Skocz do zawartości

Polecane posty

Pawel20    49

Tylko 10 gr za mleko nie w klasie ekstra. W OSM Garwolin ostatnio zmienili i z 20 30 gr maja zabierać z litra...

atomik    145

Cennik mleka w OSM Łowicz obowiązujący od 1 sierpnia dla członków mleczarni (dla nie członków ceny są niższe o kilka groszy)

za jednostkę białka 0,17 zł

za jednostkę tłuszczu 0,05 zł

Dopłaty do litra za wielkość dostawy

do 3 tys. litrów - 0,12 zł

od 3 do 5 tys. litró - 0,13 zł

od 5 do 7 tys. litrów - 0,14 zł

od 7 do 10 tys. litrów - 0,15 zł

od 10 do 20 tys. litrów - 0,18 zł

od 20 do 30 tys. litrów - 0,23 zł

powyżej 30 tys. litrów miesięcznie - 0,26 zł

Dopłaty do litra mleka za:

schłodzenie we własnym gospodarstwie powyżej 40 litrów dziennie w miesiącu XI-IV - 0,06 zł

schłodzenie we własnym gospodarstwie powyżej 60 litrów dziennie w miesiącu V-X - 0,06 zł

za kontrolę użytkowości 0,02 zł

dopłata miesięczna 0,15 zł

Potracenie za fałszowanie mleka wodą lub substancjami stymulującymi lub hamujacymi - 0,50 zł do litra

Co ceny mlek adolicza się 6% VAT lub 3% jeśli ktoś jest na opodatkowaniu na zasadach ogólnych

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Wiadomość z agroFakt.pl

qazi    58

Jak temu zapobiec?? Po co spotkanie odpowiedź jest prosta - podnieść ceny

pawelol111    720

Piątnica ma najbardziej konkurencyjne ceny. Za swoje mleczko dostałbym po 1,2 zł. Najwięksi dostawcy mają po 1,7zł i można roboty udojowe kupować:blink:

adikpl1    179

Tak Farmer dotyczy właśnie tego

No widzisz @qazi, ostatnia podwyżka mleka miała na celu właśnie przeciwdziałać przejściom do Piątnicy, także w następnym miesiącu cena w dół :blink:. Mlekpol ma w najbliższym czasie przejąć zakład w Przasnyszu, oczywiście z długami, a za te długi jak zawsze zapłacą ci sami :D.

Farmer wiesz coś więcej o tym spotkaniu?

timasz    52

Mlekovita Lubawa odstawa 19 tys litrów 1,28 zł za litr czyli tak sobie

KARGO    85

OSM Radomsko 28 tyś litrów białko 3,4 tłuszcz 4,8 1,23zł

Bardzo dobre parametry mleka ,można wiedzięć czym karmisz krowy i w jakim systemie

keyzer    24

Widzieliście nowy cennik mlekpolu i stawki dla udziałowców którzy od nowego roku przechodzą do innej mleczarni bo ładny cyrk z tego wyszedł ;)

keyzer    24

Otóż teraz dopłata do klasy extra jest chyba 15 gr a dopłata dla udziałowca wynosi 35 gr a jeszcze miesiąc temu było odwrotnie

Rogeryk    0

Z tego co znajomy z mleczarni mówił to u nas w tym miesiącu około 15 gr drożej będzie czyli 1,50 po potrąceniu udziału. Zobaczymy po wypłacie :)

SIEWCA    24

@Rogeryk to nie 15 gr tylko 5. Policz na spokojnie...aby było 1,50 zł to musiałbyś sprzedać ponad 30 tys. l o procencie tł.4,5 i białku 3,6.

kto sieje ten zbiera....

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr