Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Obecnie mam 12 krów, bo 2 sprzedałem, roboty przy tym w brud, a kasy za mleko mało. Nie ma to jak 10 lat temu jeszcze dziadek żył to mieliśmy 20 krów, a kasy to wtedy było bardzo dużo ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Sprzedaj te 12 i nie będziesz miał roboty a kasy w brud przez jakiś czas.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Mlekovita oddział Lubawa za styczeń ilość 14 tys litrów białko 3,47 tłuszcz 4,9 za litr wyszło 1,27 czyli dobrze oby to nie był ostatni miesiąc takich cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Dostałem faktorkę i:

 

tłuszcz 4,52 białko 4,07

 

cena to 90 gr


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

^^ sprzedać krowy 12 krów dużo roboty nie powiedział bym jak miałem 16 lat a stary poszedł do paki i z mamą mieliśmy 47 dojnych i 8 jałówek i 2 byki to było roboty dużo, teraz zostało 35 i 3jałówki ale teraz to prawie nic do roboty nie ma czemu tylko tyle zostało bo podział majątku :P ale trzeba lecieć do przodu. A ceny mleka i tak spadną w kwietniu bo krowy się pocielą i będzie mleka tyle że szok i nie to że wyrocznia ze mnie ale popatrzcie w innych tematach jak się wypowiadałem i procek za to mi poleciał bo mówiłem że zboża nikt nie kupi i będzie za grosze to procek wolność słowa may a tak mówiłem bo tacy rolnicy mleczni np jak my śruty mniej kupują mleko taniej to i zboże nie pójdzie bo z niego jest śruta. Dajcie mi tego kto mi dał procek niech teraz się mądrzy mleko w marcu i kwietniu zaleje europę po raz 2 i cena w duł aż się boję


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    20

Sudowia Suwałki 1;01 bi 3,02 tł4,7 przy ilości 8500 litrów, marna cena.


Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

 

... walczą dzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem faktorkę i:

 

tłuszcz 4,52 białko 4,07

 

cena to 90 gr

Jekie Ty masz kolego krowy chyba Jersey że takie białko wyciągasz... przy takim białku powinieneś dostać chyba ze 1,5;) ZMIEŃ MLECZARNIE


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Zwykłe krowy wystarczą. U mnie w wiosce jeden pijak miał kiedyś 3 krowy i w lato miał zawsze 4-4,5 białko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Sudowia Suwałki 1;01 bi 3,02 tł4,7 przy ilości 8500 litrów, marna cena.

Słyszałem że o Sudowii mówią "ŚP". Jesteś z gminy F.....w?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jekie Ty masz kolego krowy chyba Jersey że takie białko wyciągasz... przy takim białku powinieneś dostać chyba ze 1,5;) ZMIEŃ MLECZARNIE

 

U mnie krowy są bardziej mięsne niż mleczne. Mleka nie ma za dużo ale parametry są lepsze. Gdyby przeszło mi w super extra cena była by wiesza. No i gdybym miał własny zbiornik to też.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Słyszałem że o Sudowii mówią "ŚP". Jesteś z gminy F.....w?

 

Tak i o mojej mleczarni (OSM Łapy) będzie można niedługo powiedzieć, rolnicy odchodzą do innych za styczeń cenę obniżyli o 8-10gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

Witam podłączam się do tematu... oddaje mleko do sm Gostyń białko 3.05 tłuszcz 4.6 przy ilości 9000l miesięcznie...


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A gdzie tak płacą? Mi wystarczy to że zapewniają że na razie nie będzie obniżek to już dobra wiadomość he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtekosse    7

OSM Łapy 0,97 zl (tragedia) :P B 3,28 T 3,80 ml 13500 l. Trzeba bedzie pomyslec o innej mleczarni :)

 

Chciałbym się dowiedzieć od dostawców Mlekpolu Grajewo ile bym dostał za litr mleka w ich mleczarni przy miesięcznych dostawach na poziomie 13 tys. litrów i parametry białko 3,5 i tłuszcz 3,9. Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

wojtas a ile miałeś litrów??

I tak z ciekawości czy w mlekowicie przyjeżdża po mleko sam kierowca czy razem z tzw"laborantką" jeździ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Litrów poniżej 10 000. Mleko zabiera sam kierowca. Cena taka bo dosyć dobre parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

Pytałem się dlatego bo oddaje do "mleksu" w Wyszkowie a oni wywożą do mlekowity i u nas zawsze jeżdżą we dwoje (nie wiem po co) Ja za taką samą ilość co Ty <10 tys.l dostałem po 1.07 tak, więc różnica znacząca, a i tu płacą za sam tłuszcz ale i tak nikt nie ma większego jak 4,0%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj