Skocz do zawartości

Polecane posty

skoti22    0

przy tych proporcjach doplat to marne mamy szense policz ile francuz moze wychodować z np 20h w ich warunkach klimatycznych a ile ty jak nie bedą u nas traktować wszystkich równa to żle sie to skończ a pamietaj ze spaśc z wiekszego końia to wiekszy bół

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

skoti22    0

ale nie chodzi mi o jednoski sam nic nie zrobisz jeżeli np w piatnicy upadli by dostawcy do 200 tyś limitu to cała mleczarnia leży a z nią automatyczie ty aktualnie w naszych realiach nie ma racji bytu dla samych duzych bez małych moze z czasem sie to zmieni

Wiadomość z agroFakt.pl

kokoman0    59

Według mnie nie trzeba żadnych francuzów czy holendrów bo sami się wykończymy jeśli w tym tempie będzie dalej rosła produkcja mleka (pomijając już nawet inne państwa). W tej chwili nawet ludzie jakoś zapomnieli o limitach i teraz jeśli naprawdę zostanie przekroczony limit ogólnokrajowy no to będzie ciekawie . Z resztą już jest bo non stop ktoś dzwoni do mnie czy nie wiem kto ma kwotę mleczną do sprzedania lub czy sam nie mam trochę żeby wydzierżawić jej.

A co będzie kiedy skończą się limity i związane z nimi sankcje? Najnormalniej "chłopy" zaleją rynek mlekiem a jak to zwykle ma w świecie miejsce im większa podaż tym niższe ceny. Wczoraj kierowca podczas odbioru mówił, że podczas zebrania zarządu szacowali, że jeśli po 2015r. tendencja wzrostowa w dostawach mleka się utrzyma to poziom ok. 70gr. za litr jest bardzo realny.

Lukasz007    2

@rmiecz8 z tym ze jesteś w radzie to pewnie następna ściema. Wiesz co wszedłem sobie w twój profil i tam można wyświetlić wszystkie posty które pisałeś. Przeczytałem część i miałem niezły ubaw. Moderator to powinien nakładać kary za notoryczne ściemnianie.

A odnośnie cen mleka to OSM Łowicz podobno planuje podwyżkę, tak słyszałem od kierowcy. Ktoś coś wie na ten temat?

Edytowano przez Lukasz007

komodo    89

tak ja tez slyszalem od kierowcy od 1listopada +10gr ale narazie nie potwierdzone na pismie a ja tylko takie uznaje :)

@kokoman0 zgadzam sie z toba my nie powinnismy sie badz zagranicy tylko sami siebie bo holender czy francuz za darmo nie bedzie produkowal bo ma wyzsze doplaty i poprostu mleko wyleje albo sobie odpusci a u nas jest takie glupie podejsci ze jak ci sie nie oplaci to co trzeba zrobic? a no zwiekszyc produkcje i to europa sie powinna bac wlasnie nas bo my ich bedziemy zalewac tanim mlekiem

Edytowano przez komodo

agrouki    8

no i dzieciaki sie dogadały mam namysli skotiego i rmiecz8 wypijcie po szklance mleka na zgode i spać

komodo    89

@Lukasz mi kazda podwyzka odpowiada niewazne ile :) niby 10 to bylby duzy skok ale artykuly mleczne podrozaly zwlaszca maslo to moze cos z tego bedzie

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

szlachcic    0

Na zdrowie

u nas też ostatnio na zebraniu prezes mówił że będą podwyżki nawet do 10-12 gr, także jest dobrze.

@komodo tak to już jest z polakami że zawsze wszystko tanie i opóźnienie, ale miejmy nadzieję ze damy radę. jestem optymistą :), a Tusk nic o rolnikach nie wspominał i o dopłatach. Myślał że się uda, ale kilka osób na szczęście pamięta o nas.

a te podwyżki to pewne bo ja o nich nie słyszałem choć jestem dostawcą piątnickim

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

mateuszr    0

OSM Łowicz cena:1,19zł tłuszcz: 4,33 białko:3,21 Wielkość dostaw: +10000l miesięcznie Mam nadzieje, że coś sie bujnie w góre bo cena naprawde nie może cieszyć tym bardziej, że co mięsiąc potrącane jest 440zł na udział członkowski.

pawelol111    713

Panie i panowie... nie dziwcie się że sami się swoim mlekiem zalejemy. Polski chłop nie jest głupi, jedynie chce zarobić. Zautomatyzowano i zrobotyzowano obory, wielu mając wybór między: obora na 40 mlecznych tańszym kosztem lub full wypas z robotami na 70 wybierze drugi wariant ze względu na mniejsze nakłady pracy. W takim systemie - udój nawet 5 x dziennie - krowy zwiększają wydajność. Na jednego delikwenta który rzucił się na stado 150 sztuk aby uzyskać tą ilość mleka trzeba nawet 300 sztuk z mniejszych gospodarstw. Nawet jak mali i średni znikną to i tak mleka będzie za dużo. Krowy dają coraz więcej i coraz więcej ich przybywa....

Branża mleczarska jest jedyną gdzie nie ma tragicznych wahań cen a i opłacalność występuje dosyć często. Ten co ma krowy raczej z nich nie zrezygnuje bo gdzie zarobi? Coraz gorzej z pracą, z samej ziemi też kokosów nie ma tym bardziej że gospodarstwa są rozdrobnione. Jak ma 10ha to kukurydzy nasieje, zboża dokupi, łąkę za sprzątnięcie skosi i stado 15-20 mlecznych utrzyma.

Wszędzie słyszę że trzeba się rozwijać, powiększać gospodarstwo itp. Efekty "powiększania" mieliśmy na rynku wieprzowiny, mleka również. Zarobią firmy zaopatrujące obory, banki a nas batem i do roboty.

atomik    145

rozwoj jest normalną rzeczą ale nie nie normalną jest sytuacja limitu produkcji,który jest nie współmierny do rozwoju produkcji a tym bardziej konsumpcji przez wzrastającą liczbę ludności - mleka na całym świecie brakuje. Praca może i jest ale napewno nie jest prosta lekka i przyjemna i kto jest zdesperowany to trzyma i trzymał będzie

mateuszr    0

@Hala Madrid :-) Mam nadzieję, że to pewna informacja, jak będzie zimowy dodatek to nareszcie ta cena będzie chodź trochę adekwatna do ceny pasz i oleju napędowego :)

komodo    89

ta jest pewna w 100% :) a nie pewna jest ze bedzie nastepna w grudniu bo taki jest zamiar ale to sie okaze za jakies 15-20dni

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc