Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
443suchy    0

HEJ. pomocy! jestem młodym gospodarzem,mam 23 lata. <nowym> rodzice odstawiali mleko do polmleku--->skup w mławie mam 20.000 l. mleka białko 3.65, tłuszcz 4.20 cena to 1.43 obiecują że podniosą mi ale tego nie robią :( gdzie mam uciec od nich??? nie traktują mnie poważnie ;[

Wiadomość z agroFakt.pl

jimmy871    5

1.43zł to nie jest tragedia. W Lacpolu przy ilości 20.000 litrów nie zapłacą lepiej..

lukaszek410    0

HEJ. pomocy! jestem młodym gospodarzem,mam 23 lata. <nowym> rodzice odstawiali mleko do polmleku--->skup w mławie mam 20.000 l. mleka białko 3.65, tłuszcz 4.20 cena to 1.43 obiecują że podniosą mi ale tego nie robią :( gdzie mam uciec od nich??? nie traktują mnie poważnie ;[

Wypowiedz umówe tak jak pisze @janek82. 20 tyś litrów miesięcznie to nie jest juz mało. Łatwiej im stracić takiego klienta niż znaleźć. Ty im stawiaj warunki (oczywiście rozsądne) ;) Ja tak zrobiłem i nie żałuje. Cena poszła w góre, białko i tłuszcz. Przed złożeniem wypowiedzenia to miałem najniższe białko i tłuszcz w 15-sto letniej historii produkcji. Teraz jest już znacznie lepiej. Nawet licznik cysterny zaczął zgadzać się z litrami w zbiorniku;) wczesniej na odbiorze nawet do 60 litrów brakowalo i twierdzili że oni wszystko mają sprawne. Także bierz ich pod włos i jak bedzie Ci się konczył okres wypowiedzenia to nie podpisuj odrazu umowy jak przyjadą do Ciebie;) Niech się pofatygują ze 2-3 razy przyjechac. To bardzo dobrze działa na nich;) To im ma zależeć na rolniku a nie nam na nich! Jak nie kupią mleka to co będą produkowac? Oranżade?

Jeszcze lepiej gdybys znalazł ze 2-3 takich rolników z okolicy jak Ty i razem złożyć wymówienie wtedy efekt bedzie lepszy.

bonzoo1224    0

a ja nie rozumiem co ty jeszcze robisz w Mławie, wszyscy uciekają stamtąd. "Ten statek" już odpłynął kolego. mława dawno padła,a numer z wypowiedzeniem u tego Pana Kierownika może przejdzie przez miesiąc,ale nie na dłuższą metę. tem siedzą już w większości tacy co mają po 1000-3000 litrów na miesiąc i nie mają z czym poszaleć. uciekaj

atomik    145

Mała dygresja w sprawie cen mleka - nie wiem jak to wygląda u Was - ale myślę że podobnie:

rok 2009 - cena mleka 0,95zł - rok 2011/12 - 1,20 zł - wzrost o 25%

rok 2009 - cena wołowiny - 5,50zł - rok 2011/12 - 8,20 - wzrost o 49%

rok 2009 - cena ON - 3,60zł - rok 2011/12 - 5,80 - wzrost o 62 %

do trzody się nie wypowiadam bop nigdy nie produkowałem - a to dość specyficzny rynek.

- ceny brutto - co prawda jestem małym dostawcą - śr 4000l/mies - więc jestem ciekawy opinii dużych dostawców - bo na pewno w 2009 też mieli wyższą cenę - tylko nie wiem jakie relacje.

W każdym razie coś z ceną mleka coś nie gra.

Jestem dostawcą do OSM Czarnków - północna wielkopolska.

jeszcze dorzuć nawozy opłaty stałe etc. temat jest o mleku i nie mieszaj na tym dziale. Jedyna słuszna dygresja jest taka że cena za mleko wzrosła w progowej do opłacalnej relatywnie wzrosły koszty produkcji i tyle. Ja w 2009 najmniej dostałem 94 grosze dziś cena oscyluje około 1,35-1,43 i tak jak wtedy mi sie opłaciło to i teraz też mi się opłaca. Boli mnie tylko to że za półtora litra mleka mogę iść i kupić sobie i to nie żart tylko realia tyle samo wody mineralnej. Porównaj sobie teraz koszty jednego i drugiego i powiedz jakie to są czasy. Wracając do tematu oby kryzys mleczny nie powrócil a ceny rosly nam w takim samym parytecie jak i ceny nawozów czy ON

danielhaker    803
Boli mnie tylko to że za półtora litra mleka mogę iść i kupić sobie i to nie żart tylko realia tyle samo wody mineralnej.

Dokładnie! Czasami nawet woda jest droższa. Możemy sobie tylko pomarzyć o cenie 2l mleka=1l ropy. Już nie mówię o 1l=1l bo taka sytuacja już nigdy się nie powtórzy :unsure:

atomik    145

bywało że wołowina była tańsza od wieprzowiny, zboże słuzylo za opał, owoców i warzyw nikt nie zbierał bo koszty najmu pracownika były wyższe od wartości zebranego materiału - tego niestety nie wyrównują wymarzone przez mieszczuchów dopłaty z których gor osób czerpie zyski a nie ten co przewala pecyny i kamienie. Mleko jest bardzo pracochłonne i przywiązujące rolnika do pracy 365 dni w roku o stalych godzinach dlatego zapłata powinna być godziwa zresztą jak kazdemu rolnikowi. Tyle żę np "badylarze" nie prowadzący hodowli zwierzącej są w innej sytuacji. Chciałbym napisać tu za rok że przy tych paramtrach co dziś dostałbym do kieszeni 1,7 czy 1,8 zł za litr. Zobaczymy, zresztą i tak w grudniu koniec świata :)

gazela77    9

OSM Czarnków. Cena za styczeń 2012: ilość 14000 ltr, białko 3,4 , tłuszcz 4,28. Średnia cena 1,27 zł/litr.

slaw17    22

Lacpol z.m. w Zalesiu bi. 3,16%, tł. 4% 10741 l 1,32zł/l (w tym 5 gr. premii w lutym niewiadoma czy będzie :unsure: )

jimmy871    5

-Białko 3.5%

-Tłuszcz 3.8%

-ilość 29.000 litrów

-cena 1.45zł

Lacpol Piotrków Kujawski

janek82    3

witam oddaje ktos mleko do osm wloszczowa jakie maja wymagania i czy moze ktos wrzucic wzor wniosku o zmiane mleczarni ???

jano147    0

OSM Pajęczno 0,99zł netto, ilość pow. 3000l, tł 4,0. Może wiecie ile teraz płaci Wieluń i Radomsko ?

pawelol111    709

W agrobiznesie twierdzą że tendencja spadkowa... A jak tam u was? Nic nie słychać o spadkach?

Może orientuje się ktoś jak płaci mleczarnia w Łukowie?

szymon17    1

Witam. Chciałbym się dowiedzieć ile płaci OSM Środa Wlkp. bo jest propozycja przejścia jako Grupa Producencka.Czy płaca w terminie??? Miesięcznie około 120 000L

KARGO    80

Mlekovita Wys maz 17tys. litrów białko 3.33% tłuszcz 4.40% 1.45zł brutto

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.