Polecane posty

damian40000    86

@adrianoo mamy gospodarstwo dwukierunkowe bo wszystkie cielaki zostają u nas. Na mleku teraz wychodzimy mniej więcej na zero ale za to opasy są w cenie więc da się żyć. Dodam że nie jesteśmy za bardzo zadłużeni. Musisz pomyśleć nad zmniejszeniem kosztów bo jeśli nie wychodzisz na swoje przy 1.30 netto to pomyśl co by było jakbyś dostawał 20-30gr mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianoo    1

Daniel kto tu pisze że niemam na kredyt? Skoti i o to własnie mi chodzi że jeśli ja przy takiej ilości dostaję taką cenę to co mówić o tych mniejszych! A wydaję mi się że wszyscy jedziemy na jednym wózku i koszty ponosimy podobne. Ale jak widać wam ta cena odpowiada i daję możliwości na rozwój, utrzymanie rodziny w "normalnych" warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie to żebym był zadowolony ze 1.10 ale jak bym miał 1.30 to był bym zadowolony. Ale jak wiadomo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotor32    94

Miesiąc Lipiec 2012 88gr/litr klasa ekstra, 1700 litrów

Edytowano przez rotor32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Piszecie żeby się jednoczyć i strajkować.... a każdy garnie w swoją stronę - piszę tu o tych którzy mają dużo mleka i wpływ w mleczarni na cennik, do tego indywidualne ustalanie ceny. Jak bieda to wszystkim, jak ciut lepiej to jeden drugiego by wy***** żeby mieć więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

to wszystko zalezy jaka ma wydajnosc i ile kredytow .Bo przy cenie takiej to nawet i ta droga pasza i to wszystko to zostanie na bank i to sporo jesli nie ma zobowiazan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczkujacy    0

Witam OSM Krasnystaw 10tys l, tluszcz 3,89, bialko 3,19 cena 1,27

Czy ktos moze z forumowiczow oddaje mleko do Spomleku o podobnych parametrach i zachce podzielic sie cena? Ktos zachcial by sie podzielic polityka cenowa Spomleku gdyz rozwazam przejscie do tej mleczarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita Wysokie Mazowieckie 1,32 zł btutto za 20 tys litrów. <_< ledwo styka z kosztami produkcji. o dalszym rozwoju nie ma mowy, teraz tylko myslimy gdzie tu jeszcze koszty uciąć :unsure: :unsure: :unsure: Sytuacja jest tragiczna chociaz dla wielu wydaje sie ze to dużo jak za litr. Nic bardziej mylnego <_<

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Wydaje się to tym którzy nie mają styczności z hodowlą bydła mlecznego. 1,3 mało, 1,1 jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Witam OSM Krasnystaw 10tys l, tluszcz 3,89, bialko 3,19 cena 1,27

Czy ktos moze z forumowiczow oddaje mleko do Spomleku o podobnych parametrach i zachce podzielic sie cena? Ktos zachcial by sie podzielic polityka cenowa Spomleku gdyz rozwazam przejscie do tej mleczarni.

6,2 tyś l, tłuszcz 4,08 białko 3,15 cena 1,28 gr brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mlekovita wys maz 24 tys 4,01% tłuszcz 3,18bialko 1,32zł brutto dla vatowca szału nie ma ale bez przesady zyc sie da z reszta pewnie cena zacznie rosnąc od jesienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

mam pytanie do innych dostawców mlekpol .... czy u was też przyszło pismo o tym że z każdej dostawy mleka w miesiącu może być wzięta proba na mikrobiologie ... tj m.in. somatyka bakterie .... oznacza to że może być np 1 a może i 10 w miesiącu wziętych takich prób ... czy to tylko bydgoski oddział czy cała firma tak wprowadza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Ja nic takiego nie dostałem ale pamiętam jak kiedyś miałem 4-5 razy brane próby na somatykę bez żadnego pisma. Ja ostatnio mam inny problem z Mlekpolem a dokładniej z kierowcami od nowego przewoźnika. Skubańcy ok. 2.00 w nocy mleko zabierają i żeby tego było mało upierdzielają po 9-11 litrów przy każdym odbiorze. Od początku wiedziałem, że kroją mnie na litrach ale nie mogłem ich dorwać ale ostatni odbiór dorwałem ich i kazałem żeby przy mnie mleko przemierzyli listwą a dopiero później pobierali mleko. Po zakończonym pobieraniu na wyświetlaczu w mleczarce pokazało 9 litrów mniej niż zmierzyli sami listwą po czy jeden (we dwóch teraz jeżdżą) wyskoczył z mleczarni coś przełożył i nagle 9 litrów się znalazło. Dzisiaj już wstawać nie będą ale wpisałem na raporcie ilość mleka deklarowana przeze mnie i zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

No to mam dobrą wiadomość dla tych co oddają mleko do Łowicza - OSM łowicz kupiło nową sieczkarnię więc pewnie żeby sobie odbić mleko pójdzie w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

ja wiem że na pewno dostaliśmy takie pismo o próbach ja i znajomy z wioski z tej samej mleczarni nikogo więcej na "lini" nie znam więc się zastanawiam .... miałem próby 14 16 18 20 sierpnia wszystkie zresztą dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

No to mam dobrą wiadomość dla tych co oddają mleko do Łowicza - OSM łowicz kupiło nową sieczkarnię więc pewnie żeby sobie odbić mleko pójdzie w dół.

A może będzie właśnie odwrotnie? Skoro kupili sieczkarnie, to prawdopodobnie mają sporo kukurydzy. Gdy nie mieli maszyny, to pewnie płacili komuś za usługę.

Wszystko zależy ile mają ha do cięcia. Jeżeli tną 100ha rocznie, no to sieczkarnia będzie się długo, o ile w ogóle zwróci. Jeżeli tną 1000ha, no maszyna im się wróci po 3-4 latach. Co w perspektywie czasu jest dobrą inwestycją, zdecydowanie lepszą niż płacenie za usługę 300zł + paliwo od jednego hektara. Przy 1000ha, koszt roczny samej maszyny to 300000zl, co stanowi około 30% ceny nowej sieczkarni .


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FOX2    16

W moich okolicach bywają takie stawki. Niestety wraz z niską ceną idzie niska jakość ściętej kiszonki:/


"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed" - Theodore Roosevelt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Czy nie uważacie, że Mlekpol już zaczyna trochę przesadzać ? Jak nie płyty betonowe przed drzwiami do odbioru mleka, to jeszcze mogą parę razy w miesiącu próbki mleka brać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

nie przesadzają ... ja bym wolał mieć probę z każdego odbioru wtedy dokladnie wiem co mam w oborze .... a tak w ciemno np przez 2 tygodnie robisz i jesli sie nie uda to moze byc caly miesiac zly a tak możliwe ze tylko 1-2 odstawy to było by lepsze rozwiązanie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Zwykle jeśli biorą po kilka razy w miesiącu próby to oznacza, że czegoś (kogoś) szukają. U nas jak ostatnio tak zrobili (w tamtym roku chyba) to mieli problem z somatyką tzn. w do prób wszystko pięknie a po próbach wychodzi, że cała cysterna jest w pozaklasowym inny raz to jak u kilku rolników mleko się granulowało (powodem były witaminy przeciw somatyce które te osoby zaczęły dawać). A co do płyt betonowych przed mleczarnią to już dawno ten wymóg był (było to warunkiem przyjęcia do spółdzielni kilkanaście lat temu gdy przechodziliśmy z Prostek do Grajewa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj