Skocz do zawartości

Polecane posty

Karolt    0

OSM WLOSZCZOWA Tłuszcz 4,2 bialko 3,27 1,32zł cena netto przy dostawie ok 20000l + premia załoroczna za miesiac listopad 0,10zł

Edytowano przez Karolt

komodo    89

dosatawy na poziomie 12000 litrów.

a masz pod ocena? bo ja przy podobnej dostawie przy wiekszych parametrach bo bialko 3.53 i tluszcz 4.50 dostalem 1.303zl

Wiadomość z agroFakt.pl

walkol    33

W Łowiczu nastąpiła olbrzymia podwyżka cen mleka ,tylko nie zemdlejcie;

CENA ZA LISTOPAD WZROSŁA 5 gr ZA LITR ŁAŁ ŁAŁ

renatakw    3

Puki co,to w Łowiczu nic nie podnieśli - bardzo powoli oddają to co szybko zabrali kilka miesięcy temu.Przedstawiciele rady nadzorczej produkujący ponad 30 tys./miesiąc dbają tylko o swoje interesy.Za taki stan rzeczy należy się na zebraniach rejonowych .nie udzielić absolutorium oraz domagać się wprowadzenia równych cen za sprzedane mleko i tylko parametry powinny o tym decydować.Kręgosłupem łowickiej mleczarni są średni dostawcy ,to od nich skupowane jest 60-70% mleka ,a w radzie nie mają reprezentacji.Każdy rozsądny dostawca powinien wyciągnąć z tego wnioski.Bierność i akceptacja takiego stanu ,to woda na młyn dla miłościwie nam panujących .

Edytowano przez renatakw

komodo    89

znajdz mi druga mleczarnie w ktorej roznica miedzy najmniejszym a najwiekszym wynikajaca z ilosci to 14gr to smiech ci co maja naprawde duzo mleka sa najwiecej stratni w innych mleczarniach sie bardziej premiuje ilosci

zetorr6441    25

Jeśli chodzi i Mlekovite to tam było napisane ,,ok, 20 gr '' także panowie ostrożnie bo bym sie nie zdziwił jak by było 12 cz 15

Ja w mlekovicie za Listopad miałem 1,45 brutto Dostawa ponad 20000 3,4 bialko i 4.10 tłuszcz plus doplata za ocene 2 gr

GREMLIN    2

trzeba powysadzać w powietrze rady nadzorcze w każdej OSM ,to dzięki nim są takie ceny -oni robią tylko sobie dobrze- złodziejstwo z dawien dawna

kyllee    14

i co ci to da ze wysadzisz rade :) nic nie da moze byc tylko gorzej ...wybierajcie poprostu udzi ktorzy beda wasze interesy reprezentowac i walczyc o wasza cene .. a nie swoje

zetorr6441    25

Nie jesteś vatowcem ?? Te 2 grosze to juz sa w tej cenie??

Mleko jest na tatę a on nie jest vatowcem niestety. Tak te 2gr wliczone w cenę.

Dodi    105

SM Ryki, najgorszy miesiąc co do ilości bo lekko ponad 5tyś kg, białko 3,44. Średnia cena brutto z obu kwartałów wynosiła 1,50zł

zetorr6441    25

Dlaczego niestety? ;) Tak dużo inwestujecie?

obora jeden prow potem drugi potem znowu rozbudowa także grubo ponad 100tys w plecy letko liczac

kokoman0    59

No właśnie mnie też to bardzo ciekawi.

Dla zainteresowanych: mleczarnia w Mońkach wypłaciła po 3000zł premii świątecznej (prawdopodobnie każdemu "zbiornikowcowi"). Informacja od rodziny która zdaje mleko do tamtej mleczarni.

michal71096    5

W Mlekpolu w piątek ma być posiedzenie, które ustali czy będzie premia świąteczna.

słyszłem ze bedzie

Nie cytuj poprzedniego posta! Do odpowiedzi używaj okienka do odpowiedzi na dole strony

Edytowano przez danielhaker

osm Krasnystaw przy 2800 litrach miesięcznie 96gr/l za klasę super extra , rozumiem że to małe ilości ale ta cena to śmiech na sali

st220    12

Puki co,to w Łowiczu nic nie podnieśli - bardzo powoli oddają to co szybko zabrali kilka miesięcy temu.Przedstawiciele rady nadzorczej produkujący ponad 30 tys./miesiąc dbają tylko o swoje interesy.Za taki stan rzeczy należy się na zebraniach rejonowych .nie udzielić absolutorium oraz domagać się wprowadzenia równych cen za sprzedane mleko i tylko parametry powinny o tym decydować.Kręgosłupem łowickiej mleczarni są średni dostawcy ,to od nich skupowane jest 60-70% mleka ,a w radzie nie mają reprezentacji.Każdy rozsądny dostawca powinien wyciągnąć z tego wnioski.Bierność i akceptacja takiego stanu ,to woda na młyn dla miłościwie nam panujących .

Kto jest temu winny? Średni i mali dostawcy. co x lat są wybory do rady i przeważnie jest tak samo że ci średni i mali wybierają tych dużych bo sami nie chcą być w radzie.

Skoro średni dostarczają aż 70% mleka to jest ich minimum 2-3 razy więcej jak tych dużych więc bez problemu powinni mieć większość w radzie.

znajdz mi druga mleczarnie w ktorej roznica miedzy najmniejszym a najwiekszym wynikajaca z ilosci to 14gr to smiech ci co maja naprawde duzo mleka sa najwiecej stratni w innych mleczarniach sie bardziej premiuje ilosci

Czyli nie jest tam tak źle. Jeśli tym dużym się nie podoba i uważają że mają straty to niech zmienią mleczarnię, przecież nikt nikogo w żadnej mleczarni siłą nie trzyma.

Edytowano przez st220

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc