Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam wszystkich. Mam takie pytanie mam pomieszczenie ok 60m2 i przerobiłem je na pomieszczenie pod tuczniki i teraz mam problem co podbić pod dach by odpowiednio izolowało i się woda nie skraplała na świnie. Zastanawiałem się nad tymi płytami <ZOTERM. MATERIAŁY TERMOIZOLACYJNE Z PIANKI POLIURETANOWEJ ale 4cm grube kosztuje 55 zł m2 dość drogo ale pewne i załatwiło by problem na pewno ale to koszt ok 2800zł ja myślałem aby dać folie grubą i pod nią styropian 8 cm było by taniej i też powinno załatwić problem co wy o tym myślicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edpawel    0

Tak ale musisz mieć wentylacje w dachu takie kominki jak w oborach chlewniach i kurnikach, bo inaczej ci się woda będzie skraplać :)

 

Ja mam w kurniku obite dykta jakieś 1.5 / 2cm grubości i jest ok, a jest od nowości czyli z 79r jeszcze ojciec stawiał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

Ja bym nie kombinował ze styropianem mam płyty pinka powlekana pcv i aluminium i nic się nie skrapla i myszy w to nie idą oczywiście wentylacja i właściwa obsada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taką FOLIA ALUMINIOWA DO PODŁOGÓWKI tego raczej myszy by nie przegryzły jak bym ja podbił pod krokwi i później dał styropian i od spodu znowu te folie to by było chyba dobrze co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Widziałeś tą folię do podłogówki? , bo jeżeli jest to co ja mam u siebie na podłogówce to dla myszy nie będzie to problem przegryźć .


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Piany natryskowe są dość drogie i nie wyglądają za estetycznie (oczywiście jeśli komuś to przeszkadza) polecał bym jednak podbitkę z piany obłożonej folia aluminiowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

GRUNT TO WENTYLACJA nie piep**cie mu tu o płytach, niech zrobi wentylacje i będzie git. Bez wentylacji po jakimś czasie z płyty się zrobi gnój..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1298

Masz rację wentylacja to podstawa, ale sufit też musi być ocieplony, czy to płyty, czy to piana. Razem da to wyśmienity wynik i jeszcze polecam ocieplenie wyciągów wentylacyjnych.

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wentylacje to będę miał komin 50 cm średnicy wystarczy w zupełności ja mam do Bydgoszczy kawał drogi 260 km nie mam czym jechać po to nawet jeśli chodzi o te płyty no muszą być 5cm grubości bo inaczej nie zdają egzaminu i się skrapla kabaną ja zrobię z tej foli podbije ja pod krokwy dam 8cm styropian podłogowy i później kolega mi doradza dać siatkę i zaciągnąć klejem myślę ze to nawet dobry pomysł jak liczyłem to wyniesie mnie jakieś 1200 zł max i na kilka lat spokojnie da rade mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już chyba wełna lepsza bo lżejsza. Po co siatka, klej? To wszystko waży a nie ma żadnych właściwości izolacyjnych.

Wełna lepiej oddycha mniej waży i wyjdzie cię taniej, a podbić ją możesz jakąś mocniejszą folią lub siatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c360c330    0

witam przerabiam dwie stare obory w jedna i teraz zaczeły sie schody jak ja urzadzic. nie wiem po ile sztuk tuczników dać w kojcu 2m x 4m. i jakie zrobic kojce dla macior w pomieszczeniu 3m x 7m prosze o pomoc to jest rysunek jak to by miało wygladac.

ghhg.bmp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marlik20    4

ja niedawno robiłem coś takiego- na górę dałem płytę osb 2cm, do niej od dołu przybiłem styropian 5cm chyba,

wydaje mi się że powinno być ok, miałem robić z desek jednak zdobyłem płytę z rozbiórki za grosze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj