Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
1224
Daniel215    0

przemek99@ powiem Ci że nie o tyle żywotniejsza(o jakieś 1% napewno :D ),o ile oszczędniejsza,no ale troche wiecej km ma za to :D

Wiadomość z agroFakt.pl

tomu    4

Ale zauważ ze silnik 6 bez turbo jest robiony z innych elementów a 6 z turbo z innych (podobno wzmacniane), tak samo jest w 4 cylindrowych Ursusach

przemek99    27

ale zauważ że "podobno" ja mam szostke bez turbo i sa traktory w okolicy z turbo to co troche reomonty maja;)

zdruj77    1

silnik z turbo rożni się tym że ma wzmacniane korbowody wytrzymalsze tłoki,pierścienie i chyba końcówki wtryskiwaczy

Daniel215    0

przemek99@ na takiej podstawie nie możesz tak wnioskować,może inni gorzej traktją swoje maszyny,ja np.znam inny przypadek,ale to nie znaczy że wszystkie 1614 są mniej wytrzymalsze od 1224 :D

zts    1

Obsługa codzienna u niektórych sprowadza się do częstotliwości od remontu do remontu ;)

milanreal1    290

mój wuj 10 lat temu kupował ciągnik i miał zamiar kupić nową 1224.ale ktoś mu doradził żeby dołożył trochę kasy i kupił 1614.zrobił tak i na początku wszystko było ok ale po paru latach się zaczęło.co roku w nią ok 5 tys wkłada.i teraz żałuje że wtedy 12 nie wziął.znajomy ma 12 i w 4 obrotowej idzie bez zastanowienia.niby to spora różnica km ale w ogóle tego nie widać.no i ta 12 mniej awaryjna jest.

Przeciez tam jest tylko inny silnik a reszta to samo. To co on w nim robi co roku czego by w 12 nie robil przy takim samym uzytkowaniu? Co roku 5 tys w silnik pakuje ze mowisz ze 12 lepsza?

milanreal1    290
Przeciez tam jest tylko inny silnik a reszta to samo. To co on w nim robi co roku czego by w 12 nie robil przy takim samym uzytkowaniu? Co roku 5 tys w silnik pakuje ze mowisz ze 12 lepsza?

a żebyś wiedział że zazwyczaj w silnik pakuje.w tym roku kupił nową głowicę i turbinę.on ma i tak dużo cierpliwości bo ja już bym tą 16 sprzedał.a znajomy ma 12 i praktycznie bez awarii chodzi.no i tez słyszałem że seria 12 to ost ciągniki ursusa nie do zdarcia.

pawlus224    1458

Tak się tylko mówi , że jak kupisz większy ciągnik to będziesz miał i ty i on lżej. To się da odczuć tylko na początku,a póżniej napewno dojdzie więcej pola,ty przyzwyczaisz się do ciągnika i znowu bedzie miał wykorzystanie jak obecnie 385.(sami kiedyś mieliśmy tylko 3p,póżniej 330 do pomocy a ostatnio doszły jeszcze 330 i 3512 . sam się dziwie jak kiedyś zdezelowany 3p sam dawał radę , bo ciągle jest się ciężko wyrobić ;) )

Także moim zdaniem jak już masz zamiar kupować większy ciągnik to 1224 minimum, a nawet i 16 by nie zaszkodziła ;)

arassso    3

1614 nie chce. Ziemi może dojdzie i ten ciagnik miałby byc narazie żeby lżej było. Gdybym był nastawiony że na 100 % na gospodarce zostane to bym coś nowego z wyższej pułki brał ale nie chce sie za bardzo porywac bo jeszce nie wiem jak to w życiu będzie może uda mi sie oderwać od tej gospodarki i zostawić sobie kilka ha tak aby tylko dać radę po robocie sobie brobić. I dla tego narazie cos w miare za rozsądną kase czyli ursus albo odpowiednik zetorowski wystarczy a czy bedzie 4 gary czy 6 to sie jeszcze zobaczy do 4 przekonuje mnie to że z Turem lepiej się zgra

nie tylko silnik a skrzynia to co ????????????????

Takie same skrzynie moglybyc zarowno w 12xx jak i w 16xx. Zalezalo od widzimisie kupujacego badz tego co bylo na stanie (Polska PRL ). Rodzaj skrzyni nie jest wyznacznikiem w tym przypadku

marcin8410    0
ale zauważ że "podobno" ja mam szostke bez turbo i sa traktory w okolicy z turbo to co troche reomonty maja;)

Ja poprzednio miałem 3 1614 obecnie jeszcze mam 16145 i niema problemu z silnikiem choć robi ok 900-950 mtg rocznie zauważ że so to ciągniki bez intercolera i wnich z turbiną musisz przy gaszeniu obchodzić się inaczej niż w większosci zachodnich

katator    115

A mógłbyś kolego wytłumaczyć jak trzeba się obchodzić z turbiną przy gaszeniu w 1614 i jaka jest róznica w obchodzeniu sie z turbiną przy gaszeniu "większości zachodnich ciągników"?

pawlus224    1458

Ja też przyłączam się do tego pytania.

Jak do tura to rzeczywiscie 6 cyl ursus byłby mało zwrotny i w dodatku nieekonomiczny ;) a 385 by została , czy nie ?

marcin8410    0
A mógłbyś kolego wytłumaczyć jak trzeba się obchodzić z turbiną przy gaszeniu w 1614 i jaka jest róznica w obchodzeniu sie z turbiną przy gaszeniu "większości zachodnich ciągników"?

Więc tak podstawowa róznica w ciągnikach bez intercolera jest taka że prz pełnym obciążeniu temperatura turbiny sięga ok 150 stopni i nagłe zgaszenie cągnika np na polu powoduje zanik oleju w turbinie a przy takiej temp wiadomo co w środku turbiny będzie się działo wystarczy przeczytać instrukcje ciągnika np u1014 i jest tam napisane abu po pracy silnika przy pełnym obciąrzeniu przed wyłączeniem odczekać ok 5 min dla porównania w ciągnikach z intercolerem turbo rozgżewa siędo ok 110 stopni ale i dzięki chłodniejszemu powietżu doładowującemu które przy okazji hłodzi turbine wystarczy odczekać ok 1 min i stąd ta różnica

Kolego Ty rozpatrujesz roznice pomiedzy gola turbina a turbina z powietrzem chlodzonym jako czynnik roboczy a nie turbiny polskie vs turbiny zachodnie. Wszystkie turbiny montowane na zachodzie posiadaja intercooler? Nie sadze. Wiec powiedz nam czy z turbina bez intercoolera "zachodnia" nalezy obchodzic sie inaczej niz z taka montowana w Ursusach? Masz racje w tym co mowisz tylko zle wyodrebniles rodzaje turbin. Pozdro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się