Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marzencia    6

OSM w małopolsce ;) 8tys.l tłuszcz 4,0% oczywiście obcięty ;) białka nie podają i nie premiują :) 1.28 brutto. za marzec, miało niby iść w dół ale utrzymali cenę.

Wiadomość z agroFakt.pl

emattti    11

Mlekovita oddziel w Baranowie

ponad 11 tys litrow, tluszcz 3,4 % bialko 2,7 i cena za maczec to 1.28 za kwiecien ma cena spasc,ale jeszcze nie wiadomo o ile ;/ poza tym wczesniej zadnych obnizek nie bylo

U was wtedy 13gr obniżyli? Czy to inna mleczarnia? Nie chce mi się wracać kilka stron wstecz.

Daniel, dobrze mówisz, mniej więcej tak po obniżali cennik. Spomlek Radzyń na razie ceny nie zmienił.

komodo    89

Osm łówicz - ilosc 19042l tł-4.48 białko- 3.39

1.37zł narazie bez obnizki

AWEJ    0

emattti masz stado pod wyceną ? bo parametry masz ciekawe chyba że "długopisem" są badane

Edytowano przez AWEJ

mazowszak    20

Jak Baranowo to może tak być że takie parametry,tam mają słabe ziemie same piachy!! I jeszcze może do tego nie dostają pełnoporcjówek i takie są tego efekty.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

emattti    11

emattti masz stado pod wyceną ? bo parametry masz ciekawe chyba że "długopisem" są badane

Jak Baranowo to może tak być że takie parametry,tam mają słabe ziemie same piachy!! I jeszcze może do tego nie dostają pełnoporcjówek i takie są tego efekty.

stada nie mam pod ocena...

a takie slabe parametry mam bo i tu sie zgodze z przedmowca na samych piaseczkach nie pociagnie, krowy dostaja qq, sianokiszonki, srote ale to chyba glownie o te zmiemie chodzi i dlatego slabe parametry

chyba zeby cos mleczarnia kombinowala z biakliem i tluszczem...

wiem ze to temat o cenach mleka, ale tylko odpowiadam na uwagi kolegow

Edytowano przez emattti

Thomas2135    1225

Kolego Emattti u mnie ostatnio od marca parametry mleka lecą systematycznie w dół, przy niezmienionym żywieniu. Być może mleka jest więcej i dlatego tak się dzieje.

AWEJ    0

Thomas2135 parametry spadają i nie musi ceny obniżać mleczarnia i tak mniej płaci ,masz ocenę czy wierzysz mleczarni bo ostatnio cuda tam się dzieją ,mówię to z doświadczenia

Meg5    354

Kolego emattti czy masz badany mocznik ogólny w mleku w mleczarni . Parametry Twojego mleka wskazują na niedobór białka i energii w żywieniu .Znając choć ogólny poziom mocznika dało by to obraz .ps a jak z zacielaniem krów u ciebie ?

emattti    11

Kolego emattti czy masz badany mocznik ogólny w mleku w mleczarni . Parametry Twojego mleka wskazują na niedobór białka i energii w żywieniu .Znając choć ogólny poziom mocznika dało by to obraz .ps a jak z zacielaniem krów u ciebie ?

Thomas2135: pewnie masz racje, bo krowy cala zime do teraz dostaja caly czas to samo

Meg5: stada nie mam pod kontrala i nie wiem jaki mam mocznik. krowy slabo sie zacielaja, praktycznie kazda krowa ''powtarza''... :/

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Meg5    354

Do emattti

Jak pisałam wyżej ,niedobory w żywieniu paszami energetycznymi jak i białkowymi ,też przerabiałam ten problem u siebie ,też mam słabe ziemie .

Edytowano przez Meg5

Thomas2135    1225

No i przyszła kolej na obniżki w Mlekovicie w Baranowie. Z 0,30 zł premii potrącają na 0,20 zł czyli o 10gr.

slaw17    22

ZM w Zalesiu grupa Lacpol -8gr.

Coś mnie się wydaje że temat stanie się miejscem wylewania gorzkich żali. ;[

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc