Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kokoman0    59

hehe też jakoś pierwsze co mi przyszło do głowy po przeczytaniu tego sms-a to zbliżające się wybory :D

Wiadomość z agroFakt.pl

komodo    89

w poradniku to zawsze jest w nastepnym miesiącu po podwyzce

A pewna na 99 procent

Edytowano przez komodo

atomik    145

99 to nie 100 niestety, tak tylko gdybam, wiem że najlepiej zadzwonić do działu skupu i wtedy pewne, a z jakich źródeł ta nowina do Ciebie dotarła ?

vala2000    0

z tej radości że aż tyle walną to się popłakałam nie wiem może ochronę wynajmę albo kasę pancerną kupie co ja z tymi pieniędzmi będę robić ;)

rolstudent    96

podwyżka ceny mleka w mlekpolu była już dawno planowana, po prostu brakuje mleka,

a co do wyborów to sprawdźcie kto przechodzi z listy, nie wydaje mi się zęby to był nasz prezes

dieta posła to dla niego grosze

piotrus907    3

Ja słysze że Łowicz dobrze płaci ja odnoszę do OSM Kalisz za ilość ponad 10 tys litrów dostaję około 1,17 zł i teraz od radnego słyszałem że zdrożało 2 gr ale jeszcze kartki nie było...

atomik    145

osm łowicz dostawa 9400 l białko 3,23 i 3,18 tłuszcz 4,5 1,32 brutto za wrzesień niby podwyżka od października ale zobaczymy

RycerzNocy    0

masz nową umowę to wzięli na udział( i nie musieli pytać w nowej umowie stoi jak byk " zgadzam się nieodwołalnie na wszelkie należności już wymagane i przyszłe " może nie dosłownie zacytowałem ale o to miej więcej chodzi , przed połączeniem był udział 800 od 10 tyś litrów kwoty teraz 5500 zł od 50 tyś litrów kwoty (przeczytaj na starszej fakturze stan udziałów i deklarowany stan udziałów i na nowej fakturze np za czerwiec stan udziałów i deklarowany stan udziałów ),a o jakim zebraniu mówisz podpisałeś umowę ze spółdzielnią mleczarską Mlekowita której to zarząd oddał władzę Grupie Kapitałowej Mlekowita ( przeczytaj z kim masz umowę a kto ci cennik na mleko przysyła ) GK Mlekowita zarządza spółdzielnią i nie ma obowiązku z tobą gadać na zebraniach a Spółdzielnia oddała zarząd Grupie więc niema nic do gadania to po co ma robić zebrania . .sądząc po ilościach mleka jaki oddali do mleczarni piszący poprzednie posty wydawać by się mogło że to poważni hodowcy z treści postów bez komentarza ,kiedyś powiedział mi mój przyjaciel "wystaw od czasy do czasu łeb z obory to będziesz wiedział co się wokół dzieje " i posłuchałem go

o co chodzi z tymi udziałami?

dammat    0

Co oznacza klasyfikacja mleka <E> i gdzie jest zawartosc białka i tłuszczu na fv mam cos

Litry ogółem % tł

1p. mc .... 3.8

2p. mc .... 4.1

Thomas2135    1225

Mlekovita oddział Baranowo na październik dodatkowa premia zmienia się z 0.25 na 0.30zł.

Za wrzesień przy tłuszczu4,26%, białku3,23% i 7000 l wyszło 1,38zł brutto. To jak na razie najwyższa cena jaką otrzymaliśmy za mleko.

qazi    57

1,38+ 0,3 premii czy 1,38 już z premią?

Edytowano przez qazi

AWEJ    0

jednocześnie w Pażdzierniku nie będzie doliczone 5 groszy które pokrywało potrącenie na poczet udziałów ,więc czy na pewno w listopadzie zobaczymy to 5 groszową podwyżkę? jeśli ktoś ma jeszcze nie pełny udział

PITER234    0

Witam. Sorki że się wcinam w temat, ale mam pytanie do rolników z podlaskiego i mazur. Czy macie jakieś cielęta na sprzedaż? Nie jestem handlarzem po prostu w mojej okolice nie ma cieląt. Jeśli jest ktoś kto może sprzedać cielęta to proszę o kontakt. Pozdrawiam.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc