Skocz do zawartości

Polecane posty

karol091193    93

Nie policzyłem Extra i dlatego mi tak wychodziło.

dokładnie tak jak napisałem w swoim poprzednim poście. A masz tą fakturę z tamtego okresu, bo nie ukrywam bardzo mnie ona ciekawi, tzn. cena z tamtego okresu :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

danielhaker    830

Dziś już nie będę szukał ale sprawdzę i fakturę i cennik bo cenniki też trzymam.

Wiadomość z agroFakt.pl

simii89    2

OSM Włoszczowa za kwiecień przy ilości mleka 7588l, białko 3,4, tłuszcz 3,9, wyszło 1,40 zł brutto. Na razie nie słychać o jakiejś następnej obniżce.

pawelol111    713
Napisano (edytowany)

Mleczarnia Korczew 4500l, nie biorą pod uwagę parametrów ale napiszę jakie mam 4,3 tłuszcz i 3,3 białko, 1,14zł brutto (w lutym za tą ilość byłoby 1,28 zł brutto). Potrącają jedynie 2,5zł na coś tam. Mleko sprzedają do Mlekovity.

Edytowano przez pawelol111

VERJAR    2

PPH ZAREBSKI 31000 tys. litrów 4,7 tłuszcz 3,6 białko cenna netto 1,39zł pozdrawiam

Marcin133    21

Osm Łowicz-ponad 7tys litrów; białko- 3,45; tłuszcz- 4,4 cena- 1,30zł dla vatowca

morfi81    30

POLSER- Siemiatycze, 3460 litrów śr. tłuszcz 4,05 śr. białko 2,97 śr. cena 1,28zł brutto (ryczałt)

piotrus19    6
Napisano (edytowany)

Jak tu czytam cena 1,0 - 1,1 zł to już tragedia :(

Edytowano przez piotrus19

agrouki    8

lacpol piotrków-kujawski 2 tyś/l tłuszcz 3,56% białko 2,76% cena 92gr o dziwo nagle parametry niskie od kiedy zaczeły sie obniżki chociaż w żywieniu nic sie nie zmieniło

zonaRolnika    1
Napisano (edytowany)

OSM Piątnica

za miesiac marzec 2012

mleka 13100 litrow

śr tł 4,60

śr bi 3,51

średnia cena brutto 1,56 :)

ale 10 groszy zostaje jako udział wiec na czysto wyszlo 1,46 za litr mleka:)

Edytowano przez zonaRolnika

komodo    89

OSM Łowicz-1.37 brutto cena bez zmian od czerwca 2011 :) za maj narazie tez jeszcze nie przewiduja ale wszystko rostrzygnie sie po zakonczeniu skupu w miesiacu maj

ilosć-ponad 18tys l

białko 3.39

tłuszcz-4.45

czarna132    1029

a jest ktoś z okolic suwałk kto daje mleko do grajewa mlekpol?? proszę odpiszcie:) ważne!! bo sąsiad niby tylko 95 groszy dostał za kwiecien,mozliwe?

radek1975    0

a jest ktoś z okolic suwałk kto daje mleko do grajewa mlekpol?? proszę odpiszcie:) ważne!! bo sąsiad niby tylko 95 groszy dostał za kwiecien,mozliwe?

Zajeżdżają do mnie z Mlekpolu odział w Radomiu i mówią że Grajewo ma cennik na cały kraj i to bez możliwości negocjacii .Być może sąsiad zaliczył jakąś wtopę.

szeryfo    0
Napisano (edytowany)

Ma ktoś info o Lactalis Kozienice, bo proponują mi 1,27 netto przy 3,2 białku i 3,8 tłuszczu

Edytowano przez szeryfo

AWEJ    0
Napisano (edytowany)

RP Ciehanów 7000 litrów białko 3,2 tł 4,5 za litr 1,04 netto brrr ale mi cena ,szeryfo nie patrz na cenę raczej dokładnie przeczytaj umowę

Edytowano przez AWEJ

czarna132    1029

faktycznie musiał zrobic coś do czego nie chce się teraz przyznac bo jeszcze za marzec wyszło mu 1.20 a tu nagle taki spadek,tak czy inaczej dziękuję wam za pomoc,pozdrawiam:)

millk    1

ROTR Rypin 10 200 litrów, białko 3.06 , tł. 3.95 1.05 zł za litr , a w mediach szumi prezes o średniej za kwiecień 1.21zł za litr

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc