Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Cuiavia Inowrocław, 15 groszy w dół :( tylko inwestować :o

Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

szymon17    1

Za maj kolejna obniżka 5gr. 0,97zł brutto tł.3,9 białko:3,1 (dziwny spadek parametrów) ilość 7100L: Wolsztyn odział Damasławek.

Tutaj nas dopiero kroją ładnie

Wiadomość z agroFakt.pl

leslaw00    0

Za maj przy dostawie 28900 litrów mleka,parametry(4,04 tłuszcz i 3,38 białko) wyszło mi 1,30 brutto. Strzelecka spółdzielnia producentów mleka.

ponawiam prośbę czy ktoś zna firmę Prezydent Winnica

winnica zabiera mleko od sąsiada . Z tego co słyszałem to ma coś powyżej 20 tyś L i po 1,30 zł (ryczałtowiec)

radek1975    0

Czy ktiś mi doradzi uciekam z OSM Końskie , wybrać mogę Włoszczowe lub Mlekpol, tylko niewim czy nie spadne z deszczu pod rynnę

danield28    34

OSM Maluta

Białko: 3,5%

Tłuszcz: 4,0%

Ilość: 10010 l

Cena netto (dla Vatowca): I polowa 1,123 zł/l, II połowa 1,108 zł/l

Pozdrawiam

Piterr    0

OSM Rawicz białko 3,40 i tłuszcz 3,7 odstawa ponad 6000litrów cena 0,99zł brutto dla ryczałtowca. Dla członków którzy oddali poniżej 6tys litrów 5 groszy mniej.Tak więc wyzysk na maksa.

milanreal1    290

no nie wiem bo 1.14 przy ponad 18 tys litrow to rzeczywiscie jest slabiutko mimo obnizek

Możliwe że inne mleczarnie przy tych parametrach by dały więcej. ROTR od praktycznie zawsze ma tak że pomiędzy małymi i dużymi dostawcami nie ma dużych różnic. Więc może rzeczywiście dla kogoś dużego może to być krzywdzące. W każdym razie 1,14zł to jest więcej niż kilka postów niżej ze było 0,98zł... I jak dla kogoś podwyżka o 5gr jest niczym to potencjalna obniżka o 5gr tez jest niczym wiec po co lament?(żartuje oczywiście)

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

OSM Piątnica podwyżka 5gr. 1,69 zł za maj 3,44 % białka i 4,25% tłuszczu. 163tys. litrów mleka.

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Zapowiadali podwyżki i sprawdziło się. Wątpię żebym tylko ja dostał.

komodo    89

no nie wnikam w to tylko ostatnio pisales 1.57 no to jakby nie liczyc to jest 12gr wiecej teraz wiec tylko pozazdroscic mowia o 5 a daja 12 :)

millk    1

Możliwe że inne mleczarnie przy tych parametrach by dały więcej. ROTR od praktycznie zawsze ma tak że pomiędzy małymi i dużymi dostawcami nie ma dużych różnic. Więc może rzeczywiście dla kogoś dużego może to być krzywdzące. W każdym razie 1,14zł to jest więcej niż kilka postów niżej ze było 0,98zł... I jak dla kogoś podwyżka o 5gr jest niczym to potencjalna obniżka o 5gr tez jest niczym wiec po co lament?(żartuje oczywiście)

ja nie wiem jak dla ciebie 19 groszy to nie jest duża różnica, taki co oddaje do 2 tys miesięcznie dopłaty do litrarzu ma tylko 5 groszy, natomiast ten co ma pow. 36 tys miesięcznie ma 24 grosze dopłaty.

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

no nie wnikam w to tylko ostatnio pisales 1.57 no to jakby nie liczyc to jest 12gr wiecej teraz wiec tylko pozazdroscic mowia o 5 a daja 12 :)

to było za marzec i zapowiadali podwyżkę. Zapraszam do OSM Piątnica.

kgal    2

Czy ktoś oddaje melko do strzeleckiej grupy producentów - ilości ok 4-5 tys/mies? Jakie ceny mają?

kgal    2

janczar - faktycznie mało - ja oddaje do osm Czarnków - 4300l w maju cena 1,05 brutto - a podobno płacą 20 gr więcej niż Czarnków

Edytowano przez kgal

janczar810    252

kurcze mało :( ale mozliwe iz moze parametry mielismy w tym miesiacu kiepskie(nie pamietam) ale ogolnie ostatnio byla obnizka o ile pamietam 10-15gr.

kurcze mało :( ale mozliwe iz moze parametry mielismy w tym miesiacu kiepskie(nie pamietam) ale ogolnie ostatnio byla obnizka o ile pamietam 10-15gr.

aha a w marcu było podajże 1,32

Edytowano przez janczar810

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

no czyli wkoncu byla podwyzka czy nie?

u mnie ilość krów i mleka wzrosla więc może dlatego podwyżyli. Myślałem że u wszystkich.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez DOMINIK19995
      Witam
      Mam pytanie, czy jest jakiś licznik litrów mleka do duovaca (dojarka przewodowa) lub osobny aparat udojowy z licznikiem. Ewentualnie jaka cena takiego urządzenia ^^ ??
    • Przez Rolnik1970
      co zrobić kiedy krowa zatrzyma mleko po wycieleniu?
    • Przez wladek
      Dwa tygodnie temu ocieliła mi się krowa - Simental - doi się najlepiej spośród wszystkich jakie posiadam w swoim stadzie (to jej już 5 laktacja, do tej pory miała same byczki) i teraz ma jałóweczkę.

I teraz mam pytanie: Jałóweczka na pierwszy rzut oka rasy SM - krowa zaskoczyła mi dopiero za 4 razem, nazwy byka po jakim została cielna nie mam bo inseminator daje tylko kwit za pierwszym razem a powtórki to pisze tylko datę długopisem na pierwszej kartce. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jałóweczka jest rasy mlecznej? Jak sprawdzić czy opłaca mi się ją trzymać 24 miesiące.

Kiedyś od innej krowy wychowałem sobie jałóweczkę z nadzieją, że też będę miał z niej pociechę a tu okazało się ze zupełnie nie poszła w ślady matki i dawała max 6-7 litrów na udój i nawet nic nie poprawiło się w drugiej laktacji.
    • Przez karol091193
      Panowie zaczyna się. Oto artykuły na które natknąłem się w internecie 
      http://biznes.onet.p...3528,news-detal

Najpierw Mlekovita, Hochland Polska, ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie a później kto następnym do odstrzału? Mlekpol? Spomlek? Piątnica?Łowicz? Co będzie z mleczarzami? Jak na to zareaguje nasz rynek tym bardziej, że już za rok zostaną zniesione kwoty mleczne?

Nasuwa mi się teraz tylko jeden obraz w głowie: http://demotywatory....emierze-jak-zyc
    • Przez komodo
      Jakie są ceny mleka w waszych rejonach?

Wątek i dyskusja o aktualnych cenach z 2014 w wątku: http://www.agrofoto....eny-mleka-2014/

Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto....173-ceny-mleka/

Osm Łowicz od grudnia kolejna podwyzka 5gr