Skocz do zawartości

Polecane posty

AWEJ    0

redbull ciekawe masz zainteresowania "może też być odwrotnie " czyli szybkie dziewczyny, piękne samochody ???

Post nie związany z treścią tematu - %

Edytowano przez krolikNH

Wiadomość z agroFakt.pl

timasz    52

za matrzec Mlekovita lubawa 1,48 gr za l odstawa 16,5 tys l

AWEJ    0

Mlekowita oddział Baranowo za litr plus nędzne grosze premii 1,45 za litr .i ciekawostka na nowej fakturze zmiana wysokości udziału było 800 zł 1 udział za każde 10000 l kwoty teraz 5500 zł za 1 udział za każde 50000 tys litrów kwoty .Jak jest na innych oddziałach Mlekowity ?? może ktoś napisze

atomik    145

@awej podaj parametry mleka ilość oraz ile premii jest do litra na stałe czy tylko za miesiąc

leslaw00    0

Za marzec w strzeleckiej grupie wyszło mi 1,39 za litr.Parametry -3,38 białko i 4,75 tłuszcz.(17000 litrów).

PROCTOR    0

Już zaspokojona. To my za luty przy 10 000l białko 3,2%, tłuszcz 5.1% :blink: 1.38zł

EDIT:

Zapomniałem dodać że w Hochlandzie ;)

a skąd taki tłuszcz wysoki? co dajesz?

wiem od znajomego, że w Spomleku w Radzyniu ceny sa różne a 1,35 to raczej średnia stawka choć nie najgorsza. Są tacy, którzy mają i ponad 1,45 przy białku 3,3 a tłuszczu 4,3 a ilość 30 000 litrów.

danielhaker    827

Dostają kukurydzę, śrutę, sianokiszonkę, DDGS i otręby tylko nie wiem czy te ostatnie zaczęły być dawane w lutym czy marcu.

PROCTOR    0

To widzę, że standardowy skład ale tłuszcz godny pozazdroszczenia.

pozdrawiam

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

AWEJ    0

atomik mleka 10300 litrów, białko 3,3 tłuszcz 4,3 a premia jak już wcześniej pisałem 5 groszy i tylko w Marcu .danielhaker jak dajesz DDGS to krowy jedzą go bez problemów bo u mnie z początku nie chciały zapach im chyba nie pasował teraz daje śrutą kukurydzianą ,po ile jest aktualnie DDGS bo ostatnio miałem go rok temu za śrutą z kukurydzy płacę 1000 za tonę zostały mi tylko bele i brak energii nią nadrabiam .czy parametry mleka tłuszcz i białko pokrywają ci się z tymi z oceny jeśli masz pod kontrolą

danielhaker    827
jak dajesz DDGS to krowy jedzą go bez problemów

Niektóre nawet kukurydzy nie ruszają jak im się nie posypie DDGS-em. Teraz płacimy po 1100zł/t. Co do tego tłuszczu to patrząc w tej chwili na wyniki spod oceny to był jeszcze większy, bo w styczniu wynosił 5.23% :blink: Średnia zawartość % tłuszczu z ost. 12 miesięcy wynosiła 4.7% a średnie białko było wtedy 3.2% (To jest z rubryki ze średniej z ostatnich 12 miesięcy od lutego wstecz). Teraz nie wiem ile bo nie chce mi się z neta ściągać wyników.

Wyniki spod oceny różnią się od tych z mleczarni bo nie są brane tego samego dnia. I tak właśnie w mleczarni wyszło za luty te 5.1 a na wynikach z 09.02.2011 jest 4.67%.

atomik    145

masz zbyt wysoki tłuszcz w stosunku do białka to już jest powoli poziom niebezpieczny przeanalizauj dawkę żywieniową. u mnie za marzec OSM Łowicz bez zmian a więc białko 3,38 tłuszcz 4,58 odstawa 12 tys. cena 1,33 brutto za litr lipatrochę

wojtekosse    7

Opłacało sie zmienic mleczarnie :P Teraz w Mlekpolu za marzec mam 1,46 brutto za litr dla vatowca. Dostawa 13000 l, tł 4,3 bia 3,3 . Oby tak dalej!

Ursus11    19

OSM MILKAR parametry 4 tłuszcz 3,3 białko odstawa 5 tyś cena 1,20

Edytowano przez Ursus11

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc