Skocz do zawartości

Polecane posty

mszkup    0

Osm Siedlce cena za grudzień 1.15 +15 groszy premi świętecznej razem wychodzi 1.30 dostawa 10800 litrów

milanreal1    290

U mnie w mleczarni ROTR Rypin cicho o podwyżkach. Po jednorazowej podwyżce 22g/l teraz prawdopodobnie nic więcej nie będzie... A szkoda bo 95gr na poprzedniej fakturze ładnie wyglądało ;)

kat    7

MLEKPOL Grajewo grudzień:

I połowa miesiąca Białko 3,65 tłuszcz 4,45 cena 1,4416 zł brutto

II połowa miesiąca białko 3,50 tłuszcz 4,20 cena 1,4183 zł brutto

Średnia Białko 3,56 tłuszcz 4,31 cena 1,4282 zł brutto

Ilość 5842 litry

Mogło by tak zostać. Ale niestety premia jednorazowa.....

Wiadomość z agroFakt.pl

Henius91    584

U nas zatrzymało się na 1,10 zl B) POLMLEK Olsztyn. tłuszcz 4,08%, białko 3,18%, ok. 21 000 litrów miesięcznie. Narazie o podwyższę nic nie słychać B)

Henius91    584

1,10 zl to jednak trochę niska cena. Ja nie narzekał bym gdyby cena była co najmniej 1,25 zl. Przy obecnej cenie ledwo co wyjdzie się na "0" a o kupnie jakiejś maszyny nie ma co wspominać. Cena od listopada poszła w gore o 20 gr to można kupić trochę lepszej paszy dla bydła, ale cale szczęście ze od razu odbiło się to na stanie mleka w chłodni.

grzegorz132    9

Mlekpol Grajewo oddział Bydgoszcz cena za grudzień 2009 1.37zl netto bez vatu 3.35 białko to jest cena z premia grudniowa 0.2 zł czyli normalnie 1.17 by było

turtojs    43

To naprawdę nie macie na co narzekać. 1.10 za litr to dobra cena nie mówiąc o 1.4 choć to jednorazowa premia za grudzień jak piszecie. Nie hoduje krów tylko świnie ale mam dobrego znajomego który ma około 40 krów i pamiętam jak przez lato pytałem się jak tam cena to powiedzieli kolo 1 się trzymie i jak by tak zostało to nie jest źle. A tu co niektórzy narzekaj na 1.1 i jeszcze wychodzą na zero ??? To co wy tym krowom kupujecie ze macie takie koszty ???

Henius91    584

No jednak pasza Sano trochę kosztuje. Na wiosnę kopiliśmy kombajn i jeszcze kredyt spłacamy B) do tego spłacamy kredyt za maszyny kupione w 2006 roku (plug, tur i prasa) ale ten kredyt już prawie spłacony. Myślę ze jak spłacimy te kredyty i cena mleka wzroście co najmniej do 1,25 zl to pomyśli sie nad jakimś nowym sprzętem do gospodarstwa.

damian40000    85

U nas za grudzień 0,90gr+vat tłuszcz 3,9 białko 3,1 3500l. Widać poprawę bo latem było 60-70gr za ponad 6000l.

turtojs    43

No chyba ze się kredyt spłaca to rozumiem ze cena mogłaby być wyższa. A z drugiej strony patrząc ile można inwestować w gospodarstwo ??? Jestem zdania aby stopniowo inwestować nie rzucać się na głębokie wody od razu. Oczywiście można zaciągnąć trochę kredytu żeby kupić nowsze maszyny czy tez postawić większy budynek ale co swoje zainwestowane to swoje najwyżej stracisz a kredyt to kredyt spłacić trzeba nawet jak się noga powinie.

Henius91    584

Ale przecież od ostatnich "zakupów" minęły już 4 lata, wiec przydałoby się znowu coś kupić. Jak nie kupimy nowych maszyn to chociaż coś używanego, mam na myśli ciągnik. Ale poczekamy jeszcze do wiosny i zobaczymy jaka będzie cena mleka.

timasz    52

Witam

Za grudzień 1,20 zl za litr (12 tys litrów)w tym oczywiście 20 gr premii Mlekovita Lubawa nie nastraja mnie to optymistycznie bo jak w styczniu odlicza te premie to będzie 1 zl wiec wielki H..

A jako ciekawostkę mogę powiedzieć ze dziś samochód odbierający mleko przyjechał z pięknym napisem na tyle wyrytym w śniegu osadzonym na zbiorniku a ten napis to" H.j tanie mleko " hehehe ludzie już prawdę na samochodach wypisują hahaha

maly1248    1

Do @Henius 91 Sano fakt to niezła firma, dobre pasze, dobra jakość, dobry całokształt ich linii pasz dla krów. Ale jak myślisz kto utrzymuje ich nówki Golfiki, ładnie ubranych i Niezle zarabiających przedstawicieli, jeżdżą co jakiś czas do Niemcowni na szkolenia, na wycieczki, Oktoberfest, Za czyje myślisz Złocisze ?! Za moje na pewno NIE! Sam sobie mieszam pasze, Śruta sojowa, rzepakowa, kukurydza i dodatki wit-min. wychodzi kupe taniej. Jeśli ktoś ma gdzie i z czego mieszać to warto to robić. a jeśli nie to przynajmniej wybierać mądrze tańsze firmy, ekoplon polecam.

SIEWCA    24

Za miniony miesiąc z 20 groszową premią za blisko 30 tys. litrów na fakturze brutto 1.53 zł

To Mlekpol Grajewo.

juzio    0

Mlekovita oddział Baranowo 1,17 +0,20 premii przy dostawie ponad 15 tys

qazi    57

@andrzej a jakie są wymagania na super extra?? Bo u nas takiej klasy nie ma w mleczarni

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc