Skocz do zawartości

Polecane posty

qazi    57

No właśnie ktoś tu pisał że Piątnica ma większe wymogi, to jakie te wymogi ma Piątnica?

vala2000    0

Z czego tu się cieszyć 15 lat temu kiedy obejmowałam gospodarstwo po rodzicach mleko kosztowało 1,20 koło osm paliwo już nie pamiętam ale nie takie ceny jak teraz za paliwo a mleko ta sama cena

Wiadomość z agroFakt.pl

adikpl1    179

Duży litraż mleka powiadacie? :lol: Wystarczyło nawet trochę mniej niż 1000 na odbiór ale trzeba było znaleźć się na trasie niestety :(

Ci co chcieli się przenieść a zostali w Mlekpolu to albo nie byli na trasie, albo już bardzo mały litraż ,albo wystraszyli się sankcji.

marcin103122    19

OSM Lipsko co poradzić :mellow: ilość 2600l cena o,96 groszy :( Parametrów nie pamiętam :blink: co wy na to ceny które tu podajecie są o wiele wyższe ale to pewnie za ilość ale to 1 zł powinni dać ;)

Ursus11    19

To gdzie Ty to mleko oddajesz? OSM Garwolin za grudzień wyszło 1,46zł z premia 20gr, przy dostawie tylko 6 tyś niestety :( biało 3,18 tłuszcz 4,6

OSM Milkar cena to kilka groszy powyżej 1 zł

Mlekpol na pewno jakieś tam straty poniesie, ale wciąż maja duza ilość dostawców pomyśleć ze w mojej mleczarni jest 270 dostawców a tam 14 tys;)

AWEJ    0

Mlekpol Grajewo cena za grudzień 1,51zł netto łącznie z "premią" 20 gr,

napisz proszę dlaczego tylu dostawców chciało odejść z Mlekpolu bo w gazetach są tylko pobieżne informacje cena wydaje się być dobra to więc czemu ? poprzedni mój post zignorowano a ciekawi mnie ta sprawa ponieważ do podobnej sytuacji może dojść w Baranowie część dostawców mimo czarów i obiecanek ze strony zarządu nie podpisała umów z Mlekowitą z góry dzięki

Gramgro    2

Duży litraż mleka powiadacie? :lol: Wystarczyło nawet trochę mniej niż 1000 na odbiór ale trzeba było znaleźć się na trasie niestety :(

Ci co chcieli się przenieść a zostali w Mlekpolu to albo nie byli na trasie, albo już bardzo mały litraż ,albo wystraszyli się sankcji.

Jakbyś nie wiedzial to sankcje dopiero pare dni po przejściu ustalili, tak więc nie mogli się ich przestraszyć. Wystraczyło mieć znajomości. Obawy były ale nie aż takie. Niektórzy nie chcieli poprostu przejść, było im dobrze.

Z mlekpolu chcieli odejśc ponieważ w piatnicy jest wyższa cena mleka wystarczy porównac dopłaty na święta w mlekpolu 20gr a w piątnicy 40gr to juz coś.

qazi    57

napisz proszę dlaczego tylu dostawców chciało odejść z Mlekpolu bo w gazetach są tylko pobieżne informacje cena wydaje się być dobra to więc czemu ? poprzedni mój post zignorowano a ciekawi mnie ta sprawa ponieważ do podobnej sytuacji może dojść w Baranowie część dostawców mimo czarów i obiecanek ze strony zarządu nie podpisała umów z Mlekowitą z góry dzięki

dlaczego chcieli odejść to Ty się mnie nie pytaj bo ja nie wiem, każdy pewnie miał jakieś powody, może np jak ktoś już wcześniej wspomniał wyższa cena jaka oferuje Piątnica swoim dostawcom

adikpl1    179

Jakbyś nie wiedzial to sankcje dopiero pare dni po przejściu ustalili, tak więc nie mogli się ich przestraszyć. Wystraczyło mieć znajomości. Obawy były ale nie aż takie. Niektórzy nie chcieli poprostu przejść, było im dobrze.

Wiem bardzo dobrze, mylisz się, sankcje ustalili nie po przejściu ale po złożeniu wypowiedzeń przez dostawców. Więc wielu się wystraszyło, odwołało od decyzji i pozostało.

Niektórzy nie chcieli poprostu przejść, było im dobrze.

Rozmawiamy o tych co chcieli się przenieść a było ich nawet pewnie powyżej stu.

Ci dostawcy chcieli też odejść z powodu złego traktowania przez Grajewo.

Edytowano przez adikpl1

atomik    145

osm Łowicz

cennik od grudnia obowiazujaący

Cennik mleka w OSM Łowicz obowiązujący od 1 sierpnia dla członków mleczarni (dla nie członków ceny są niższe o kilka groszy)

za jednostkę białka 0,17 zł

za jednostkę tłuszczu 0,05 zł

Dopłaty do litra za wielkość dostawy

do 3 tys. litrów - 0,12 zł

od 3 do 5 tys. litró - 0,13 zł

od 5 do 7 tys. litrów - 0,14 zł

od 7 do 10 tys. litrów - 0,15 zł

od 10 do 20 tys. litrów - 0,18 zł

od 20 do 30 tys. litrów - 0,23 zł

powyżej 30 tys. litrów miesięcznie - 0,26 zł

Dopłaty do litra mleka za:

schłodzenie we własnym gospodarstwie powyżej 40 litrów dziennie w miesiącu XI-IV - 0,06 zł

schłodzenie we własnym gospodarstwie powyżej 60 litrów dziennie w miesiącu V-X - 0,06 zł

za kontrolę użytkowości 0,02 zł

dopłata miesięczna 0,15 zł

Potracenie za fałszowanie mleka wodą lub substancjami stymulującymi lub hamujacymi - 0,50 zł do litra

Co ceny mlek dolicza się VAT

qazi    57

u mnie też wychodzi 20 gr mniej jak w mlekpolu a licząc z premia za grudzień to 40gr netto mniej

atomik    145

problem w tym że Łowicz od października nie podniósł ceny a inne mleczranie podnisoły, może za styczeń się zmieni

gryzok    0

Ja mleko sprzedaje prywatnie na targu , mam stałych odbiorców , cena to 2 zł za litr.Do mleczarni nie warto bo ceny smiesznie niskie.

Lechu    11

Lechu dlaczego zwiałeś z lipska ja oddaje do lipska rewelacji nie ma gdzie teraz oddajesz i jaka cena czekam na opd pozdro.

Zwiałem bo rąbali na cenie a do tego zawsze brakowało litrów . Wiele lat temu u teścia w pełnej bańce 20 było 18 litrów. Teraz oddaje do Opola Lubelskiego i cena wychodzi mi po 1,17 przy VAT 3% ,zawsze jest w extra i zawsze kierowca ilość litrów na liczniku konsultuje z listwą.

vala2000    0

Łowicz to jak podniesie ceny to od razu gdzieś giną jednostki tłuszczu lub białka i to sam dostają krowy i cena ta sama

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc