adamjd6100

Case MX 90

Polecane posty

adamjd6100    3

Witam panowie zastanawiam sie nad kupnem takiego ciągika i spotkałem sie z wersjami MX90 i MX90c wiem że różnią sie silnikami że ten model z c ma silnik perkinsa i oto moje pytania;

-jakie maja silniki modele bez literki c?

-spalanie obydwu modelów

-awaryjnoś oraz najgorsze mankamenty tej seri

-cena części

Za wszelkie wskazówki oraz pomoc dziękuje oraz prosił gdyby ktoś z was miał w swoim posiadaniu takie modele to żeby czegoś więcej napisał.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

Sam szukam case'a MX 90c bądź mx 100c lub 110 i z tego co czytałem i szukałem w necie MX90 jest tylko C czyli 4'ka Perkinsa od 100 zaczynają się bez C i to są 6-ki a silnik nie wiem czy Cummins albo Sisu jak źle mówię poprawcie mnie. Parametrami nie wiele przebijają 4-ki ponieważ 6km więcej i 6l/min no i cięższe są a reszta to samo. Skrzynie polecają do nich Power Shift. Ceny części to jak wiadomo do nowszych są droższe filtry w okolicy bodajże 200zł jeden olej też trzeba dobry lać nie jakiś HIPOL. Co do sprawdzenia przed zakupem jeden kolega z forum pisał aby sprawdzić po prawej stronie koło wajch pod taką osłonką czy komputer pokazuje 0 jak nie to jakiś błąd jest, po prawej stronie przy kole jest pompa i powinna być nie słyszalna, biegi wchodzą w nich trochę ciężko ale broń boże nie powinny wyskakiwać, a silnik ma swój charakterystyczny dźwięk ale jak za bardzo uporczywy to do wymiany tłumik drgań koszt mniej więcej 1.5tys a pompa o której wspominałem prędzej 3.5tys. O cenach częśći dosyć tanie kolega pisał do silnika. Podobno seria MX to jedna z najbardziej udanych serii Case'a. Przy pErkinsie spalanie raczej nie powinno być duże. A co do nowych Case'ów wyczytałem że montują w nich już silniki Włoskie Fiat Power Train.

Pozdrawiam i życzę aby maszyna była bezawaryjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Dzięki za informacje sama cena za ten ciągnik jest dość wysoka bo poniżej 60 000zł nie schodzą wielkie dzięki koledze ChiquitaB że dużo wprowadził nowych wiadomości do tematu.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

w przyszłym tyg jadę oglądać właśnie mx90c jak co to dam znać jak to wygląda dokładniej:) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam no to bardzo fajnie by było co w twojej uwadze jest największą zaleta i wada w tym ciągniku bo słyszałem też o kalibracjach skrzynii biegów w tych seriach i jeszcze o barku kopa w tych ciągnikach ze względu na ich wielke gabaryty.Prosił bym cię o skomentowanie tego po oględzinach ciągnika.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

Sorki że nie pisałem byłem oglądać tego mx90, na początku ładnie się zapowiadał. Ładnie wyglądał opony nowe przednie. I teraz tak ciągnik dużo pracował z turem z czego zostało tylko mocowanie do tura. Wsiadłem odpaliłem ładnie chodził pompy nie było słychać wrzucam bieg początek ładnie później zaczęły wyskakiwać i ładnie panu podziękowaliśmy. A jego tekst to że one tak mają heh to się uśmiechnąłem pooglądałem inne maszyny i pojechaliśmy, przy okazji ktoś w tym samym czasie był też oglądać widział że przy biegach zrezygnowaliśmy i odeszliśmy a handlarz mu coś nawciskał kitu chyba facet był zajarany i kupił go i do tego jeszcze tur-a dokupił od niego. Smutne że się naciął ale cóż taki los napaleńców:/ teraz rozglądamy się również za DF agrotronem do 110 koni też dosyć ładnie wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

WItam mnie ostatnio też spodobały się agrotrony szczególnie 80 taki z 2001-2003 roku za około 70 tyś idzie wyrwać tylko że u mnie w okolicy nie ma zbytnio gdzie pooglądać używanych maszyn są jak coś tylko nowe w agromie.Bardzo podoba mi się też Fendt 308 turbomatik z tą kabiną nowszego typu i ostatnio znalazłem takiego za 72000 tylko że oponki do wymiany.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

koło mnie stoi agrotron ładny facet chce 78tys ale by zszedł sprowadzony z WB ale 6-tka a ja chce 4-ke ale pięknie wygląda:) minus to brak zaczepu i pneumatyki ale na pneumatykę już przestałem zwracać uwagę bo rzadko który teraz ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam ja jak już szukam ciągnika to na 100% to bedzie 4 cylindry bo 6 za duzo pali a mam słabe ziemie w uprawie i duża moc mi nie potrzebnaa pozatym na moje ha to była by to zła decyzja.

Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Case MX 90c

Witam mam pytanie czy 60 tys to normalna cena za ten ciągnik?

Edytowano przez PatrykGY

Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

co do przebiegu to hmm.. ale raczej nie realny. nie ma zaczepów nie ma pneumatyki zapewne z francji bądź WB odpicowany i na sprzedaż fotel ma obszyty. nie wiem czy znajomy tam teraz był bo jeździ i szuka ciągnika już dwa tyg dzień w dzień to to co handlarze mówią to śmiech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek297    0

Witam posiadam case mx90c . Bardzo głosno chodzi w nim skrzynia, taki metaliczny dźwięk tak jak by było coś luźne. Spotkał sie ktos juz z takim czymś. Licze na pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Witam!

Mam pytanie co do numeru seryjnego. Gdzie na tych ciągnikach jest wybijany? No i prosiłbym o podanie kogoś swojego numeru, ponieważ u mnie jakimś cudem nie zgadza się jedna cyfra w dowodzie jeszcze francuskim z tym, co jest na tabliczce na ciągniku. Na ciągniku mam 4, a w dowodzie jest A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycek5120    29

Siedzac w ciagniku to z prawej strony z samego przodu ponizej chłodnicy na ramie jak masz tuza to bedzie pod obramowaniem tuza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Dodatkowo w kabinie, na słupku po lewej stronie, przy pedale sprzęgła powinna być tabliczka znamionowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Jest problem tego tupu, że odkręciłem dzisiaj tuza i nie ma wogóle numeru wybitego na ramie. Są tylko tabliczki na chłodnicy i w kabinie. Na tabliczkach numery się zgadzają, ale w dowodzie jest ***A***, a na tabliczkach zamiast tego A jest 4...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Na tabliczkach na pewno masz ten sam numer co na ramie. Drukowane A i 4 łatwo jest pomylić, na bank jest to tzw "Oczywista omyłka pisarska" i poprzedni właściciel jej nie zauważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rowan    220

Jerry28, tylko, że na ramie nie ma numeru wogóle... Czyzby w serii MX nie było na ramie numeru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Ja mam McCormicka, jutro sprawdzę gdzie jest numer ramy, ale mało prawdopodobne żeby numer na ramie różnił się od tego na tabliczce.

Ten Twój Mx to konstrukcja ramowa czy samonośna ? Ja mam i taki ciągnik i taki, będę wiedział w którym szukać.

Edytowano przez Jerry28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Pakito9292
      Witam. Potrzebuję pomocy. Ruszyłem moim Casem 5150 do pracy po zimowej przerwie i mam problem z nieprawidłowym działaniem podnośnika. Gdy przełącze na tryb sterowania z błotników  to podnośnik sam podnosi mi się automatycznie do góry i nic się nie dzieje gdy próbuje sterować gałką w kabinie.  Sterowanie z błotników działa bez zarzutów natomiast gdy wróce do kabiny, przełącze na neutral i znów na tryb sterowania to podnośnik jak na złość idzie na maksa do góry... Nie wiem co z tym zrobić.
    • Przez Matusp85
      witam jak skalibrować licznik w case cx 80. nie mogę wejść w w to pole wyboru od1do6 tylko wyskakuje mi odrazu CAL i mogę wybrać od 1 do 4 i nic więcej. poza tym zniknęła mi prędkość
    • Przez zetores
      Witam.czy ktos wie jak podpiąc pod rozdzieczalac maszyne z ls?
      Rozdzieczalac na zdjeciu ten pomiędzy gniazdami posiada :po lewo 3 korki, po prawo jeden, i ten jeden korek co widac. 

    • Przez Matusp85
      witam. spalił mi się bezpiecznik oś zapalniczki i go wymieniłem. zegar powrócił na godz 12:00 i chciałem ustawic. niestety po przyciśnięciu srodkowefo przycisku i przekręceniu stacyjki w lewo zamiast wyboru kodów 1-6 mam napis CAL a niżej mogę wybrać 1-4. niestety zniknęła mi również prędkość. co robić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj