Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mattyy1920

Deutz Fahr Agrotron 600m vs John Deere 6630

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Deutz
Mattyy1920    0

Właśnie przymierzam się do zakupu traktora,no i mam dylemat którego wybrać.Wybór mam miedzy Deutz Fahr Agrotron 600m a John Deerem 6630 te traktory mają po 130km i mniej więcej tyle samo kosztują.Jak miał ktoś styczność z tymi sprzętami lub zna się na nich albo być może naprawia tego typu maszyny to był bym wdzięczny jak by mi ktoś napisał który był by lepszy pod względem awaryjności i oszczędnosći.Nie chcem kupywać kota w worku dla tego jest to dla mnie ważne.

DeXet121    0

Ja polecam Deutz Fahr ponieważ mało pali i jest komfortowy no i john deere też ale on wiecej spali znam klijenta co ma john deera i powiedział tak ze spali ale i durzo zrobi ..

Mattyy1920    0

Ja polecam Deutz Fahr ponieważ mało pali i jest komfortowy no i john deere też ale on wiecej spali znam klijenta co ma john deera i powiedział tak ze spali ale i durzo zrobi ..

Dzięki za odp. ale ja bym chciał wiedzieć jeszcze więcej o nim.

Wiadomość z agroFakt.pl

kaczmi    0

W spalaniu john deera chodzi o to, że gdy jego moc nie jest wykorzystywana w pełni to spala więcej niż inne marki ale wystarczy tylko porządny pług czy siewnik kiedy będzie oddawał moc w pełni to spala mniej od innych no i w pracy jest bezkonkurencyjny. wniosek prosty do ciężkiej pracy JD jak najbardziej polecam! Jeśli chodzi o komfort to wersja premium jest super naprawdę polecam super maszyna :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

moim zdaniem weź deutz-frah wystarczy wniosek po obejrzeniu tego filmu

Zaraz Ci się dostanie za ten film :) .

kaczmi    0

piwex16

"moim zdaniem weź deutz-frah wystarczy wniosek po obejrzeniu tego filmu"

Masz racje film to podstawa do dobrego wyboru :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pytanie czy ciągnik kupuje się do przeciągania innych ciągników? biggrin.gif

A po co innego się kupuje ciągnik? Sąsiad ma M600kę i fajnie chodzi, ma pseudo-podłokietnik jak w Arionie Cis. DF ma większy udźwig to jeszcze wiem. :)

KPK - Ochrona

kris19911    9

A kolego jaka jets cena tych ciagników I w jaki wyposażeniu? Bo u nas będzie może coś kupowane(o ile ruszy PROW) i będę miał identyczny dylemat, tyle że biore pod uwagę jeszcze Case. Chętnie posłucham każdej sensownej wypowiedzi i porady na temat ciągnika w przedziale mocy 120-130km

kaczmi    0

Awaryjność sprawa względna :):D bo jak trafisz akuratnie na jakiś chusteczkowe :) wydanie to nawet modlitwa ci nie pomoże ;):P ale ja tam mam JD i zero stresu co tu mówić JD się po prostu nie psuje :P:D:P

@FarmerF10244C1 zgadzam się z tobą udźwig 9200 robi wrażenie oraz pompa o wydajności do 120 l/min po za tym dach wysokiej widoczności.

robertbara    60

moim zdaniem weź deutz-frah wystarczy wniosek po obejrzeniu tego filmu :

Temat już był, z przodu ciągnie go jeszcze jeden ciągnik.Jakimś dziwnym trafem ten co kamerował uciął przód DF, he he dziecinada.

Janke008    0

My niedawno mieliśmy ten sam problem z wyborem ciągnika.Jeździliśmy z tatą do dealerów oglądaliśmy Df m600,Case 125 multicontroler,Nh t6050 i Jd 6630.Deutz Fahr odpadł od razu po przejażdżce próbne powód:dziwnie wchodziły biegi,coś strzelało przy skręcaniu no i spodziewałem się że będzie wszystko pod ręką ,a tak nie bylo.Ogólnie dzwnie rozmieszczone przyciski i wajchy,szczerze to niezbyt wygodny.Case odpadł z powodu wysokiej ceny,Nh się bardzo spodobał i Jd także.WYbralismy Jd bo o New Hollandach różne opinnie są i jelonków jest dużo w okolicy,każdy chwali.Za df przemawia cena i 2 letnia gwarancja.Ja poleam ci Jd jeśli masz lub miałbyś odpowiednie maszyny do niego,jak już ktoś pisał jd musi mieć dobraną maszynę żeby się oszczędnie pracowało i jeśli masz na niego pieniądze,df też dobry ciągnik osobiście wolę Jd,bo jest to ciągnik dla bardziej wymagających.I cena się w miare dobrze trzyma przy odsprzedaży.

Mattyy1920    0

My niedawno mieliśmy ten sam problem z wyborem ciągnika.Jeździliśmy z tatą do dealerów oglądaliśmy Df m600,Case 125 multicontroler,Nh t6050 i Jd 6630.Deutz Fahr odpadł od razu po przejażdżce próbne powód:dziwnie wchodziły biegi,coś strzelało przy skręcaniu no i spodziewałem się że będzie wszystko pod ręką ,a tak nie bylo.Ogólnie dzwnie rozmieszczone przyciski i wajchy,szczerze to niezbyt wygodny.Case odpadł z powodu wysokiej ceny,Nh się bardzo spodobał i Jd także.WYbralismy Jd bo o New Hollandach różne opinnie są i jelonków jest dużo w okolicy,każdy chwali.Za df przemawia cena i 2 letnia gwarancja.Ja poleam ci Jd jeśli masz lub miałbyś odpowiednie maszyny do niego,jak już ktoś pisał jd musi mieć dobraną maszynę żeby się oszczędnie pracowało i jeśli masz na niego pieniądze,df też dobry ciągnik osobiście wolę Jd,bo jest to ciągnik dla bardziej wymagających.I cena się w miare dobrze trzyma przy odsprzedaży.

Dzięki to mi daję troche do myślenia.A jak się sprawuje?

darek195    1

Witam! Ja mam taki sam problem z wyborem ciągnika:) Z tym, że u nas był już JD6630 Comfort na testach w orce i powiem tak: Z pługiem 4*45, bez wału, orka na głębokość 32cm(pod buraki), miał co robić, ziemia nie za mocna 3-4 klasa, to dało się jechać 7.2km/h, jak się przełączyło bieg na wyższy to obroty spadały. Spalanie nie sprawdziliśmy bo ciągnik był zatankowany, a oraliśmy ok 4godz. Ale wrażenia: wygodny, zmiana biegów, i obsługa podnośnika była wygodna,; stabilny, ogólnie bardzo dobrze sie pracowało. Minus jest taki że 40km/h osiąga dopiero przy obr ok 2100.

Innym razem był na tescie DF610M, fakt mocniejszy, ale innego wtedy dealer nie posiadał. W porównaniu do JD, miał jak dla mnie gorszą obsługe podnośnika, bo regulacja jest daleko, dżwgnia zmiany biegów też jest daleko (trzeba się wyciągnąć żeby włączyć wysoki bieg) no i ma bardzo niską kabinę: wysoki operator może uderzyć głową w dach. Poza tym też jest ok, no i rozpędza się do 44km/h przy 1600obr.

No i też mam teraz dylemat. Osobiście wolałbym jeździć JD, ale od wielu ludzi słyszałem że JD dużo palą. I to mnie zniechęca do zakupu tego ciągnika.

karol19    8

john deere lubi ciezka robote i do niego trzeba porownywac deutza czy inna marke o 10 do 20 KM mocniejszy

darek195    1

i lepiej sobie radził w orce od tego john deera???

Trudno powiedzieć czy sobie lepiej radził, bo one pracowały z różnymi pługami. DF610M oraliśmy po burakach, pod pszenice, obrotówką 4*40, z wałem cambela, to szczerze mówiąc na pewno nie miał za ciężko. Jak głębokość ustawiliśmy na 35cm( tak dla sprawdzenia mocy) to tez nie miał za ciężko (można było pracować z prędkością 8-9km/h). Ten model DF na pewno jest mocniejszy w polu niż nasz U1234:)

Agrotron155    29

john deere lubi ciezka robote i do niego trzeba porownywac deutza czy inna marke o 10 do 20 KM mocniejszy

ale to nie wyklucza tego że Deutz_fahr też nie lubi ciężkiej roboty ja mam w swoim 158 km i do niego pług overum xcelsior dx który zajmuje 2,5m czyli 5*50 cm i wał expom duet o szerokości 2,60 on jest typu cambell i osiągam od 7 do 7,5 km/h przy głębokości około 30 cm i spala średnio od 13 do 16 litrów na hektar... więc apetytu dużego na paliwo nie ma o robote robi i to bardzo ciężką... a ziemie mam od 1 do 3 klasy...

karol19    8

darek 195 ; a w którym z nich lepiej się pracowało, w którym jest większy komfort w kabinie, wydaje mi się ze ten john deere w polu wcale nie bedzie sobie gorzej radził od tego deutza m 610 który jest troche mocniejszy

i jeszcze jedno pytanie czy do tego john deera w wersji comfort można dokupic amortyzowaną kabinę, jesli tak to ile kosztuje???

Agrotron155    29

sorki ale sie z Tobą nie zgodze co do rozmieszczenia przycisków w poodłokietniku jest włączanie przedniego napędu, blokady i ałtomatycznego systemu sterującego blokadą i przednim napedem, potem włączanie i wyłączanie WOM i automatyczny system od wom oraz podnoszenie i obuszczanie podnośnika a także zmiana półbiegów--> to jest pod ręką a reszta tzn ustawienie obrotów WOM a także sterowanie podnośnikie to jest jak nisko ma opuścić i jak szybko ma opuszczać oraz jak wysoko podnosić a także regulacja siłowa nie są nam potrzebne bo ustawia je sie na początku pracy z danymi maszynami więc nie widze sensu żeby ładować wszystko w jeden mały podłokietnik a pozatym ta reszta elementów też jest dostępna pod ręką tylko trzeba jątroche bardziej wychylić:rolleyes:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez temprawg
      Witajcie.
      Stoję przed sporym dylematem.
      Rozglądam się za jakimś ciągnikiem i kosiarką rotacyjną do niego.
      Do tej pory posiadałem łąkę 1 h i w 2014 roku po wkurzeniu się że wiecznie na kolanach trzeba szukać kogoś kto by ją skosił ( ten nie ma czasu, temu szkoda kosiarki, tamten kazał podjechać kiedy indziej bo musi się zastanowić) kupiłem kosiarkę listową CJF wolnobieżną (kosiarka tragedia psuje się co chwilę). 
      W zeszłym roku sytuacja była już inna ponieważ przez suszę to rolnicy bili się o możliwość skoszenia i zabrania siana.
      W tym roku doszło ok 1,5 h rodziców oraz około 1 h siostry. Do tego dochodzi sad.
      Dlatego po tych wszystkich perypetiach doszliśmy do wniosku że czas kupić taki zestaw jak w tytule.
      Super wymagań nie mam ale pewne granice sobie określiłem:
      - ciągnik T25 lub jak się uzbiera C330 (chociaż ceny trzymają się wysoko) - wiadomo że po zakupie na podstawowy serwis i nieprzewidziane wydatki tak samo jak po zakupie samochodu trzeba sobie przeznaczyć około 10 % - 15 % kwoty zakupu.
      - kosiarka rotacyjna (prawdopodobnie do remontu bo wątpię żeby coś sensownego kupić bez wkładu) Z036 lub Z076 nomen omen katalog części do nich opracowałem i sprzedaję.
      No i najważniejsze to dostępność części w przyzwoitych cenach. Nie sztuką jest kupić sprzet, sztuką jest go serwisować nie za kosmiczne pieniądze.

Liczę na waszą pomoc jako osób doświadczonych. 

• Przez rafal2511
      Witam wszystkich
      Przeglądając forum nie znalazłem żadnych ciekawych informacji o JCB Fastrac. Przeglądając allegro znalazłem fajne ich oferty.
      http://otomoto.pl/jc...25-A108355.html
      http://otomoto.pl/jc...15-A117351.html
      No i tu należy zadać sobie pytanie. Czy te maszynki nadają się do pola? Jak sie sprawują w polu w pługu. Widziałem fastraca tylko że młodszy odpowiednik tych modeli (2150) w realu wygląda bardzo fajnie Maja bardzo dobrze rozłożoną masę. Amortyzowaną przednią oś i hamulce tarczowe. Super do transportu ale jak w polu? Jak ze spalaniem na przykład w pługu?
      Proszę o wasze opinie na temat fastraca.
      Pozdrawiam

Jeszcze raz napiszesz tak długiego posta z caps lockiem to uduszę
    • Przez Silver
      Witam!
      Ciągnik z turem 60 - 80 km, który zestaw będzie najbardziej wytrzymału i wygodnie będzie się pracowało przy krowach.
      Chce coś do 120 tys z widłoami/krokodylem i łycha, potrzebny do gnoju tylko z płyty, bel siana słomy ( 700 sztuk) i ośnieżenia drogi 300m dla mleczarni.
      Biorę pod uwagę najbardziej zetora 6441 + trac lift 100 (dlatego taki zeby zmieścić się w kasie a 220 to za duża do proximy) i farmtracka 665dt lub 675dt i pol mot 4, ciekaw jestem jestem zefira i tura 3 z pronaru ( no ale to nowość), nie wiem czy to na 100% z euro 2 a zakupy chce na prow więc po nowym roku czy da się jeszcze kupić pronara 82sa lub farmera z mmz - ale to tak w ostateczności.
      Konkretnie to czy farmtrack czy proxima będzie lepsza do tura tzn przednia oś chyba to samo carraro, ale sprzęgło skrzynia i ukłąd kierowniczy ( w jednym i w drugim podobno nie najwytrzymalszy) zetory również sprzęgło mają delikatne, a może zaryzykować i spróbować tego zefira ( masa ogromna moc duża i przednia oś to też podobno carraro)
    • Przez Suzaku95
      Witam,
      W niedługim czasie myślę o zakupie ciągnika sadowniczego, ostatnio się trochę rozglądałem i znalazłem 2 ciekawe modele JD 5075GN i Claas Nexos 210. Ciągnik będzie głównie pracował przy kombajnie do porzeczki i opryskiwaczu.
      Interesuję mnie opinia użytkowników o powyższych modelach, podobnych do nich lub innych ciekawych ciągnikach tego typu.
    • Przez Heniu95
      Witam wszystkich zgromadzonych,
      Chcę kupić ciągnik rolniczy z podanych, New Holland t6030 lub Deutz fahr k120
      I teraz jeśli moglibyście powiedzieć coś o tych ciągnikach i który z tych 2 jest najlepszy, jak jest ze spalaniem, awaryjnością  i dlaczego dany ciągnik jest lepszy to byłbym wdzięczny. Jestem otwarty na różne opinie. Ciągnik pracowałby na 40 hektarowym gospodarstwie, jako główny ciągnik tzn. orka, siewy itp .
      Pozdrawiam 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.