Skocz do zawartości

Polecane posty

timasz    52

Dużo wam płacą u mnie 0.85 gry przy nie całych 2 tyś. B)

Wiesz kolego ja nie mowie ze mało, ale dużo też to nie jest po prostu ja jak na ilość, którą odstawiam mam adekwatne wynagrodzenie. Jeśli cena utrzymywałaby się na takim poziomie czyli w moim wypadku 1,3 zl za litr to gwarantowałoby jakąś stabilność ekonomiczna produkcji

Co do twojej ceny czyli 85 gr za l to za wiele nie płacą, ale i ilość jest dosyć mała. Nie wiem czy taka suma pokrywa choć koszty produkcji

nickfrey    0

Różną strategię mają mleczarnie. Piotruniu25 a ile Twoja mleczarnia płaci za większe dostawy. W mojej nie ma takiej dysproporcji i np. za 16 tys. litrów płaci około 1,30 zł a za 2 tys. byłoby pewnie około 1,10 zł.

Wiadomość z agroFakt.pl

Lechu    11

Dlaczego u was są ceny ok 1,20 zł za litr a u mnie 94 grosze ilość ponad 3 tys. a tłuszcz 4,1 czy to zależy od ilości i ile jest więcej za np 5 lub 10 tyś? B)

Dobrze, że swego czasu zwiałem z lipska

qazi    57

Też tyle chcę, w mlekpolu przy 6000 1.35zł

A tak na marginesie co z taka kasą robicie?

pepito    7

Za listopad SM SPOMLEK przy białku 3,30%, tłuszcz 4,35% nieco ponad 12 tyś. litrów 1,30 zł brutto dla vatowca. Może być. :rolleyes:

bobik85    0

Dają krowom jako sałatę :rolleyes:

CaseJX90    0

Akurat w tym miesiącu będą 2 jałówki wysokocielne.

moscich    4

Witam to dużo wam płacą mnie osm Kościan za białko o parametrach3.60 i tłuszczu ok 4 przy ilości 5tyś litrów w październiku była to cena 98gr(brutto) ale w listopadzie podnieśli to zobaczymy po ile będzie bo jeszcze nie dostałem faktury

marcin103122    19

OSM LIPSKO 96 groszy 3000 litrów tłuszcz 4,1% no cóż co my poradzimy może kiedyś przyjdą lepsze czasy ale nie am co narzekać ;[

Stachux    6

Kurcze to cienko płacą OSM Gostyń płaci mi za 1l 1.16zł przy parametrach tłuszcz 3.9%-4% a białko 3.4%-3.5%(trochę liche parametry) przy ilości 15-16tys.l miesięcznie

PROCTOR    0

Wiesz kolego ja nie mowie ze mało, ale dużo też to nie jest po prostu ja jak na ilość, którą odstawiam mam adekwatne wynagrodzenie. Jeśli cena utrzymywałaby się na takim poziomie czyli w moim wypadku 1,3 zl za litr to gwarantowałoby jakąś stabilność ekonomiczna produkcji

Co do twojej ceny czyli 85 gr za l to za wiele nie płacą, ale i ilość jest dosyć mała. Nie wiem czy taka suma pokrywa choć koszty produkcji

SKORO TAK MAŁO PŁACĄ, i macie tylko 2 tys l / to może lepiej zebrać z jednego terenu kilku lub kilkunastu rolników i ponegocjować z mleczarnią żeby Was potraktowali jako jednego odbiorcę.. wiem , że SPOMLEK ostatnio takie numery produkuje rolnikom. wtedy ci "mali" mają w sumie więcej dopłaty z litry bo na jednym terenie mogą zebrać całą beczkę bez robienia sobie kilometrów, a i jak parametry mają niektórzy gorsze, to się wyrównuje z lepszymi i średnia wychodzi dobra.

to chyba dobry pomysł. U mnie ostatnio byli i sąsiedzi też się zastanawiają.

mówili, że w udziały nie trzeba się wpakowywać i tylko dobrą umową kupna-sprzedaży się sprawę załatwi. Tylko ważne, żeby cenę można było negocjować co miesiąc. Bo jak skoczy do góry na rynku to będziemy stratni...

Piterr    0

U mnie OSM Rawicz płaci 1,11zł brutto za ilość powyżej 6000l i parametry 3,2 białko i 3,7 tłuszcz (ale z tymi parametrami to se w kulki lecą ale co zrobić)

darek2501    0

A nie wiesz ile płaci obecnie za mleko osm Lapy?

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

mgilek1    0

Mam fakturę Przed sobą i tak:(MSM Mońki) 1,42 zł Parametry: białko 3,4 tłuszcz 3,8 Powyżej 4000 tys kg

Bez dodatków:), razem z dodatkami( umowa, premia, itp.) wyszło 1,71 za listopad:)

Miki7211    5

U mnie OSM Rawicz płaci 1,11zł brutto za ilość powyżej 6000l i parametry 3,2 białko i 3,7 tłuszcz (ale z tymi parametrami to se w kulki lecą ale co zrobić)

Ja też oddaje do OSM Rawicz i tak jak mówisz z parametrami z kulki lecą z mleczarni inne wyniki z polskiej federacji bydła inne ( o wiele lepsze) ale ja się tak łatwo nie daje i już nie raz u nich byłem ;) W tym miesiącu mi wyszło 1.15 zł/l przy 9 tys l a parametrów nie pamiętam :)

koks    23

Czy ktoś orientuje się ile płacą w osm maluta (nowy dwór gdański)?

Piterr    0

O widzę iż kolega Miki7211 ma takie same odczucia jak ja. Ale to się już niedługo zmieni bo z tego co wiem to coraz to więcej dostawców odchodzi do innych mleczarni typu zott lub Łowicz (z mojej okolicy w ostatnim miesiącu 4 uciekło bo jak powiedział kumpel na 1 miesiącu jest o 4 tys zł do przodu po zmianie na zotta.)I mnie też ciągnie w tą stronę ale trzeba by chyba ilość mleka zwiększyć bo 6 tys miesięcznie to nie wiem czy którąś z tych dwóch mleczarni zainteresuje.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc