Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AWEJ    0

pawelo111 w Agrobiznesie zawsze podają to co im pasuje niedawno trąbili że Rosja i Ukraina otwiera granice i zaleje nas zbożem ,kolega mi mówił bo zwraca na to uwagę jest dużym producentam zboża że jak chcą zbić cenę w dół to takie plotki głoszą .widocznie telewizją można sterować trzeba mieć tylko odpowiednie dojścia i rząd musi w tym interes widzić .w poniedziałek było w rejonie zebranie z Mlekowity i kierownik mówił że cena tylko na luty i marzec jest pewna a potem nie wiadomo bo jest tendęcja spadkowa ,pytam gdzie mleka brak on sam też powiedział że Polska kwoty nie przekroczy , naganiacze z innych mleczarni latają za nowymi dostawcami .wystarczy w TV powiedzieć wcześniej i ludzie się przyzwyczają a jak cena spadnie przełkną to gożką wiadomość bez echa i będą doić krowy za grosze

Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

leslaw00    0

Białko-3,66 Tłuszcz-4,16 25000 l. mleka miesięcznie Cena za styczeń 1,43 brutto Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka- lubuskie

Wiadomość z agroFakt.pl

simii89    2

białko 3,4

tłuszcz 4,2

ilość 5100l

cena 1,43zł brutto

OSM Włoszczowa

pawelol111    720

AWEJ - czyli jak zechcą to nas upierdzielą jak zwykle. Niektóre mleczarnie też twierdzą że spadki cen będą min Łuków.

AWEJ    0

zanim weszły paszporty dla krów i było "modne BSE " to jeśli lekarz niewiedział na co jest chory pacjent to mówił że napewno zjadł podejrzane mięso wołowe ,puścili kilka takich niusów w TV i pamiętam jak dzię krowe sprzedałem po 0.80 zł za kilo tyle wziołem ca za cielaka od niej .no cóż to nie rolnicy mają ubojnie tylko kolesie polityków lub oni sami

menea    0

Ponawiam pytanie. Czy ktoś wie po ile skupuje Bakoma??? A o czymś takim jak premia świąteczna - pierwsze słyszę.

ja dostaje w Bakomie po 1,28zł -9000tys.litrów białko3,2 tłuszcz4,0

komodo    89

Osm Łowicz-16300 l tł-4,23 i 4,21 białko 3,37 i 3.37 .1.35zł z jakimis groszami szara rzeczywistosc bez premi ;[

jimmy871    5

Kolega sprzedaje do Bakomy i jego cena oscyluje ok 1.55zł. Cena nie powinna nikogo dziwić przy ilości ok 70.000 litrów.

atomik    145

tak patrze bakoma taka cena ale ilość wyjasniła mi wszystko, Łowicz bez zmian cena

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

parada    0

Za styczeń tłuszcz 3.91 białko 3.17 ilość 6116 litrów cena 1.25 brutto w OSM KOŁO-wielkopolskie. tylko nie pytajcie prosze dlaczego taki tłuszcz u nas to jest normalne w niektóre dni mam 4.45-POZDRAWIAM

piotrus19    6

Kolega sprzedaje do Bakomy i jego cena oscyluje ok 1.55zł. Cena nie powinna nikogo dziwić przy ilości ok 70.000 litrów.

Rolnicy z mlekpolu dostają 1.55zł/l przy ilości 15-20tys litrów :)

janek82    3

witam moze ktos powiedziec czy mozna teraz zlozyc wypowiedzenie zeby zmienic mleczarnie czy trzeba czekac na nowy rok kwotowy poilne????

marcus93    0

ja w mlekovicie za 6500l na miesiąc dostaje 1,30 za litr. białko 3,5% tłuszcz ponad 4,20%

Edytowano przez marcus93

piotrus19    6

witam moze ktos powiedziec czy mozna teraz zlozyc wypowiedzenie zeby zmienic mleczarnie czy trzeba czekac na nowy rok kwotowy poilne????

Możesz wypowiedzenie złożyć. :)

yahooo777    699

Mlekovita oddział Biała Podlaska, 7 tys litrów, białko 3,2, tłuszcz 4,1 za styczeń 1,43;)

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

piotrus19    6

zanim weszły paszporty dla krów i było "modne BSE " to jeśli lekarz niewiedział na co jest chory pacjent to mówił że napewno zjadł podejrzane mięso wołowe ,puścili kilka takich niusów w TV i pamiętam jak dzię krowe sprzedałem po 0.80 zł za kilo tyle wziołem ca za cielaka od niej .no cóż to nie rolnicy mają ubojnie tylko kolesie polityków lub oni sami

Ja też w tym czasie sprzedałem krowe po 0,8 zł. Wyszło za nią 480zł :)

AWEJ    0

a jak masz w umowie ? te niby spółdzielnie zastrzegają że można wypowiedzieć umowę najpóżniej do września i odejść z nowym rokiem u niektórych prywaciarzy tez tak jest .lepiej sprawdż bo niektóre przewidują kary za odjście nie w terminie

janek82    3

na umowie jest termin wypowiedzenia min, 3 m-ce wczesniej a co zrobic jesli mleczarnia nie chce wyplacic udzialow czlonkowskich ktore sie wplacalo x lat postraszyc ich sadem czy mial ktos taki problem??

yahooo777    699

Ja, nie odzyskamy udziałów z poprzedniej mleczarni którą wciągneła własnie mlekovita, wiem o jakiej umowie mówisz;) większa połowa dostawców niczego nie podpisała u nas;)

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

AWEJ    0

Ja, nie odzyskamy udziałów z poprzedniej mleczarni którą wciągneła własnie mlekovita, wiem o jakiej umowie mówisz;) większa połowa dostawców niczego nie podpisała u nas;)

podpiszą albo odejdą ,zobaczysz co się będzie z klasami działo jak dostaną PK ze dwa trzy razy z rzędu i zgłoszenie do Weterynari Powiatowej w celu potwierdzenia Atestu to większość podpisze .o udziałach zapomnij nikt w przejętych zakładach przez mlekowite nie podejmuje decyzji .tak zwana spółdzielnia oddała zarząd GK mlekowita i tylko prezes tam rządzi jak ktoś się wychyli to wyleci

po10    0

jakie udziały po ,,wciągnięciu,, przez mlekovitę jesteś jej członkiem

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr