Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

padelec    1

Jedziemy pod sejm strajkować? Wszyscy strajkują, możemy i my. Trzeba walczyć o interwencję na rynku mleka, dopłaty do eksportu bo jeśli w takim tempie cena będzie spadać to przy tak dużych kosztach produkcji zostanie wegetacja....a nie po to męczymy się z tym pracochłonnym profilem produkcji 365DNI w roku żeby wegetować.Jeszcze na razie nie jest najgorzej ale nie można przyglądać się temu biernie i czekać na najgorsze...

Ps. Taki sam dołek czeka nas zapewne po zniesieniu kwot mlecznych ;]

Cena mleka w podlaskim ma osiągnąć pułap 1zł/litr, wiem to z dobrego źródła, które ma kontakt z prezesem B. A co do strajku to założę się, że nikt nie pójdzie, nie ma czasu na to jak krów trzeba doglądać hahaha, wykończą rolników, już niebawem. Drżyjcie obkredytowani!!! :P

szymon17    1
Napisano (edytowany)

To tak, jakbym miał jechać pod sejm i strajkować tydzień i słuchać Pana Tuska że zna się na rolnictwie przez 24h to wolałbym zabrać 5 HF(500kg) z mojego stada i wpuścić je do parlamentu.

Zobaczylibyśmy co Nasi politycy są warci. Niech sobie je łapią. Myślę że więcej hałasu by zrobiło niż przez tydzień rolnicy okupujący sejm.

kolego @padelec dla pocieszenia prawie 9500L w tym m-c 1,05zł kl. exstra 4,2tł 3,2 b , za kwiecień - Wolsztyn i co Ja mam powiedzieć??

Dlatego dla mnie jest łatwiej jechać 5 km i wylać mleko na krajową drogę i wrócić do domu. (pewnie mandat bym dostał ciekawe ile???)

Edytowano przez szymon17

Wiadomość z agroFakt.pl

karol091193    91

niestety strajki nic nie dadzą bo to kraj złodzieii z resztą po co jechać do sejmu, wystarczy przez tydzień nie oddać ani litra mleka do mleczarnii i ceny od razu skoczą do góry, tylko wtedy wszyscy rolnicy muszą być solidarni!!!

danield28    33

Kolego może i skoczą ale nie miej pretensji jak za kilka miesięcy od podwyżki twoja mleczarnia ogłosi bankructwo... Pozdrawiam

czarna132    1029

witam! jestem tu nowa:)

prosze niech mi ktoś powie ile za litr mleka płaci mlekpol na podlasiu:)od początku roku jeśli ktoś by mógł,z góry dziękuję :rolleyes:

damian40000    85

za kwiecień firma boro wilary białko 3.1 tłuszcz 4.1 ponad 7tys litrów 1.17+vat.obniżka 7gr, od stycznia już 15gr.

padelec    1

na podlasiu jeżeli masz w granicach 9000 litrów i dobre białko i tłuszcz to płacili ok. 1,5, za kwiecień będzie już 10 gr mniej i tak systematycznie aż do 1 zł za litr...

damian40000    85

podlasie i wschodnie mazowsze to inny świat. Zawsze macie 20-30gr więcej za takie samo mleko. Jak u was będzie złotówka za litr to reszta kraju będzie miała 70gr i to dopiero będzie katastrofa. Tak że jak ktoś jest z podlasia to nie na się czego obawiać. W kujawsko - pomorskim w najlepszym okresie dostawcy sprzedający powyżej 30tys litrów miesięcznie dostawali 1.40 a teraz już wszędzie 10-20gr obniżki.

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

To prawda na podlasiu są wysokie ceny za mleko szczególnie osm piatnica płaci najwięcej w polsce, bo mlekpol i mlekovita to podobnie jak reszta kraju.

pawelol111    712

Damian - uwzględnij różnice cenowe między tym największym a najmniejszym w danej mleczarni. Na podlasiu mniejsi mają nadal w okolicach 1zł a najwięksi 1,6zł. Reszta kraju 0,8zł - 1,4zł. Więc przy spadku cen na podlasiu do 1 zł w przypadku dużych, mały będzie dostawał z 0,5zł. Wątpię żeby taka sytuacja miała miejsce.

karol091193    91
Napisano (edytowany)

To prawda na podlasiu są wysokie ceny za mleko szczególnie osm piatnica płaci najwięcej w polsce, bo mlekpol i mlekovita to podobnie jak reszta kraju.

HAHAHA!!! Kolego te twoje teorie mnie rozśmieszają. Płacą najwięcej?!?!?!

osm piatnica 15 tys.l, bialko 3,5, tluszcz 4,2 1,53 brutto vatowiec

Mlekpol za luty dla moich rodziców zapłacił za tł. 4,41 białko 3,35 i za 9806litrów po 1,43netto(1,53brutto) taką cenę. Nie wiem jaka jest dodatkowa wypłata za powyżej 15tys litrów

Za marzec za ponad 9600litrów już zaczeli płacić 1,37netto(= 1,46/1,47zł brutto) za prawie te same parametry tzn. 4,49tłuszcz a białko 3,21

Parametryt które podałe to śr. ważona z faktury. Mleko klasy EXTRA

Pochwal się kolego rmiecz8 dokładnymi wynikami, a nie tylko tym że płacą najwięcej bo to do tematu nic nie wnosi.

Owszem piątnica płaci najwięcej ale są tam największe wymogi

A co do wiadomości z pw to nigdzie nie pisałem że ty jesteś w mlekpolu, tylko napisałem jaka jest sytuacja w mlekpolu.

Za marzec właśnie to chyba było potrącenie 5gr/litr a za kwiecień dodatkowe 10gr/litra więc niestety ceny spadają i w piątnicy także spadną bo jest nadprodukcja mleka

OSM Piątnica 1,57zł/l za marzec , białko 3,41%, tłuszcz 4,30%. Miesięcznie oddaję ponad 140tys.l, na odbiór ponad 9000 l.

Pamiętasz tego posta kolego??? W mlekpolu miał byś napewno z 10-15groszy więcej hehe. I kto kogo robi w durnia?

Edytowano przez karol091193

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Trochę się z tobą zgodzę ale nie do końca. W Piątnicy nie ma nadprodukcji mleka, bo oni mleko skupują jeszcze z innych mleczarni, bo im brakuje. Dla mnie płacą 1,57zł/l brutto przy dobrych parametrach tłuszczu i białka. Za kwiecień ma być drożej. Masz rację że w Piątnicy są największe wymogi, ale jak ktoś jest uczciwy i się dostosowuje to na pewno tego nie pożałuje.

karol091193    91
Napisano (edytowany)

nietylko piątnica skupuje, większość dużych mleczarnii to robii, głównie piątnica mlekovita i mlekpol. Parametry mleka mamy podobne, niewiem jak w piątnicy ale od 3,2 do 3,5 białka i od chyba 4 do 4,5 tłuszczu jest dopłata, powyżej tego mlekpol już nie płaci za dodatkowe jednostki. Z cennika mleka to pamiętam tylko tyle, że od ponad 30tys litrów miesiącznie można negocjować stawki za mleko więc sądzę, że 1,7brutto powinieneś spokojnie dostać, niestety nie wiem jak by było ze spadkomi cen, no ale niestety kto nie ryzykuje ten nie wygrywa.

Mógłbyś w skrócie opisać jakie są wymogi w piątnicy???

Trochę się z tobą zgodzę ale nie do końca. W Piątnicy nie ma nadprodukcji mleka, bo oni mleko skupują jeszcze z innych mleczarni, bo im brakuje. Dla mnie płacą 1,57zł/l brutto przy dobrych parametrach tłuszczu i białka. Za kwiecień ma być drożej. Masz rację że w Piątnicy są największe wymogi, ale jak ktoś jest uczciwy i się dostosowuje to na pewno tego nie pożałuje.

Kolego mleczarnii nie oszukasz. Jeżeli źle będziesz żywił krowy to spadną dla ciebie wyniki, zaczną chorować i to spadnie na ciebie to przekleństwo a nie na mleczarnie, no i jak nie będziesz leczył krów to zaczną się problemy z komórkami somatycznymi i czy mlekpol czy piątnica to mleko pójdzie w pozaklasowe.

Jedynie wirówka od somatycznych może pomóc, ale jak wpadniesz to cię wywalą dla tego my wolimy zadbać o zdrowie krów a nie oszukiwać, bo daleko na tym nie zajedziemy. Może krowy mamy słabej wydajności w porównaniu do ciebie kolego, ale jak na razie produkcja jest opłacalna i będziemy starali przetrwać ten kryzys;)

ORTOGRAFIA!!!

Edytowano przez danielhaker

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Przy każdym odbiorze jest pobierana próbka mleka i jeśli jest coś nie tak to można spodziewać się kontroli, która bada jeszcze raz i sprawdza czystość pomieszczenia itp. Lepiej mleko mieć ok, bo cenę obniżają.

damian40000    85

Dlaczego uważasz że dostajemy 30gr. więcej za to samo mleko?

uważam tak ponieważ cenniki w mleczarniach z mojego rejonu w najlepszym okresie przed spadkami kończyły się na 1.40 przy maksymalnych parametrach i ponad 30tys litrów miesięcznie.

danield28    33

Dobrze wiemy, że Podlasie będzie miało wyższą cenę za litr mleka... Pewnie nie którzy będą próbowali wmówić, że mają większe koszty niż w pozostałej części kraju?! Pozdrawiam

jaro    163
Napisano (edytowany)

"Masz rację że w Piątnicy są największe wymogi, ale jak ktoś jest uczciwy i się dostosowuje to na pewno tego nie pożałuje."-parę lat temu na AF był podobny temat i jakoś też nikt z Piątnicy nie potrafił sensownie odpowiedzieć mi czym owe największe wymogi się charakteryzują...W Mlekpolu od x lat samochody pobierają automatycznie próbki-normy w Polsce co do klas mleka są jednakowe-więc o co biega ?

Aha i jeszcze do @daniela-"Dobrze wiemy, że Podlasie będzie miało wyższą cenę za litr mleka... Pewnie nie którzy będą próbowali wmówić, że mają większe koszty niż w pozostałej części kraju?! Pozdrawiam"-nie będą :D -ale stawiam dukaty przeciwko orzechom że u siebie masz :

-lepszą klasę ziemi

-dłuższy okres wegetacji

-lżejsze zimy

-ba, nawet maszyny masz tańsze :D

A my po prostu mamy lepsze spółdzielnie...

Edytowano przez jaro

Pawel20    49

i zapewne nie sieje 10 ha kukurydzy w 17 działkach...

co by nie było południowo-wschodnie Mazowsze dorzuciło swoje dwa grosze

danielhaker    823

@jaro, odpowiedź na to:

lepszą klasę ziemi

zapewne będzie brzmiała "wy macie tańszą ziemię" :P

@karol oraz @rmiecz- po co to wywyższanie się przed innymi która mleczarnia jest lepsza? Za dużo dostajecie że się tak chwalicie?

kozulek2    228

Dobrze wiemy, że Podlasie będzie miało wyższą cenę za litr mleka... Pewnie nie którzy będą próbowali wmówić, że mają większe koszty niż w pozostałej części kraju?! Pozdrawiam

To ty teraz udajesz eksperta od mleka?..a z krową to miałeś jakiś kontakt ?..kto ci broni osiedlić się na Podlasiu?

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

chodzi mi o to że osm piątnica została w 2011 roku ogłoszona jako mleczarnia najlepiej płacąca (dostała nagrodę nie tylko za to) i dalej się tak utrzymuje. Akurat ja do niej należę i na tym polega moje szczęście.

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

A ty do jakiej należysz? Jak masz możliwość to przepisz się do Piątnicy.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc