Zaloguj się, aby obserwować  
Mattyy1920

Deutz Fahr Agrotron 600m vs John Deere 6630

Polecane posty

Mattyy1920    0

Właśnie przymierzam się do zakupu traktora,no i mam dylemat którego wybrać.Wybór mam miedzy Deutz Fahr Agrotron 600m a John Deerem 6630 te traktory mają po 130km i mniej więcej tyle samo kosztują.Jak miał ktoś styczność z tymi sprzętami lub zna się na nich albo być może naprawia tego typu maszyny to był bym wdzięczny jak by mi ktoś napisał który był by lepszy pod względem awaryjności i oszczędnosći.Nie chcem kupywać kota w worku dla tego jest to dla mnie ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DeXet121    0

Ja polecam Deutz Fahr ponieważ mało pali i jest komfortowy no i john deere też ale on wiecej spali znam klijenta co ma john deera i powiedział tak ze spali ale i durzo zrobi ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattyy1920    0

Ja polecam Deutz Fahr ponieważ mało pali i jest komfortowy no i john deere też ale on wiecej spali znam klijenta co ma john deera i powiedział tak ze spali ale i durzo zrobi ..

Dzięki za odp. ale ja bym chciał wiedzieć jeszcze więcej o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

moim zdaniem weź deutz-frah wystarczy wniosek po obejrzeniu tego filmu :


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczmi    2

Ja polecam Deutz Fahr ponieważ mało pali i jest komfortowy no i john deere też ale on wiecej spali znam klijenta co ma john deera i powiedział tak ze spali ale i durzo zrobi ..

 

W spalaniu john deera chodzi o to, że gdy jego moc nie jest wykorzystywana w pełni to spala więcej niż inne marki ale wystarczy tylko porządny pług czy siewnik kiedy będzie oddawał moc w pełni to spala mniej od innych no i w pracy jest bezkonkurencyjny. wniosek prosty do ciężkiej pracy JD jak najbardziej polecam! Jeśli chodzi o komfort to wersja premium jest super naprawdę polecam super maszyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

moim zdaniem weź deutz-frah wystarczy wniosek po obejrzeniu tego filmu

Zaraz Ci się dostanie za ten film :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczmi    2

piwex16

 

"moim zdaniem weź deutz-frah wystarczy wniosek po obejrzeniu tego filmu"

 

Masz racje film to podstawa do dobrego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytanie czy ciągnik kupuje się do przeciągania innych ciągników? biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po co innego się kupuje ciągnik? Sąsiad ma M600kę i fajnie chodzi, ma pseudo-podłokietnik jak w Arionie Cis. DF ma większy udźwig to jeszcze wiem. :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

A kolego jaka jets cena tych ciagników I w jaki wyposażeniu? Bo u nas będzie może coś kupowane(o ile ruszy PROW) i będę miał identyczny dylemat, tyle że biore pod uwagę jeszcze Case. Chętnie posłucham każdej sensownej wypowiedzi i porady na temat ciągnika w przedziale mocy 120-130km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczmi    2

Awaryjność sprawa względna :):D bo jak trafisz akuratnie na jakiś chusteczkowe :) wydanie to nawet modlitwa ci nie pomoże ;):P ale ja tam mam JD i zero stresu co tu mówić JD się po prostu nie psuje :P:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@FarmerF10244C1 zgadzam się z tobą udźwig 9200 robi wrażenie oraz pompa o wydajności do 120 l/min po za tym dach wysokiej widoczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

moim zdaniem weź deutz-frah wystarczy wniosek po obejrzeniu tego filmu :

 

Temat już był, z przodu ciągnie go jeszcze jeden ciągnik.Jakimś dziwnym trafem ten co kamerował uciął przód DF, he he dziecinada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janke008    0

My niedawno mieliśmy ten sam problem z wyborem ciągnika.Jeździliśmy z tatą do dealerów oglądaliśmy Df m600,Case 125 multicontroler,Nh t6050 i Jd 6630.Deutz Fahr odpadł od razu po przejażdżce próbne powód:dziwnie wchodziły biegi,coś strzelało przy skręcaniu no i spodziewałem się że będzie wszystko pod ręką ,a tak nie bylo.Ogólnie dzwnie rozmieszczone przyciski i wajchy,szczerze to niezbyt wygodny.Case odpadł z powodu wysokiej ceny,Nh się bardzo spodobał i Jd także.WYbralismy Jd bo o New Hollandach różne opinnie są i jelonków jest dużo w okolicy,każdy chwali.Za df przemawia cena i 2 letnia gwarancja.Ja poleam ci Jd jeśli masz lub miałbyś odpowiednie maszyny do niego,jak już ktoś pisał jd musi mieć dobraną maszynę żeby się oszczędnie pracowało i jeśli masz na niego pieniądze,df też dobry ciągnik osobiście wolę Jd,bo jest to ciągnik dla bardziej wymagających.I cena się w miare dobrze trzyma przy odsprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattyy1920    0

My niedawno mieliśmy ten sam problem z wyborem ciągnika.Jeździliśmy z tatą do dealerów oglądaliśmy Df m600,Case 125 multicontroler,Nh t6050 i Jd 6630.Deutz Fahr odpadł od razu po przejażdżce próbne powód:dziwnie wchodziły biegi,coś strzelało przy skręcaniu no i spodziewałem się że będzie wszystko pod ręką ,a tak nie bylo.Ogólnie dzwnie rozmieszczone przyciski i wajchy,szczerze to niezbyt wygodny.Case odpadł z powodu wysokiej ceny,Nh się bardzo spodobał i Jd także.WYbralismy Jd bo o New Hollandach różne opinnie są i jelonków jest dużo w okolicy,każdy chwali.Za df przemawia cena i 2 letnia gwarancja.Ja poleam ci Jd jeśli masz lub miałbyś odpowiednie maszyny do niego,jak już ktoś pisał jd musi mieć dobraną maszynę żeby się oszczędnie pracowało i jeśli masz na niego pieniądze,df też dobry ciągnik osobiście wolę Jd,bo jest to ciągnik dla bardziej wymagających.I cena się w miare dobrze trzyma przy odsprzedaży.

Dzięki to mi daję troche do myślenia.A jak się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Witam! Ja mam taki sam problem z wyborem ciągnika:) Z tym, że u nas był już JD6630 Comfort na testach w orce i powiem tak: Z pługiem 4*45, bez wału, orka na głębokość 32cm(pod buraki), miał co robić, ziemia nie za mocna 3-4 klasa, to dało się jechać 7.2km/h, jak się przełączyło bieg na wyższy to obroty spadały. Spalanie nie sprawdziliśmy bo ciągnik był zatankowany, a oraliśmy ok 4godz. Ale wrażenia: wygodny, zmiana biegów, i obsługa podnośnika była wygodna,; stabilny, ogólnie bardzo dobrze sie pracowało. Minus jest taki że 40km/h osiąga dopiero przy obr ok 2100.

Innym razem był na tescie DF610M, fakt mocniejszy, ale innego wtedy dealer nie posiadał. W porównaniu do JD, miał jak dla mnie gorszą obsługe podnośnika, bo regulacja jest daleko, dżwgnia zmiany biegów też jest daleko (trzeba się wyciągnąć żeby włączyć wysoki bieg) no i ma bardzo niską kabinę: wysoki operator może uderzyć głową w dach. Poza tym też jest ok, no i rozpędza się do 44km/h przy 1600obr.

No i też mam teraz dylemat. Osobiście wolałbym jeździć JD, ale od wielu ludzi słyszałem że JD dużo palą. I to mnie zniechęca do zakupu tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

john deere lubi ciezka robote i do niego trzeba porownywac deutza czy inna marke o 10 do 20 KM mocniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

i lepiej sobie radził w orce od tego john deera???

Trudno powiedzieć czy sobie lepiej radził, bo one pracowały z różnymi pługami. DF610M oraliśmy po burakach, pod pszenice, obrotówką 4*40, z wałem cambela, to szczerze mówiąc na pewno nie miał za ciężko. Jak głębokość ustawiliśmy na 35cm( tak dla sprawdzenia mocy) to tez nie miał za ciężko (można było pracować z prędkością 8-9km/h). Ten model DF na pewno jest mocniejszy w polu niż nasz U1234:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

john deere lubi ciezka robote i do niego trzeba porownywac deutza czy inna marke o 10 do 20 KM mocniejszy

ale to nie wyklucza tego że Deutz_fahr też nie lubi ciężkiej roboty ja mam w swoim 158 km i do niego pług overum xcelsior dx który zajmuje 2,5m czyli 5*50 cm i wał expom duet o szerokości 2,60 on jest typu cambell i osiągam od 7 do 7,5 km/h przy głębokości około 30 cm i spala średnio od 13 do 16 litrów na hektar... więc apetytu dużego na paliwo nie ma o robote robi i to bardzo ciężką... a ziemie mam od 1 do 3 klasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

darek 195 ; a w którym z nich lepiej się pracowało, w którym jest większy komfort w kabinie, wydaje mi się ze ten john deere w polu wcale nie bedzie sobie gorzej radził od tego deutza m 610 który jest troche mocniejszy

 

i jeszcze jedno pytanie czy do tego john deera w wersji comfort można dokupic amortyzowaną kabinę, jesli tak to ile kosztuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

My niedawno mieliśmy ten sam problem z wyborem ciągnika.Jeździliśmy z tatą do dealerów oglądaliśmy Df m600,Case 125 multicontroler,Nh t6050 i Jd 6630.Deutz Fahr odpadł od razu po przejażdżce próbne powód:dziwnie wchodziły biegi,coś strzelało przy skręcaniu no i spodziewałem się że będzie wszystko pod ręką ,a tak nie bylo.Ogólnie dzwnie rozmieszczone przyciski i wajchy,szczerze to niezbyt wygodny.Case odpadł z powodu wysokiej ceny,Nh się bardzo spodobał i Jd także.WYbralismy Jd bo o New Hollandach różne opinnie są i jelonków jest dużo w okolicy,każdy chwali.Za df przemawia cena i 2 letnia gwarancja.Ja poleam ci Jd jeśli masz lub miałbyś odpowiednie maszyny do niego,jak już ktoś pisał jd musi mieć dobraną maszynę żeby się oszczędnie pracowało i jeśli masz na niego pieniądze,df też dobry ciągnik osobiście wolę Jd,bo jest to ciągnik dla bardziej wymagających.I cena się w miare dobrze trzyma przy odsprzedaży.

sorki ale sie z Tobą nie zgodze co do rozmieszczenia przycisków w poodłokietniku jest włączanie przedniego napędu, blokady i ałtomatycznego systemu sterującego blokadą i przednim napedem, potem włączanie i wyłączanie WOM i automatyczny system od wom oraz podnoszenie i obuszczanie podnośnika a także zmiana półbiegów--> to jest pod ręką a reszta tzn ustawienie obrotów WOM a także sterowanie podnośnikie to jest jak nisko ma opuścić i jak szybko ma opuszczać oraz jak wysoko podnosić a także regulacja siłowa nie są nam potrzebne bo ustawia je sie na początku pracy z danymi maszynami więc nie widze sensu żeby ładować wszystko w jeden mały podłokietnik a pozatym ta reszta elementów też jest dostępna pod ręką tylko trzeba jątroche bardziej wychylić:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj