Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel20    49

2% , spłata w ciągu roku, lub dwóch w formie potraceń za mleko. Tylko sa ograniczenia co do wysokości pożyczki.

Meg5    344

OSM Sierpc ,7 % najlepiej do pół roku ,czasem można dostać na dłużej . W lutym obniżka o 4gr i od tamtej pory na szczęście cisza.

nhcr    3

A na jakim poziomie są ostatnio ceny mleka w Sierpcu i ile odstawiasz?

Edytowano przez nhcr

Wiadomość z agroFakt.pl

shadow    0

gazela77 te 5 groszy podwyżki w czarnkowie to żart czy na serio piszesz?

Edytowano przez milanreal1
pogrubienie tekstu

Meg5    344

A na jakim poziomie są ostatnio ceny mleka w Sierpcu i ile odstawiasz?

Białko 3,2 , tłuszcz 4,12 ilość około 8000l cena 1.28 brutto .

gazela77    9

gazela77 te 5 groszy podwyżki w czarnkowie to żart czy na serio piszesz?

Serio serio. Pytałem w skupie i tak powiedzieli :)

pio46    0

Co z tego, że podniosą o 5 gr, jak dotej pory w cenniku i po parametrach obniżyli ze 20. Poza tym nakłaniają członków do wstępowania do" pseudo"grup producentów, czym wiążą ze sobą producentów na 5 lat- KPINA !!!

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

millk    1

Rotr Rypin ok15 tys litrów b-3,05 tł 4,03 cena 1,02 ryczałt , szału cenowego nie ma i cisza o jakiejkolwiek premii

komodo    87

Osm Łowicz po obnizce 10gr . 1.23zł

tluszcz 4.25 bialko 3.31 ilosc 17tys takze pojechali po bandzie

rafal1111    0

ja mleko oddaje do skup i schładzanie mleka lucjan łazorko mam 9 tys miesiecznie tł 4,0 % białko 3,4 % i za czerwiec dostałem 1,31 i jak widze jak na swój region (podkarpackie ) mam dobra cene swojego surowca była znizka 0,05 w marcu ostatnia i mam nadzieje ze juz ta cenna zostanie polecam ta firme jestem w niej od ponad roku (przetem bylem dostawca miedzy innymi OSM Stalowa Wola i OSM Krasnystaw) i naprawde mam o wiele wyższa cene mleka od dostawców z innych mleczarni , bo jednak musimy walczyc o cene aby to co robimy było rentowne .

gazela77    9

OSM Czarnków -cena za lipiec 2012

ilość:ponad 15000 ltr

śr.tłuszcz-4,17 , białko 3,22

cena 1,19 zł/litr

radek1975    0

OSM Końskie od 1 lipca ma być podwyżka o 7 gr.

Dobrze powiedziane :ma być:Prezes liczył że skroji czterech niegrzecznych dostawców ,którzy odeszli do Włoszczowy i rozda pozostałym żeby siedzieli cicho.

adams452    10

Mleczarnia w Szpetalu Górnym płaci po obniżce...65 gr za litr. Mleko ponad 4% tluszczu. Masakra ;[

adrianoo    1

cena mleka przy dzisiejszych kosztach produkcji jest tragiczna,OSM krasnystaw 40tys l mleka o parametrach białka 3,3 i tłuszczu 3,8 wyniosła 1,30 netto, jest to cena granicząca z kosztami produkcji, dla porównania kukurydze z areału 30ha którą mam przygotowaną na kiszonkę sprzedając na ziarno (aktualnie cargil płaci po 950zł netto za suchą) oraz słomę (3000 bel każda po 150kg = 450t * 200zł=90tys) to dodając miałbym o wiele więcej zysku a niżeli z tej hodowli, więc gdzie tu sens tej pracy której jest niemało łażenia przy tych ogonach? tak się dziwie że jeszcze niema żadnych strajków organizowanych przez mleczarzy na które sam z wielkim zapałem chodziłbym

skoti22    0

Adriano chyba przesadziłeś z tą ilością słomy 100 bel z hektara liczysz aż tak dobrze to chyba nie ma

komodo    87

a ja uwazam ze ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem jeszcze raz przeczytaj sobie tego posta na spokojnie :)

pawelol111    709

adrianoo - a co mają powiedzieć ludzie którym wychodzi za mleko 1-1,2zł?? Takie lata popadły że zboże jest drogie. Nikt nie wie co będzie dalej. To są efekty rozwijania stada, za dużo mleka na rynku i temu tanio.

adrianoo    1

3000 bel słomy ze zboża sprasowałem w tym sezonie za które miałbym wspomniane 90tys, i gdybym przeznaczył kukurydze która jest dla krówek na sprzedaż na ziarno (30 ha QQ o plonie 10 t z ha suchej bo kukurydzę mam ładną po cenie 950 netto to wychodzi ok 300 tys) to w żaden sposób nie uzyskam z mleka takich ZYSKÓW (nie obrotów tylko zysków) w tym momencie produkcja zwierzęca najbardziej dostaje po du***

Ferdek07    62

gdzie w lubelskim skupują słomę po 30zł/kulkę żeby to sprasować to te 2 zł siatka lub sznurek i kilka zł paliwo, załóżmy tyle co na dobrej usłudze zarabiasz, a od kuku odlicz sobie koszty uprawy nasiona uprawa nawozy, a raczej dolicz dużo za nawozy bo gdyby nie krowy to byś na nawożenie więcej wydał, 10t ziarna to też optymistycznie, co nie zmienia faktu że słoma i kuku to tylko część kosztów produkcji heh

millk    1

ROTR Rypin 15 tys litrów, białko 3,1 tł 4,02 , cena 1.06 zł netto , i jak tu mają przy takiej cenie zwrócić się koszty, o pracy już nie wspomnę.... tylko żeby tak ceny produktów w sklepach spadały

damian40000    85

@adrianoo ja bym się cieszył jakbym miał 1.30netto w najlepszych momentach czasem tyle wychodziło. Za czerwiec i lipiec wyszło po 1.10 netto. Białko 3.1 tłuszcz 4. niecałe 10tys litrów.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.