Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej2110    535

Tak :D Dokładnie za pierwszą połowę mam 4,02 a za drugą 4,08. Ale klasa powinna być super extra a jest tylko extra :rolleyes:

 

Co do tego białka to podejrzewam ze kiszonka z koniczyny zrobiła swoje. Niestety już się skończyła :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie to się trzeba cieszyć ze płaco. Eskal upadła. Kutno tez pada/padło


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Znam takiego co od wiosny wypłaty za mleko nie widział a ma około 30 krów. Wypłaty nie wystarcza na same kredyty bank zabiera całą wypłatę,

ps. @Andrzej2110, to że nie masz super extra to nie jest po części wina zlewniarki właśnie? Po przejściu na odbiór indywidualny znacząco poprawiły się wyniki a jak była wpadka to zawsze cała zlewnia miała wpadkę dziwne nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

A jakie to parametry są w tej superexstra, bo według mnie to dziwny twór. I czy mleko super exstra jest oddzielnie zabierane i selekcjonowane , czy idzie do jednego gara z innym? U nas nie ma takiego czegoś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

@Ferdek07 ze zlewniarko żyjemy w zgodzie. Jej tez zależny na dostawcach.

 

@wojtas Wszytko mleko idzie razem tylko cena inna jest. Do ilu jest super extra już nie pamiętam. Jak nie zapomnę to jutro sprawdzę w mleczarni.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5
Wzrost ceny? :rolleyes: rozumiem że to był żart, chciaż jeśli prawda to nie chce wiedzieć po ile miałeś wcześniej :D

Spomlek od grudnia -5gr :angry:

To nie był żart, podnieśli o 5gr :D


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

na moje to o jakimś wzroście cen skupu będzie można mówić jak ktoś mający teraz około 1zł netto dostanie podwyżkę; wzrost cen o którym dwaj koledzy napisali wynika raczej z 'poprawy' sytuacji w danych mleczarniach, niz w całym sektorze(tu nadal kiepsko)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Dowiedziałem sie OSM Piątnica w ramach swiat podarowała rolnikom prezent w postaci 40gr do litra za grudzien czyli ok 1.80 za litr za grudzien. to sie nazywa gest


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no Piątnica ma gest.a ostatnio zauważyłem w markecie w Rypinie ciekawostkę.Rypin ma własną mleczarnie a większość art mleczarskich była z Piątnicy.i mimo że to ponad 300 km to sprowadzają z Piątnicy zamiast z mleczarni pod ręka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12
Dziś dostałem odcinek :| i wyszło po 0,6392 :| klasa Extra (coś nie mogę dobić do super extra )

tłuszcz 4,52 białko 4,05

 

Powiedziałem do zlewniarki ze tanio a znajoma co stała obok powiedziała ciesz się bo ja mam po 53 gr .....

 

Zlewniarka była przed wczoraj w banku po kasę i jak brała do mówiła ze oj mało w tym roku a facetka co za nią stała w kolejce ze niech się cieszy ze w ogóle dostała bo ona od 4 miesięcy nie dostał nic. Mąż poszedł do pracy bo nie mieli za co żyć już.

 

Gdy przestają płacić regularnie bądź płaca po 50-60 gr to jak najszybciej zmienić mleczarnie

Pamiętam taką sytuacje z 7-8lat temu w mojej okolicy, ci którzy szybko się ewakuowali z mleczarni dostali wszystkie wypłaty, ale niektórzy wierzący stracili sporo kasy,

ale udziały wszystkim przepadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Właśnie w dzisiejszym tygodniku piszą o naszych "złodziejach" z Wolsztyna jak to po fuzji miało być lepiej a jest tragicznie. Od 1 grudnia znów obniżka o 4 gr (to już będzie około 68gr w super extra, a za extra 36gr) , a tłumaczą się " dostosowanie cen do cen rynkowych", tylko sie pytam gdzie w okolicy tak mało płacą. Kolego Wojtas u nas extra i super zbierają razem, ale jak masz wynik pow 60 000 bakterii to masz extra i cene netto 30gr mniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

tak balzak my tez w tamtym roku dostalismy z mlekowity taka premia tylko za miesiac cos wymyslili i trzeba bylo ja oddac taki chwyt podatkowy dali dziadom czyli nam my sie cieszylismy z 20 gr a tu za miesiac panstwo sobie to wszystko odebrali i tym samym podatku niezaplacili to jak maja mi tak dawac ta premie to iech sobie w dupe schowaja ta kase tak u mnie bylo to sie nazywa skurwys..stwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosman    0

Czy ktoś wie kiedy Mlekpol podpisze umowy z dostawcami z Rolmleczu, bez umowy 0.99 gr 4,5 tł.3.6 biał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
A jakie to parametry są w tej superexstra, bo według mnie to dziwny twór.

 

do 50 tys bakterii i 300tys komórek


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quzar    0

Witam! Mógłby ktoś podać jak wygląda dokładnie cennik OSM Piątnica?? Chociaż sobie policzę ile mógłbym dostać. I kolejna sprawa. Oddaje mleko do mlekpolu grajewo i mam pytanie czy ktoś sie orientuje jak wygląda procedura odejścia z mleczarni?? Co to za sobą pociąga jeżeli chodzi o udziały, ile czasu to trwa itp. Szczególnie o ten cennik proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMON178    0

Łowicz za listopad 1,03 parametry białko 3.91% i tłuszcz 4.93% dostawa niecałe 7tys litrów


Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

@andrzej

To u nas nie było by wielkiego problemu z tą klasą. Bo bakterie koło 10tyś sie kręcą a komórki koło 200tyś. Nieraz są jakieś odchyłki ale to rzadko :D . A zwykła extra do jakich parametrów macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie bakterie kręcą się około 60-80 tys :D a komórki teraz skoczyły na 160. Jak chodziły po trawie było poniżej 100. Do ile jest extra to nawet nie wiem ale chyba do 300 bakterii.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

sporo.... U nas w extra to bakterie do 100tyś a komórki do 400tyś... Jak bakterie szaleją to polecam wymianę gum strzykowych i węzy przy dojarce i dokładniejsze mycie wymion :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

klasa extra wszędzie jest taka sama: do 100 tys bakterii i 400 tys somatycznych, to z normy unijnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie wiem bo pisze tylko chyba do ilu jest super extra.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj