Skocz do zawartości

Polecane posty

Adrianos    30

Super extra to do 400 tysięcy ;)

a więc z tymi mega wymogami to troche bajka;D jaka cena netto za litr??

SIEWCA    24

może pochwali się ktoś z piątnicy czy mlekpolu ile macie teraz za litr, chodzi mi o cenę netto już na rękę to potrąceniu udziału członkowskiego, przy ok 30tyś litrów miesięcznie(nie wiem jakie są u Was progi)

P.S.a i jeszcze jedno do farmerów z piątnicy czy u Was super extra jest do 200tyś somatycznych?? czy normalnie do 400?? bo różne wersje się o uszy obijają.

W MLEKPOLU za 3,5% białka i 4,5% tł. do 30 tys. l netto 1,43 zł za litr

Adrianos    30

to już na rękę?? po potrąceniu udziałów członkowskich?? jaka dopłata po przekroczeniu progu 30tyś miesięcznie??

Wiadomość z agroFakt.pl

damian1992    72

a więc z tymi mega wymogami to troche bajka;D jaka cena netto za litr??

Na rękę to 1.45 za litr, przy odstawie 18 000l ;)

grodecki    0

A co my mamy robić chodowcy żywca wieprzowego jak za kg płacą nam 2,50.Przy tak wysokejcenie zbóż.Teraz zaczyna trochę drgać.

Ja tam nie wiem co macie robić ale ostatnio jeden się pytał na forum jak ma wyglądać nowa chlewnia którą chce zbudować.

TheCinek    3

A co my mamy robić chodowcy żywca wieprzowego jak za kg płacą nam 2,50.Przy tak wysokejcenie zbóż.Teraz zaczyna trochę drgać.

Weź nie przesadzaj . Nie ma takiej ceny, aktualna cena to powyżej 3,50 zł żywej wagi, a jeśli będziesz miał dużą sprzedaż to możesz wyciągnąć ok 500 Zł za sztukę ale to już poubojowo.

Adrianos    30

no co do piątnicy że jest 1,45 się zgodzę... ale w mlekpolu to raczej 1,33 a nie 1,43 mam cennik przed sobą i nijak mi taka cena wyjść nie chce;D możesz kolego @siewca fakturę przeskanować i wrzucić??

timasz    52

Wez juz nie przesadzaj nie było takiej ceny na żywiec jak 2,5 zł chyba ze sprzedajesz takie kabany ktore maja rok i szczecine jak na mamucie, i nie mow ze na mleku jest tak dobrze bo bardzo wielu hodowcow bydla mlecznego przez 2 lata sprzedawało poniżej kosztów lub z nedznym zyskiem

Mlekowita Lubawa podwyżka o jakies 6 grosiczkow

SIEWCA    24

no co do piątnicy że jest 1,45 się zgodzę... ale w mlekpolu to raczej 1,33 a nie 1,43 mam cennik przed sobą i nijak mi taka cena wyjść nie chce;D możesz kolego @siewca fakturę przeskanować i wrzucić??

Około 8-10 wystawiam fakturę ale właśnie przeliczyłem parametry i jest jak byk 1,5008 brutto.

Cztery grosze na udziały nie traktuję jako potrąceń bo one jednak mimo zawirowań są na moim koncie w MLEKPOLU. Może kiedyś je odzyskam? Więc po potrąceniu owych groszaków i tak jest to 1,4608 brutto.

W Piatnicy też nie wszyscy mają "słuszne " ceny.......

'

qazi    57

no u nas w mlekpolu za styczeń przy dostawie pow 6500 l cena po potraceniu udziału wyszła 1,35brutto bez potracenia udziałów to jest 1,388 brutto dla vatowca czyli na 5% VAT, więc jakby była większa ilość( te 30000l) i stado pod ocena to wyszło by w granicach 1,50 pewnie

gazela77    9

Ja za luty w OSM w Czarnkowie(wlkp) otrzymałem śr.cene 1,21 za litr. Tłuszcz 4,5 białko 3,4 odstawione 11000litrów.

Edytowano przez gazela77

slaw17    22

Za luty ZM w Zalesiu (kuj-pom)grupa Lacpol 1,2563 zł brutto za 8750 l 3,25 białka 3,9 tłuszczu. Ma marzec zapowiedziana podwyżka 3-5 gr.

TOMEK0603    0

u nas wyszło za styczeń po 1,1687zł/litr pozaklasowe 3,5tłuszczu a 3,00białka 4700litra mleka w mlekpolu

damian40000    85

Za luty 2011, Firma BO-RO Wilary, ponad 6 tys litrów białko 3,2 tłuszcz 4,0. 1,15gr+vat.(w tym 5 gr premii) zamiast podnieść cennik to rzucają co 3 miesiące takie premie po 5 gr.

DanielFarmer    105

cena w piątnicy jakby nie liczyć zawsze będzie wyższa niż w mlekpolu,do tego dochodza duże premie 2-3 razy na rok gdzie u nas tylko raz w grudniu dlatego jeśli rolnicy którzy przeszli w tym roku wygraja sprawę z mlekpolem(pierwszą rozprawę podobno wygrali) to ja od następnego roku przechodzę do piątnicy bo ma we wrześniu przyjmować nowych ;)

TOMEK0603    0

Ja myślę że mlekpol może upaść jak tak dalej będą robić z mlekiem i rolnikami.A Piątnica wykorzysta to ściągnie do siebie rolników z mlekpolu.Abym nie mylił się,a co wy na to powiecie.

qazi    57

mlekpol ma 14 tys dostawców, żadna mleczarnia w Polsce nie jest w stanie przejąć wszystkich dostawców, jakby kilka mleczarni przejmowało nawet tych dostawców to one musiałyby obniżyć ceną bo by musiały zainwestować w rozwój linii produkcyjnych i zwiększenie mocy przerobowych, więc nastąpiło by zachwianie rynku mleka w Polsce, a co do samego upadku to mlekpl nie upadnie bo dobrze stoi finansowo,

a co takiego mlekpol robi z mlekiem i rolnikami?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.