Skocz do zawartości

Polecane posty

timasz    52

Mlekovita Lubawa 15,300 litrów 1,40 za litr

lukasz20    0

mlekpol ma 14 tys dostawców, żadna mleczarnia w Polsce nie jest w stanie przejąć wszystkich dostawców, jakby kilka mleczarni przejmowało nawet tych dostawców to one musiałyby obniżyć ceną bo by musiały zainwestować w rozwój linii produkcyjnych i zwiększenie mocy przerobowych, więc nastąpiło by zachwianie rynku mleka w Polsce, a co do samego upadku to mlekpl nie upadnie bo dobrze stoi finansowo,

a co takiego mlekpol robi z mlekiem i rolnikami?

Taka sytuacja jest właśnie w Łowiczu kupują mleczarnie więc ceny mleka mamy niższe.

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Mlekovita Lubawa 15,300 litrów 1,40 za litr

Przy tej odstawie naprawdę dobra cena.

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Wiadomość z agroFakt.pl

timasz    52

Przy tej odstawie naprawdę dobra cena.

No ja też mysle ze dobra parametry białko 3,2 a tłuszcz 4,9 wiec te 1,40 za litr może byc Kurcze lecz najgorsze jest to ze jak mialem 23 tys litrow to cena byla o wiele nizsza a nastepny wysyp wycielen bede mial dopiero na pazdziernik a tak to po 2 co jakiś czas i pewnie stale do pazdziernika bedzie po 15 tys:/

komodo    89

A czy mógłbyś wrzucić cennik mlekowity?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

ZUCH1234    72

tłuszcz 4,5 białko 3.02 10 tys l cena 1.26 mleczarnia Ostrowiec Świetokrzyski

TOMEK0603    0

mlekpol ma 14 tys dostawców, żadna mleczarnia w Polsce nie jest w stanie przejąć wszystkich dostawców, jakby kilka mleczarni przejmowało nawet tych dostawców to one musiałyby obniżyć ceną bo by musiały zainwestować w rozwój linii produkcyjnych i zwiększenie mocy przerobowych, więc nastąpiło by zachwianie rynku mleka w Polsce, a co do samego upadku to mlekpl nie upadnie bo dobrze stoi finansowo,

a co takiego mlekpol robi z mlekiem i rolnikami?

Jak byś nie wiedział co się dzieje. Przez to co u mnie wyprawiają, rolnicy z okolicy mówią że jak ja odejdę to oni tez odejdą.(a to tak blisko Grajewo jest)

qazi    58

no jakoś nie wiem co się dzieje, uświadomisz mnie?

qazi    58

eee to o to chodzi, mnie jakoś to nie dotyczy może i dobrze że u siebie czegoś takiego nie zaobserwowałem

TOMEK0603    0

Z tego co ja wiem u innych też to samo się dzieje. Kumpel zauważył że zawsze brakuje do ok.10l. Gdy kierowca podłączał wąż on wszedł do kabiny a tam zeszycik z nazwiskami i litrami ukradzionymi ;[ . No i wtedy doszło do tego że kierowca trochę oberwał i teraz litry się zgadzają :D . Ja na razie nie chcę podnosić ręki na kierowcę bo spokojny człowiek jestem :lol:

Edytowano przez TOMEK0603

Duzy1    8

A masz pewność ze ginie Ci 10 litry masz tak precyzyjnie ustawiony zbiornik masz na to homologacje że o tak znikomo ilość mleka masz pretensje rozumiem że by było co najmniej 50l

najpierw bym sprawdził ustawienie zbiornika

qazi    58

u nas zbiornik jest prawie idealnie ustawiony to odchylenia nie są większe jak 1-1.5 l czyli tyle co nic, u jednego znajomego mleko nagle zaczęło ginąć zaraz po wymianie zbiornika

ale to nie temat o tym

TOMEK0603    0

Nie bój się zbiornik jest dobrze ustawiony. Giniecie mleka nie jest u mnie aż tak dużo(proszę czytać ze zrozumieniem). Wszystko zaczęło się jak zmienił się kierowca( u poprzedniego różnica była do 0.5l więc mało realne że wina leży z mojej strony)

@Duzy1 Wytłumacz na jakiej zasadzie to działa że u kierowcy wyszło prawie 3miliony bakterii a u instruktora tylko 17tyś. Pracownik z Mlekpolu(którego dobrze znam) powiedział mi prosto w oczy że to tak jakby ktoś wlał szambo do próbki. Nawet sam instruktor mówił że jak brudno doisz czy coś innego z twojej winy to więcej jak 300tyś bakterii to nie ma szans aby było. To normalnie cuda się dzieją.

I teraz ten kierowca jeździ jak ja to mówię z ochroną aby nie oberwać.

I jak jesteś taki mądry to wytłumacz dlaczego są takie rozbieżności w badaniach?A i zapomniałem dodać teraz przez tego kierowcę jestem stratny bo 2 miesiące w pozaklasowe poszło. Żeby ktoś przeżył to samo to nie wiem jakby się zachował bo ja wiem że ja szamba nie oddaję do mleczarni.

Duzy1    8

3 miliony bakterii to nie normalne po prostu zeszłaś kierowcy za skórę

a myślisz że w innych mleczarniach to jest lepiej i tak mlekpol jest dość liberalny jeśli chodzi o jakość

z tych to się przenieśli do piątnicy to nie jeden już żałuje tam musi być codziennie dobre bo wogle nie zapłacą a różnica w cenie za styczeń wyszła 4 grosze na korzyść piątnicy

Piotrass    2

Ile dostałbymza 1l mleka w poszczegolnych mleczarniach przy 25tyś l miesiecznie , a białko 3,3 tłuszcz 4,5

jano147    0

OSM Pajęczno pierwsza połowa miesiąca 0,92zł netto, druga 1zł przy tł. 4,2 i ilości pow. 3000.

komodo    89

Ile dostałbymza 1l mleka w poszczegolnych mleczarniach przy 25tyś l miesiecznie , a białko 3,3 tłuszcz 4,5

w OSM łowicz 1,3546 brutto a jesli masz pod kontrola to dolicz sobie jeszcze 2gr

vala2000    0

Rypin podbiera dostawców mleka od OSM KOLO I OSM ŁOWICZ .Łowicz obiecał podnieść mleko pod koniec marca prezes może przejrzał na oczy że nie są jedyną mleczarnią w naszej okolicy

komodo    89

no podbiera ale narazie glownie z osm kolo bo placi jeszcze 12 gr mniej od łowicza ale jak nic sie nie zmieni to i z łowicza zaczna odchodzic od poczatku roku odeszlo 200dostawcow a kierowca mowil ze na teren łowicza wchodzi mlekowita wysokie mazowieckie i jeszcze w marcu powinna byc podwyzka bo sie prezes boi ze odejdzie wiecej A swoja droga ciekawe ile teraz placi rypin?

boluS    0

3 miliony bakterii to nie normalne po prostu zeszłaś kierowcy za skórę

a myślisz że w innych mleczarniach to jest lepiej i tak mlekpol jest dość liberalny jeśli chodzi o jakość

z tych to się przenieśli do piątnicy to nie jeden już żałuje tam musi być codziennie dobre bo wogle nie zapłacą a różnica w cenie za styczeń wyszła 4 grosze na korzyść piątnicy

nie jest tak jak piszesz jest tak samo jak w mlekpolu a nawet i lepiej chociaz jakis porządek jest a badania są 2 razy w mieśiącu czasem 3

Duzy1    8

Ale samochód jest badany codziennie a w mlekpolu 2 razy w miesiącu

Z tym się zgodzę że jest lepiej że jest porządek

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr