiednika MX100 i nic tam nie napisali o tym gdzie w jakimś odlewie wytłoczono numer seryjny, tylko o tym że numery są nabite na tabliczkach znamionowych, jednej na boku chłodnicy, a drugiej na słupku w kabinie, o tym gdzie jest numer skrzyni biegów, silnika, kabiny i przedniego mostu. Napisali też, żeby sobie zapisać numer seryjny (właśnie z tabliczki znamionowej) w celu ewentualnego odnalezienia ciągnika po kradzieży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

A w jakim języku masz instrukcję od niego? Masz może po PL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Mam w języku angielskim, prosiłem i prosiłem o instrukcje po polsku, ale się nie doprosiłem, miałem nawet obiecaną w pdf, ale na obiecankach się skończyło.

Edytowano przez Jerry28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Ja miałem podobny przypadek wMX 100c bo tez nie mogłem znalesc nr na ramie ale w koncu znalazłem i jest tam gdzie pisałem wczesniej ponizej chłodnicy pod rama tuza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Jednak się znalazł... Nie był pod ramą TUZa, lecz był od góry wybite na ramie, zaraz przy chłodnice, a zasłaniała go osłona perforowana, dlatego nie było widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Mycek5120-widze że masz te mx troszke czasu i mam nadzieje że podzielisz się poglądami o tym ciągniku jaki ty posiadasz jakie osiąga spalanie w różnych pracach jakieś mankamenty fabryczne ogólnie opinia użytkownika a nie handlarzy aha oraz jakie są koszty filtrów i olei oraz części do caseya.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

Mam pytanie mx90c ma 90koni a mx100c 100 koni a przeciez to ten sam silnik wiec w czym jest roznica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

przymierzam sie do kupna takiego i tak sobie czytam i sie zastanawiam;] moze podwyzszenie mocy nie bedzie drogie i trudne? bo jednak 90km to troche malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Mam pytanie dotyczące case mx 90 c. Zakupiłem taki ciągnik i mam problem ze sterowaniem podnośnika tylnej pompy. Z zewnątrz przyciskami na błotnikach pompa dzwiga normalnie ale sterowanie wewnatrz kabiny raz sie włacza a raz nie może coś mam żle ustawione, bądz wkradł sie jakiś blad. Prosze o pomoc i Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A jak tym sterujesz? Gdy uruchomisz ciągnik to sterowanie z kabiny jest nie aktywne i mruga kontrolka na przycisku dopóki nie podniesiesz podnośnika kręcąc tym dużym kółkiem w prawo tak aby przynajmniej ramiona drgnęły wtedy już powinno działac wszystko normalnie włącznie z przyciskiem. To samo się dzieje gdy zejdziesz z ciągnika i użyjesz przycisków na błotnikach wtedy sterowanie się wyłączy nawet gdy ciągnik jest zapalony i znowu musisz przekręcić pokrętło od sterowania podnośnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest tak jak mówisz dzięki . Tylko ten przycisk co mruga ma trzy jak by możliwości przełączenia z tym że te do przodu jest jak by chwilowe znaczy odskakuje spowrotem dlaczego i tu kieruje moje kolejne pytanie o jakąś instrukcje obsługi tego ciągnika bo troche by mi to sprawe ułatwiło. Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Jak przytrzymasz ten przycisk do przodu to jest lekki docisk wieszaka do ustalonej wysokości, jak szybko naciśniesz 2 razy i przytrzymasz to masz docisk z opuszczeniem wieszaka poniżej ustalonej wysokości Pozycja środkowa wieszak opuszczony, przycisk do tyłu wieszak podniesiony zgodnie z ustaloną wysokością

Z tyłu masz pod klapka 3 pokrętła, szybkość podnoszenia/ opuszczania, maksymalna wysokość podnoszenia i ustalenie zakresu regulacji płynnej podczas jazdy.

Co do instrukcji obsługi to szukaj na serwisach internetowych albo w serwisie case wydatek rzędu 100zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dzieki bardzo za odpowiedz. Potrzebuje jeszcze jednej rzeczy musze wymienić olej w silniku i tu kolejne pytanie jaki olej powienienem wlac jaki jest zalecany do silników perkinsa jaki olej do przedniego mostu i do skrzyni ogólna charakterystyka płynów i olejów do tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ciekawi mnie jeszcze do czego służy ten przycisk koło komputera taki zielony z takim białym kółkiem nad takimi jakby górkami w tym moim Casie Mx 90c i przy kierownicy jest też taki po lewej tam nad włącznikiem świateł bo mam go uszkodzony i niewiem do czego służy jeden wiem bo to do światel ale tej calkiem po lewej to niewiem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ten nad włącznikiem do swiateł to albo awaryjne albo swieca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS_CASE    0

Witam serdecznie. Podepne się pod temat. Mam problem z moim casem mx90c a mianowicie z hydraulika. Pompa sama w sobie dźwiga bardzo dobrze bo agregat z hydropakiem i pełnym siewnikiem dzwiga bez najmniejszego problemu. Problem leży w wyjściu hydraulicznym np. na przyczepe kiedy przyczepa jest pełna to nie potrafi jej podnieść dźwignie ja z 2 cm i tyle z gazem czy bez to samo jak by olej nie szedł na przewód tylko powrotem po przekroczeniu jakiegoś ciśnienia. Kiedy troche z przyczepy się wysypało to już poszło bez problemu. I tu moje pytanie jaka może być przyczyna czy jest jakiś zawór który może tym sterować albo inna przyczyna? Dzięki z góry za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tak, na tym rozdzielaczu z tyłu jest zawór do indywidualnego ustawiania ciśnienia, na każde wyjście. Weź podepnij tam manometr i zmierz ile pokazuje, powinno być 190-200 bar. Jak nie ma tyle to może się zawór zawiesił. Problem dotyczy jednego wyjścia czy wszystkich? Tak sobie myślę, że może jeszcze jest problem z kompensacją ale sprawdź ciśnienie najpierw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KRISS_CASE    0

Problem dotyczy obu wyjść. Z innych informacji to zanim zakupiliśmy ciągnik chodził on z TUR-em więc może ma zredukowane ciśnienie na rozdzielaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

a moze wina lezy po stronie siłownika w przyczepie ? Moze jest przeładowana skoro z innymi maszynami nie masz problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Miałem tak w D 47 zawór odcinał jak miałem nasypane 5 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj