Polecane posty

atomik    148

ale większy dostawca jest łakomym kąskiem dla konkurencji a wyższa cena mobilizuje innych do większej produkcji proste


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tyle że na mleku od takiego dostawcy mleczarnia nic nie zarabia. Z jednej strony mobilizuje a z drugiej ogranicza bo mały nie ma szans na rozwój. Teraz mamy efekty mobilizacji do większej produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

najpierw napiszcie parametry mleka i jego ilość bo o jakości nie ma co dyskutować.większość mleczarni dopłaca do ilości oddanego mleka i tak osoba która ma w Łowiczu 7 tys mleka dostaje (dokłądnie teraz nie pamiętam) w granicach 8-10 gr mniej niż osoba co oddaje 20 tys. miesięcznie a to jest kolosalna różnica. każda większa renomowana mleczarnia płaci za mleko wysokiej jakości np w Łowiczu cena zależy min.od ilości jednostek białka i nie ma ograniczenia że nie płacą jak ktoś ma 4% białko i 5,5% tłuszcz a w niektórych mleczarniach płaci się do pewnego poziomu. Cena mleka zależy w dużym stopniu od miejsca sprzedaży i struktury kraj-eksport. O mleku tzw, przerzutowym nie ma co dyskutować chyba że ktoś ma wiedzę jakie są jego koszty, z tego co wiem w czasie kiedy mleka brakowało mleczarnie kupowały od siebie po cenie dochodzącej do 2 zł, przy nadprodukcji przerzuty poniżej 1 zł chodzi. Ja gdybym oddawał 15 tys. l miesięcznie przy swoich parametrach osiągnąłbym 1,5 za litr. A za kwiecień OSM Łowicz podobnie jak i w poprzednich miesiącach nie poleciało z ceną w porównaniu z innymi

kolego czytanie wcześniejszych postów nie boli, a zapobiega bałaganowi na forum:

HAHAHA!!! Kolego te twoje teorie mnie rozśmieszają. Płacą najwięcej?!?!?!

 

Mlekpol za luty dla moich rodziców zapłacił za tł. 4,41 białko 3,35 i za 9806litrów po 1,43netto(1,53brutto) taką cenę. Nie wiem jaka jest dodatkowa wypłata za powyżej 15tys litrów

Za marzec za ponad 9600litrów już zaczeli płacić 1,37netto(= 1,46/1,47zł brutto) za prawie te same parametry tzn. 4,49tłuszcz a białko 3,21

 

Parametryt które podałe to śr. ważona z faktury. Mleko klasy EXTRA

Pochwal się kolego rmiecz8 dokładnymi wynikami, a nie tylko tym że płacą najwięcej bo to do tematu nic nie wnosi.

Owszem piątnica płaci najwięcej ale są tam największe wymogi

A co do wiadomości z pw to nigdzie nie pisałem że ty jesteś w mlekpolu, tylko napisałem jaka jest sytuacja w mlekpolu.

Za marzec właśnie to chyba było potrącenie 5gr/litr a za kwiecień dodatkowe 10gr/litra więc niestety ceny spadają i w piątnicy także spadną bo jest nadprodukcja mleka

 

OSM Piątnica 1,57zł/l za marzec , białko 3,41%, tłuszcz 4,30%. Miesięcznie oddaję ponad 140tys.l, na odbiór ponad 9000 l.

Pamiętasz tego posta kolego??? W mlekpolu miał byś napewno z 10-15groszy więcej hehe. I kto kogo robi w durnia?


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Napisano (edytowany)

@karol drogi kolego ten temat czytam regularnie odkąd jestem na af a jestem jednym z pierwszych jego użytkowników i nie musisz mnie pouczać w tej kwestii.Lepiej najpierw poczytaj moje wypowiedzi min. jako jedyny chyba tutaj zamieściłem parę razy kryteria wyceny mleka w mojej mleczarni. Prawie nikt nie bierze pod uwagę róźnorodności kryteriów przy konstrukcji cenników mleka w poszczególnych mleczarniach, ba co drugi lub trzeci użytkownik napiszę tylko cenę i ilość a często przy cenie nie odróżnia terminu BRUTTO-NETTO. Mleczarnie nie spółdzielcze dla dużego dostawcy na kontrakcie w okresie prosperity biły i tak na łeb ceny wypłacane w spółdzielniach, ale jest to cena indywidualna. Póki co większy zamęt wprowadzasz swoimi cytatami niż wypowiedziami. Poza tym w top agrar zestawienie cenowe przy tych samych parametrach piątnica najlepiej płaciła, obecnie nie wiem bo to było 2 miesiące temu.

@paweł podaj choć jakiś przykład w rolnictwie pozytywu rozdrobnienia produkcji w jakiejkolwiek branży. Napisałem tylko przykład dlaczego większy dostaje więcej od mniejszego producenta. Akurat jak napisałem na którejś karcie do tyłu cena nie jest efektem sytuacji na rynku mleka w Polsce tylko na świecie i jest to trend ogólnoświatowy. Wahania są okresowe ale ludzie pili piją i będą pić mleko i jego produkcja musi się opłacać. Jak kilkanaście kart temu ludzie zacierali ręce i prześcigali się w wypisywaniu ile to która mleczarnia nie podnosiła cen tak teraz równie szybko prześcigają się w obniżkach płacząc przy tym w typowo polski sposób narzekania na wszystko. Najbardziej płaczą Ci co produkowali 100 tysięcy litrów rocznie zobaczyli że się opłaca i co ? a pobudowali obory i produkują po 250-300 tysięcy a tu ups, dołek. Jak szybko wzięli kredyt tak szybko trzeba go spłacać. Dodatkowo pojawili się spekulanci handlujący między rolnikiem a spółdzielniami oni też za darmo nie żyją. Jakby mleczarnia nie zarabiała na mleku przy cenie 1,7 dla rolnika to po co by dawała taką cenę ? A dlatego że to mobilizuje właśnie do rozwoju a lepiej jest dać 1,7 pobudzić rolnika do zwiększenia produkcji niż kupować w tej cenie mleko przerzutowe.

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Nie rozumiem twego wywodu,jaki interes ma mleczarnia w przepłacaniu po 1,7 .Tą stratę odbije na mniejszych dostawcach ,zniechęcając ich do rozwijania produkcji lub zachęcając do zmiany firmy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35
To ty teraz udajesz eksperta od mleka?..

 

Ja nie muszę nikogo udawać... ;)

 

a z krową to miałeś jakiś kontakt ?..

 

Nie ma takich skłonności ale nie będę oceniał zboczeń innych ludzi...

 

kto ci broni osiedlić się na Podlasiu?

 

Nikt mi nie broni ale mi tu dobrze nie myśl, że ja zazdroszczę ceny mleka, mi po prostu jest żal ludzi, którzy się bardzo intensywnie rozwijali a teraz, że cena spadła to już płacz i lament...

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

W osm łowicz roznica miedzy najmniejszym a najwiekszym dostawca zakładając ze mieli by te same parametry wynosi 17gr i ani centa wiecej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

I to jest można powiedzieć w miarę sprawiedliwa różnica.

atomik - skoro opłaci się dać największym to może warto dać i tym najmniejszym. Wtedy wszyscy będą mieli równe szanse. Piszesz o mobilizacji do rozwoju. Tylko po co ten rozwój i zwiększanie stada jeśli światowy rynek nie ma co z mlekiem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

z punktu widzenia mniejszego dostawcy ta roznica napewno jest korzystna bo roznica musi byc bo jednak mniejsi dostawcy podrazaja koszty odbioru mleka nie da sie ukryc dlaczego piątnica tak placi? bo wiekszosc mleka ma od duzych dostawcow i w niedalekim promieniu od mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

patrząc od 2006 roku jest sinusoida na rynku mleka 2006 super, 2008 dołek 2010-2011 super, 2012 znowu nadprodukcja. To co my produkujemy to kropla w morzu potrzeb patrząc na produkcję i jej przyrost w USA czy Nowej Zelandii. Przyrost ludności jest tak dynamiczny że to mleko i tak zostanie skonsumowane. Są jeszcze skupy interwencyjne i nie płaczcie że póki co jest źle bo źle to będzie jak mleko będzie kosztować najwięcej 1 zł i mniej, czy to się wydarzy czas pokaże na chwilę obecną niestety są obniżki i wszystko wskazuje na to że będą kolejne. Co do mobilizacji i ceny to Polska jest dla mnie chorym krajem szczególnie jeśli chodzi o branżę rolną, jak jednemu się coś uda w jednym roku to na drugi lub trzeci rok jest wysyp. Ale z jednego się nie zgodzę akurat w branży mlecznej produkcja jest stabilna wystarczy spojrzeć na wykorzystanie kwoty mlecznej ogólnonarodowej. To że ludzie inwestują to normalne bo albo się człowiek rozwija albo stoi w miejscu, stada mlecznego nie da się zbudować w rok czy dwa jest to proces długofalowy, owszem każdy jest mądry i jak jest cena na mięsne bydło opasowe to każdy się na to rzucał tylko pojawia się pytanie skąd tu od razu wziąć tyle krów lub cielaków skoro nikt nie chce trzymać tych krów. Jestem zdania że produkcja mleka to cięzki kawałek chleba jak 3 lata temu mleko miałem po 95 groszy to nie płakałem zaciśnięte zęby, oszczędniejszy tryb i jakoś przyszła poprawa że nie dokładałem a pieniądze zostawały na jakieś inwestycje. W Europie Zachodniej przy większej produkcji jest na kraj kilka mleczarni a u nas - kilkadziesiąt i nikt nie chce się konsolidować albo robi się to bardzo powoli bo nikt nie może dojść do wiedzy, że większy może obniżać koszty produkcji. To samo ze średnią wielkością stad, choć tu koszt trudniej zmniejszyć.

  • Like 1

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    856

@karol drogi kolego ten temat czytam regularnie odkąd jestem na af a jestem jednym z pierwszych jego użytkowników i nie musisz mnie pouczać w tej kwestii.

gratuluję kolego stażu, a z czytanie regularnie tego tematu to może i prawda, ale chyba nie liczysz pominiętych stron tego tematu :lol:

najpierw napiszcie parametry mleka i jego ilość bo o jakości nie ma co dyskutować

na poprzedniej stronie były napisane parametry mleka, ale nie łaska było zajrzeć :(

HAHAHA!!! Kolego te twoje teorie mnie rozśmieszają. Płacą najwięcej?!?!?!

 

Mlekpol za luty dla moich rodziców zapłacił za tł. 4,41 białko 3,35 i za 9806litrów po 1,43netto(1,53brutto) taką cenę. Nie wiem jaka jest dodatkowa wypłata za powyżej 15tys litrów

Za marzec za ponad 9600litrów już zaczeli płacić 1,37netto(= 1,46/1,47zł brutto) za prawie te same parametry tzn. 4,49tłuszcz a białko 3,21

 

Parametryt które podałe to śr. ważona z faktury. Mleko klasy EXTRA

Pochwal się kolego rmiecz8 dokładnymi wynikami, a nie tylko tym że płacą najwięcej bo to do tematu nic nie wnosi.

Owszem piątnica płaci najwięcej ale są tam największe wymogi

A co do wiadomości z pw to nigdzie nie pisałem że ty jesteś w mlekpolu, tylko napisałem jaka jest sytuacja w mlekpolu.

Za marzec właśnie to chyba było potrącenie 5gr/litr a za kwiecień dodatkowe 10gr/litra więc niestety ceny spadają i w piątnicy także spadną bo jest nadprodukcja mleka

 

 

Pamiętasz tego posta kolego??? W mlekpolu miał byś napewno z 10-15groszy więcej hehe. I kto kogo robi w durnia?

@karol drogi kolego ... Prawie nikt nie bierze pod uwagę róźnorodności kryteriów przy konstrukcji cenników mleka w poszczególnych mleczarniach, ba co drugi lub trzeci użytkownik napiszę tylko cenę i ilość a często przy cenie nie odróżnia terminu BRUTTO-NETTO. ...

Spójrz na cytat wyżej, nawe na złość podałem cenę netto i brutto ;)


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

to cytowanie poprzednich postow nic nie wnosi do tematu ceny mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

No i nasz kochany Czarnków też nam obniżył cenę mleka ;[ na razie obniżka o 10 groszy. Cena za kwiecień 2012 -1,21zł/litr

tłuszcz 4,21

białko 3,34

ilość 15700 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

gratuluję kolego stażu, a z czytanie regularnie tego tematu to może i prawda, ale chyba nie liczysz pominiętych stron tego tematu :lol:

 

na poprzedniej stronie były napisane parametry mleka, ale nie łaska było zajrzeć :(

 

 

Spójrz na cytat wyżej, nawe na złość podałem cenę netto i brutto ;)

1. czytam temat na bieżąco i jeśli zrozumiesz punkt dwa i trzy to się przestaniesz czepiać

2. pisze generalnie o parametrach mleka które ludzie nie są łaskawi podawać ograniczają się do podawania ilości ceny nie pisząc często netto brutto czasem piszą białko i tłuszcz.

3. nie pisze konkretnie o Tobie tylko generalizuje na większość użytkowników którzy wypisują tu ceny ale Ty oczywiście jak wziąłeś to tylko do siebie

4. podaj cały cennik od czego uzależniona jest cena


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterr    0

No i się robi nie ciekawie OSM Rawicz 1zł brutto za 5000tys litrów obniżka o 15 groszy plus potrącenie na udział i w sumie robi się 0,98zł.Parametry jak tylko pamiętam od zawsze białko 3,43 a tłuszcz 3,7. Jestem ciekaw ile dostanę jak takie mleczarnie typu Piątnica czy też Mlekowita dojdą do 1zł. Chyba wówczas będę sponsorem bo już nawet nazwać tego hobby nie będzie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

środki do produkcji energia usługi wsio zdrożało nawet od 2008 a najgorzej pasze ewentualnie śruty poekstrakcyjne


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Ja proponuje co niektórym już likwidować produkcję bo to już się nie opłaca i w dodatku trzeba się jeszcze tyle przy tym napracować... W dodatku program MGR promujący rozwój produkcji mlecznej co niektórym wbije gwóźdź do trumny bo kredyty trzeba spłacać a krówki i tak będzie trzeba trzymać przez 5 lat... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

paweł ale napisz prawdę dokłądasz przy 1,2 zł do tego interesu ? bo ja nie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

no to super, kochany zakład mleczarski w Łukowie swoim dostawcom zaoferował kolejną (już trzecią obniżkę) tym razem 12 groszy a łącznie od marca tego roku 27 gr, teraz przy ilości 10.000/miesiac wyszło 1,08 przy białku 3,5 i tłuszczu 4,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

ta cena to już po obniżce, a te 12 groszy to dotyczy mleka odstawianego już w kwietniu, Łuków tak płaci, o cenie dowiadujesz sie jak kierowca przekazuje ci fakture (tak ja w moim przypadku fakture za miesiac kwiecień przywiózł mi dzisiaj i ja sie dopiero dzisiaj dowiedziałem, że za mleko odstawione w kwietniu będę miał kolejne 12 groszy w dół) w d*pie mam takiego odbiorcę - odchodzę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Atomik - za 1,2 zł mogę pracować. Tyle że te 1,2zł zaczynają być pobożnym życzeniem.

Co do Łukowa to przed nowym rokiem płacili można powiedzieć najwięcej na moim terenie. Za mleko dostałbym nawet 1,35zł a w innych mleczarniach od 1,26 w dół. Teraz coś ten prywaciarz kasy chce wyrwać jak najwięcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj