Skocz do zawartości

Polecane posty

EmilPlayP    0

Mlekovita oddział w Działdowie, 6800 L , białko 3.3 , tłuszcz 4,2 cena 1.26 zł, i od 15 nowy cennik obowiązuję w którym jest podwyżka nie duża. Oby tak dalej bo dopiero krowy się zaczynają cielić, a słyszałem że cena napewno nie pojdzie w dol bo jak zwykle mleka brak...

timasz    52

W Mlekovicie podwyzka? jesli mozna wiedziec to ile wiecej dają?

Wiadomość z agroFakt.pl

EmilPlayP    0

Wiesz dostałem cennik od kierowcy to tak : w jednym dodali w drugim ucieli i pewnie wyjdzie tak samo albo ze 2 grosze wiecej ale to max jak narazie pewnie, przy wiekszej ilosci cena bedzie lepsza

komodo    89

OSM ŁOWICZ 14700L-1.22zl kompletne dno cenowe ;[

białko 3.24

tłuszcz 4.19

Ursus11    19

OSM ŁOWICZ 14700L-1.22zl kompletne dno cenowe ;[

białko 3.24

tłuszcz 4.19

To jest dobra cena u mnie teraz wyszło 1.07zł w klasie extra przy oddaniu 6 tyś litrów

Edytowano przez Ursus11

szatek    3

Z naszych obliczeń (na oko:)) Mlekovita Działdowo zwiększyła o 5-6gr, ale dokładnie się nie zagłębiałem.

Andrzej24871    12

OSM Miechów 9600litrów po 1,07 zł <_< Ostatnio było zebranie , byli przedstawiciele mlekovity chyba przejdziemy do nich , kurde przeszło 20 gr różnicy jak dla mnie to prawie 2 tyś więcej kasy

SIEWCA    24

TOMEK0603 źle odczytałeś sms-a, bo owe rzymskie dwa odnosi się do punktu drugiego cennika t.j. dopłaty ilościowe.

Lukasz007    2

A orientuje się ktoś czy OSM Łowicz zamierza wprowadzić jakieś korekty w cennikach? Bo ja to już zaczynam się rozglądać za inną mleczarnią. No chyba że by wprowadzili jakąś podwyżkę o min. 10 gr. A na razie do widzę że Łowicz ma w d...e swoich starych dostawców, bo ma dużo mleka z mleczarni które przejął.

grucha18    2

Skąd kolego @Lukasz007 jesteś i do jakiej mleczarni byś się przeniósł? Bo u nas w okolicy to własnie Łowicz ma najlepsza cenę :(

Lukasz007    2

Dawne OSM Radom nieźle płaci. Teraz to chyba Grajewo, ale nie jestem pewien. Trzeba by było jeszcze podzwonić. Nawet Grodzisk Mazowiecki lepiej płaci ok. 1,30zł i mleko zawsze w ekstra przechodzi. Jeszcze jest Bakoma i Dawne OSM Błonie a teraz Sudowia. Ale najlepiej to chciałbym do Radomia. A i bym zapomniał jestem z okolicy Teresina ( między Błoniem a Sochaczewem). To jest jakieś 40 km na zachód od Warszawy.

Edytowano przez Lukasz007

sipmafan    47

Polmlek za 10970 litry mleka o parametrach: 3,36%białka i 4,10tłuszcz zapłacił 1,19zł :rolleyes:

marcin103122    19

Dawne OSM Radom nieźle płaci. Teraz to chyba Grajewo, ale nie jestem pewien. Trzeba by było jeszcze podzwonić. Nawet Grodzisk Mazowiecki lepiej płaci ok. 1,30zł i mleko zawsze w ekstra przechodzi. Jeszcze jest Bakoma i Dawne OSM Błonie a teraz Sudowia. Ale najlepiej to chciałbym do Radomia. A i bym zapomniał jestem z okolicy Teresina ( między Błoniem a Sochaczewem). To jest jakieś 40 km na zachód od Warszawy.

Ja oddaje do OSM Lipsko cena 1.05 zł całkiem dobra w porównaniu z wcześniejszymi miesiącami ilość ponad 2 tyś oczywiście kl.extra.

AWEJ    0

marcin 103122 czy to jedyny Twój dochód za to mleko bo nie wiem jak bym za tyle przeżył

zetorek123    9

Odpowiem za kolegę "Gó*no Cię to obchodzi !"

Duże mrozy Ci szkodzą? Daruj sobie takie uwagi.

A mod niech się zastanowi komu daje ostrzeżenie i za co. Nie ja się interesuje tym czy komuś starczy na przeżycie. Post był ewidentnym wyśmiewaniem ilości sprzedawanego mleka !

Edytowano przez zetorek123

Duzy1    8

Mlekpol Grajewo

4.5% tłuszczu i 3.5% białka 40000 litry cena 1.46 zł netto

za luty + 3 grosze

marcin103122    19

marcin 103122 czy to jedyny Twój dochód za to mleko bo nie wiem jak bym za tyle przeżył

Za mleko to nie jest jedyny dochód

Edytowano przez marcin103122

AWEJ    0

Nie miałem zamiaru cię obrażać sam startowałem z pięciu krów ale rodzice chociaż emeryci pomagali a ja pracowałem tak że nie brałem pieniędzy z gospodarstwa chociaż w nim pracowałem ,zaczynałem z kwotą 35 tyś dziś mam 105 tyś i nadal myślę że to za mało bo chociaż więcej sprzedaje i więcej pracuje mam coraz miej czasu dla siebie a nie stać mnie na zatrudnienie kogoś w gospodarstwie .i choć staram się jak mogę prowadzić ciekawe życie mieć hobby to coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że być rolnikiem to życie .niektórym mróz szkodzi,ja nie liczę nikomu pieniędzy w kieszeni

bartusx5    17

OSM Ostrów Wielkopolski 1 litr -1,10zł oddaje miesięcznie ok 7,5 tyś litrów ;) znajomy w tej samej mleczarni dostaje 1,3 zł ;[

danielhaker    823

Tak samo jest u mnie za płotem. Sąsiad oddaje za te 75-80gr i ma 6 krówek a inny (z drugiej wsi) jest w grupie producenckiej, ok. 25 szt. i do tej samej mleczarni oddaje i ma 1,45-1,5zł. Mówił ile ale już zapomniałem...

Iwet    0

Za mleko to nie jest jedyny dochód

Marcin103122 OSM Lipsko nazywa się,MLEKO LIPSKO, spółka obecnie należy do grupy POLMLEK,ja za 5200l po 1,13zł.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc