Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

milanreal1    290

Jednak do grudnia w ROTR Rypin dali jakąś premie bo wyszło 89gr/l. Ile było już nie pamiętam(mało w każdym razie) białko 3,3 i tłuszcz 4,2.

Wiadomość z agroFakt.pl

kurpiak    0

Tłuszcz 3,6 Białko 3,32 kl. extra 84gr.Grudzień 2009r. SM Ostrołęka . Czy ktoś miał mniej ?

Bamboocha    7

A ile miałeś litrów ? Z tego co pamiętam mi za grudzień przy tłuszczu 4,5 i białko 3,3 w przedziale 5001-7500 litrów wyszło chyba 1.02zł a za styczeń 10 gr w górę :lol:

kurpiak    0

Do Bamboocha: 1800l bo większość krów nie wycielonych. Mimo podwyżki to cena i tak śmieszna. Przenoszę się do Mlekovity w Baranowie. Płacą trochę lepiej.

Trafik    0

Hochland Polska odział w Węgrowie

cena 1,20zł białko:3,36 tłuszcz:5,2 :blink:

Ferdek07    62

Taki tłuszcz przy takim białku, to coś masz nie tak z bilansem energii do białka w paszy :blink:

A tak wogóle to coś się chyba zaczynać można martwić kiedy zaczną się obniżki na światowych giełdach ciągle wszystko tanieje!!!

Trafik    0

@Ferdek07

białko muszę podgonić ;]

A co do obniżek to wg. mnie nie ma co się martwic. Mój brat cioteczny robi w reklamie( projektory, telebimy itp.) i mówi że u nich już po kryzysie więc powoli zaczyna się kręcić :blink:

timasz    52

No może i w reklamie zaczyna się kręcić ale już w grudniu ceny przetworów mlecznych zaczęły spadać o około 10 % oczywiście nie chce siać tu czarnowidztwa ale taka jest prawda a jak wiadomo to giełda dyktuje ceny(a raczej przemiany na niej zachodzące)

Co do ceny to Mlekovita oddział Lubawa ma mieć za styczeń taka sama cenę jak w grudniu czyli jakieś 1,20 za litr ale jak mówili ile będzie za luty tego już nikt nie zagwarantuje może być mniej

b0gdan    85

W Australii straszna susza, w Ameryce straszna zima może nie będzie tak źle z cenami mleka :blink:

jaro    163

A w Polsce pośrednicy postanowią zarobić sobie na wakacje w Australii a właściciele hipermarketów na wybudowanie następnego sklepu w USA-może być różnie z cenami mleka biggrin.gif

timasz    52

Coś mi się zdaje ze z cenami mleka będzie tak samo jak u Wesołego Romka (oczywiście z filmu Mis ale chyba wszyscy kojaza)i jego prądem woda i gazem w jego domku a ktoś z tłumu skwitowal to trafnie nie boj nie boj i tak ci wyłączą hehe Tu w mleku tez mamy to samo niby ceny troszkę wzrosły co prawda praktycznie tylko przez premie wypłacane na koniec roku i myślę ze obniżki są nieuniknione (chyba każdy sobie zdaje sprawę ze ktoś na tym świecie musi -a najczęściej chce [z fanatycznym uwielbieniem ]zapier...ac a ktoś musi zarabiać [to nie rolnicy :blink:]

Thomas2135    1210

Mlekowita oddział Baranowo, za I połowę tł.3,7 i białko 2,9 1.05zł i za II połowę tł.4,0 i białko 3,13 1,10zł. Parametry mleka słabe ale cena jak na razie nieznacznie spadła, bo wcześniej było 1,15. Litrów nie piszę bo aż wstyd, tak mało.

rob334    3

Proszkownia mleka w Piotrkowie Kujawskim 6,8tyś.l białko 3,15 tł.4,6 1,00zł brutto

juzio    0

Mlekovita Baranowo 1,30zł tl4.50 białko 3,52 ponad 15 tys premia został na styczeń i luty cena z premią

Rogeryk    0

Mlekpol ponoć za styczeń zabrał premię 20 groszy... Ale 1,30 jeszcze wyjdzie ;[

kat    7

Bo to była premia świąteczna na grudzień. Także na styczeń musieli ją zabrać ;[

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na styczeń powinna być premia noworoczna!

Trafik    0

Dzisiaj w Agro Biznesie mówili że eksport do Rosji ma wzrosnąć dwukrotnie, ale czy wpłynie to na podwyżki płac mleka ??

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc