Skocz do zawartości

Polecane posty

A co do 20gr co daje Mlekovita premi to wiecie czy to jest dla wszystkich dostawców mlekovity czy tylko tych z Wysokiej Mazowieckie. Bo w moim rejonie sporo odstawia do Działdowa to też Mlekovita i się narazie nie chwalą że dostaną premię. A w Żurominie 4gr podwyżki od listopada

Wiadomość z agroFakt.pl

rino    1

Bromilk Brodnica podwyzka 1 grosz na jednostce tłuszczu, cana nadal sporo ponizej 1 zł. ;)

maly1248    1

Wklejam cennik z Mlekovity oddział Wysokie Mazowieckie. To chyba 2 cennik jaki widziałem w Życiu z tej Mlekuty bo zawsze prezes ustala chyba sobie jak mu się podoba i cennika nie MA !

Ciekawe jakie teraz będą parametry tłuszczu i białka bo

to też wielki Totolotek.. :D

Cennik Mlekovita

juzio    0

Ja oddaje do Baranowa od niedawna nowy oddział Mlekovity dostaliśmy nowy cennik z 20 gr premią

Wklejam cennik z Mlekovity oddział Wysokie Mazowieckie. To chyba 2 cennik jaki widziałem w Życiu z tej Mlekuty bo zawsze prezes ustala chyba sobie jak mu się podoba i cennika nie MA !

Ciekawe jakie teraz będą parametry tłuszczu i białka bo

to też wielki Totolotek.. :D

Cennik Mlekovita

Zasada jest tak że gdy mleko drożej to nowe cennik rozdają wszędzie: przychodzą pocztą, przywożą kierowcy przyjeżdżając po mleko, przedstawiciele itp. A jak mleko tanieje to jest cicho sza... nikt nic nie wie dopiero na fakturze się nie zgadza.

Rogeryk    0

Te mleczarnie oprócz Piątnicy to wogóle niec nie dbają o rolników. Najlepiej żeby rolnik doił za 1 zł albo i mniej kredyty spłacał, cicho siedział a Prezes sobie jakiś dworek kupi :D Banda złodziei, a pod mleczarniami kolejki ciężarówek po produkty bo z produkcją się nie wyrabiają i dodatkowo gdzieś z Holandii sery sprowadzają i pakują pod firmowy znak i sprzedają jako polskie... Złodzieje!!!

rino    1

Niestety żyjemy w takim poj... kraju, niby kryzys, a mleczarnie odnotowały największe zyski od kilkunastu lat, ciekawe czyim kosztem...

Rogeryk    0

Ale przyznam że jest trochę winy też rolników gdyż nie umieją się zjednoczyć. Zjednoczą się gdy będzie za późno... Gdyby wyszli na ulice jak zachodni farmerzy to by szybko się ta partyzantka skończyła... :D

andrzej2110    529

Niestety żyjemy w takim poj... kraju, niby kryzys, a mleczarnie odnotowały największe zyski od kilkunastu lat, ciekawe czyim kosztem...

Przecież w Polsce nawet kryzys się nie udał. Jedyny taki kraj w Europie.

andrzej2110    529

Od 1 podnoszą cenę ale jeszce nie wiadomo o ile. Od 1.10 podnieśli o 6 gr. ostatnio mi wyszło około 70 gr. dokładnie nie pamiętam.

st220    12

Skoro gdy jest kryzys i rolnikom ceny za mleko się obcina to też powinno się pracownikom mleczarni wypłaty obcinać, a nie tylko naszym kosztem mleczarnie wyrabiają zysk.

Ile obecnie płaci Zambrów? I ile razy w miesiącu są brane próby na białko, komórki i bakterie??

timasz    52

Kolego zgadzam się ze powinno się zmniejszyć pensje pracowników w mleczarniach(jeśli rolnik dostaje grosze) ale nie szeregowym wyrobnikom tylko prezesom i ich przydupasom bo to oni spijają cala śmietankę

A najlepsze w tym wszystkim jest to, że spółdzielnia jest własnością spółdzielców, czyli w tym wypadku rolników. Więc teoretycznie Ci wszyscy prezesi i ich "przydupasi" są naszymi pracownikami, nad którymi kontrolę w naszym imieniu sprawuje rada nadzorcza, która z ten "nadzór" też dostaje kasę.

Wnioski się chyba same nasuwają.

kat    7

Grajewo

1.10zł przy białku 3,58 i tłuszczy 4,3

Podobno do końca roku ma być jeszcze jakaś podwyżka.

Rogeryk    0

Podobno jeszcze 10 groszy podniosą. Z tego co wiem to na skupach maja bardzo mało mleka i nie mają z czego robić to pewnie podrożeje jeszcze bardziej...

wsk125ccm    11

Mleka ogólnie jest mniej niż w ubiegłym roku z powodu kiepskiej jakości paszy (kto robił badania w ubiegłym roku i tym, ten wie i ma porównanie).

A mleko Hochland Węgrów 91gr przy kiepskich parametrach i 7 tyś.

timasz    52

No to prawda ze jakość pasz jest kiepska w porównaniu z zeszłym rokiem w szczególności sianokiszonka jest pozbawiona właściwości odżywczych i mikroelementów

Co do ceny mleka to w Mlekovicie w listopadzie i w grudniu ma być tez podwyżka lecz niektórzy twierdza ze ma to być tylko jednorazowa premia ale kto to wie ja jeszcze za październik nie mam faktury wiec pożyjemy zobaczymy

juzio    0

Mlekovita oddział Baranowo tłuszcz 4,47 białko 3,37 przy ilości ponad 15 tyś 1,16 zł

tomo12    60

Mlekovita Bielsk Podlaski za wrzesień tł.4,5 bł.3,16 5,5 tyś 0,76 zł. od pażdziernika o trzy groszy w górę.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc