Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
timasz    52

A ile miałeś kolego przed podwyżką ??

U mnie racze nic takiego się nie szykuje :/

TOOMER    0

Juzio ja nic takiego nie słyszałem

Timasz, tak mi płaci pośrednik, który z tego co mi wiadomo jeździ z tym mlekiem po całej Polsce, ma swoich stałych odbiorców jak i pojedyncze nagłe zamówienia.

nasil90    94

Toomer a ten pośrednik to nie jest czasem z Wyszkowa ? Bo u mnie oni właśnie zabierają i mleko sprzedają do Mlekovity

Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.

Wiadomość z agroFakt.pl

FISH    0

Za kwiecień w OSM Radomsko - 1,07 zł. Było nieco powyżej 10 tys. Parametrów nie pamiętam, ale były przeciętne. Generalnie cena satysfakcjonująca jak na obecną sytuację.

Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

darek16    3

Kto na Podlasiu płaci 1,40zl za litr??? Chyba w sklepie po przecenie.

Ludzie maja nawet 48groszy za litr.

AF - to Jest To:)

PIOTREKrrrr    0

Oj kolego byś się zdziwił ;) OSM Piątnica to chyba jedyna mleczarnia w Polsce która płaci tak wysokie stawki rolnikom Ale żeby nie było tak prosto mleko nie musi być tylko białe a o odpowiednio rygorystycznych normach :P po prostu płacą i wymagają !!!

:)

klos    0

Potwierdzam, Piątnica w dalszym ciągu płaci ok. 1,40 zl za litr, białko 3,3, tl, 4,0, 38 tys. litrów,

zorzyk2    50

Piątnica nigdy nie leżała na terenie Podlasia, proszę nie mylić z województwem podlaskim.

wojtas    73

Nie wiem do czego ten komentarz. Wysokie mazowieckie siedziba mlekovity tez nie leży na mazowieckim. Radzyń podlaski, sokołów podlaski, biała podlaska, janów podlaski też nie leżą na w województwie podlaskim i co z tego. Wiadomo ze wszystkim chodzi o województwo

Ferdek07    62
Wreszcie podwyżka w Spomlek Radzyń Podlaski!!! Dali 1 grosz dla tych co mają ocenę :)

Jaka podwyżka!!! :) białko teraz siada co jest naturalne w tym okresie to na najnowszej fakturze mam po 83,9gr brutto :):):):):):):):)

qazi    58

Białko jeszcze nie takie złe, nieźle mleczarnia wa traktuje z taką ceną

andrzej2110    531

Mi wyszło po 72 gr.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

maseratti    0

To u mnie Ferdek wyszło po 87 groszy i białko coś małe tylko 3,12 i tłuszcz 4,32.

Ferdek a jeszcze mam do ciebie pytanie, czy u ciebie też są takie wahania parametrów mleka w Spomleku?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr