Polecane posty

Gość   
Gość

A na jakim poziomie są ostatnio ceny mleka w Sierpcu i ile odstawiasz?

Białko 3,2 , tłuszcz 4,12 ilość około 8000l cena 1.28 brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

 

gazela77 te 5 groszy podwyżki w czarnkowie to żart czy na serio piszesz?

Serio serio. Pytałem w skupie i tak powiedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pio46    0

Co z tego, że podniosą o 5 gr, jak dotej pory w cenniku i po parametrach obniżyli ze 20. Poza tym nakłaniają członków do wstępowania do" pseudo"grup producentów, czym wiążą ze sobą producentów na 5 lat- KPINA !!!

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
millk    1

Rotr Rypin ok15 tys litrów b-3,05 tł 4,03 cena 1,02 ryczałt , szału cenowego nie ma i cisza o jakiejkolwiek premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Osm Łowicz po obnizce 10gr . 1.23zł

tluszcz 4.25 bialko 3.31 ilosc 17tys takze pojechali po bandzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal1111    0

ja mleko oddaje do skup i schładzanie mleka lucjan łazorko mam 9 tys miesiecznie tł 4,0 % białko 3,4 % i za czerwiec dostałem 1,31 i jak widze jak na swój region (podkarpackie ) mam dobra cene swojego surowca była znizka 0,05 w marcu ostatnia i mam nadzieje ze juz ta cenna zostanie polecam ta firme jestem w niej od ponad roku (przetem bylem dostawca miedzy innymi OSM Stalowa Wola i OSM Krasnystaw) i naprawde mam o wiele wyższa cene mleka od dostawców z innych mleczarni , bo jednak musimy walczyc o cene aby to co robimy było rentowne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

OSM Czarnków -cena za lipiec 2012

ilość:ponad 15000 ltr

śr.tłuszcz-4,17 , białko 3,22

cena 1,19 zł/litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1975    0

OSM Końskie od 1 lipca ma być podwyżka o 7 gr.

Dobrze powiedziane :ma być:Prezes liczył że skroji czterech niegrzecznych dostawców ,którzy odeszli do Włoszczowy i rozda pozostałym żeby siedzieli cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Mleczarnia w Szpetalu Górnym płaci po obniżce...65 gr za litr. Mleko ponad 4% tluszczu. Masakra ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianoo    1

cena mleka przy dzisiejszych kosztach produkcji jest tragiczna,OSM krasnystaw 40tys l mleka o parametrach białka 3,3 i tłuszczu 3,8 wyniosła 1,30 netto, jest to cena granicząca z kosztami produkcji, dla porównania kukurydze z areału 30ha którą mam przygotowaną na kiszonkę sprzedając na ziarno (aktualnie cargil płaci po 950zł netto za suchą) oraz słomę (3000 bel każda po 150kg = 450t * 200zł=90tys) to dodając miałbym o wiele więcej zysku a niżeli z tej hodowli, więc gdzie tu sens tej pracy której jest niemało łażenia przy tych ogonach? tak się dziwie że jeszcze niema żadnych strajków organizowanych przez mleczarzy na które sam z wielkim zapałem chodziłbym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

Adriano chyba przesadziłeś z tą ilością słomy 100 bel z hektara liczysz aż tak dobrze to chyba nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

a ja uwazam ze ty nie umiesz czytac ze zrozumieniem jeszcze raz przeczytaj sobie tego posta na spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

adrianoo - a co mają powiedzieć ludzie którym wychodzi za mleko 1-1,2zł?? Takie lata popadły że zboże jest drogie. Nikt nie wie co będzie dalej. To są efekty rozwijania stada, za dużo mleka na rynku i temu tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianoo    1

3000 bel słomy ze zboża sprasowałem w tym sezonie za które miałbym wspomniane 90tys, i gdybym przeznaczył kukurydze która jest dla krówek na sprzedaż na ziarno (30 ha QQ o plonie 10 t z ha suchej bo kukurydzę mam ładną po cenie 950 netto to wychodzi ok 300 tys) to w żaden sposób nie uzyskam z mleka takich ZYSKÓW (nie obrotów tylko zysków) w tym momencie produkcja zwierzęca najbardziej dostaje po du***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

gdzie w lubelskim skupują słomę po 30zł/kulkę żeby to sprasować to te 2 zł siatka lub sznurek i kilka zł paliwo, załóżmy tyle co na dobrej usłudze zarabiasz, a od kuku odlicz sobie koszty uprawy nasiona uprawa nawozy, a raczej dolicz dużo za nawozy bo gdyby nie krowy to byś na nawożenie więcej wydał, 10t ziarna to też optymistycznie, co nie zmienia faktu że słoma i kuku to tylko część kosztów produkcji heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
millk    1

ROTR Rypin 15 tys litrów, białko 3,1 tł 4,02 , cena 1.06 zł netto , i jak tu mają przy takiej cenie zwrócić się koszty, o pracy już nie wspomnę.... tylko żeby tak ceny produktów w sklepach spadały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

@adrianoo ja bym się cieszył jakbym miał 1.30netto w najlepszych momentach czasem tyle wychodziło. Za czerwiec i lipiec wyszło po 1.10 netto. Białko 3.1 tłuszcz 4. niecałe 10tys litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

Jak się panowie nie opłaca to proponuje zmniejszać stada albo likwidować dla pozostałych będzie lepiej... Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianoo    1

Daniel ale każdy ma pewne zobowiązania, kredyty, umowy z ARIMR i jeśli będziemy mieli nastawienie takie jak Ty masz to nigdy nie będzie lepiej więc zamiast się jakoś jednoczyć i działać tak jak to się robi na zachodzie że wszyscy się łączą i strajkują to my wolimy tkwić w nędzy żeby aby drugiemu nie było lepiej.

Damian to ja Cię podziwiam że Ci się to opłaca przy dzisiejszych cenach białka, ropy, energii, podatków kosztów amortyzacji sprzętów i budynków itp.

POZDRAWIAM

Edytowano przez adrianoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoti22    1

adriano ale zrozum tez to ze zebyś ty dostał 1.30 netto to kilku mniejszych musi dostać 1.10 albo i mniej przecież twoje mleko jest dla mleczarni tyle samo warte co inne mleko o takich samych parametrach a zobowiazania ma kazdy mniejsze lub większe biorąc kredyty trzeba sie liczyć z tym ze przez cały czas będzie słodko wcale nie masz powodu do narzekań z twoją ceną nasza taka mentalność ze jak jest dobra cena to wszyscy sie rzucają na chura zeby jak najwiecej wyprodukować a to też tylko na krótką mete sie opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj